Podgrzewane lustro łazienkowe – hit czy kit?

podgrzewane lustro łazienkowe

Podgrzewane lustro łazienkowe to innowacyjne rozwiązanie, które już od pewnego czasu zyskuje popularność wśród osób poszukujących nietypowych elementów wystroju wnętrz. Łączy ono nowoczesność z wygodą i bez dwóch zdań nadaje łazience charakteru. Jednak czy rzeczywiście jest lepszym wyborem od lustra tradycyjnego? Sprawdź, czym charakteryzuje się model podgrzewany i zdecyduj, czy jest to odpowiedni element do Twojej łazienki.

Z tego artykułu dowiesz się, jak działa i czym charakteryzuje się podgrzewane lustro do łazienki.

Spis treści: 

  1. Podgrzewane lustro łazienkowe – nowość w aranżacji wnętrz
  2. Jak działa podgrzewane lustro łazienkowe?
  3. Czy warto zainwestować w podgrzewane lustro?
  4. Podsumowanie

Podgrzewane lustro łazienkowe – nowość w aranżacji wnętrz

W ostatnim czasie projektanci wnętrz starają się zadbać nie tylko o funkcjonalność, ale również estetykę każdego detalu w mieszkaniu. Właśnie dlatego na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, które nadają pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Podgrzewane lustro łazienkowe to właśnie jedno z nich. Łączy w sobie zarówno praktyczność, jak i nowoczesny design, dzięki czemu staje się atrakcyjnym wyborem dla wielu osób.

Jednak mimo wprowadzania na rynek różnego rodzaju nowinek technologicznych, znaczna część klientów wciąż decyduje się na lustro tradycyjne. Wybierając pomiędzy modelem podgrzewanym a zwykłym, istotną kwestię stanowi ich cena. Potrafi być wyższa nawet o pięćdziesiąt procent w porównaniu z modelem tradycyjnym, co często zniechęca wielu klientów. Cena naturalnie zależeć będzie od marki, wymiarów, a także wszelkich innych dodatkowych funkcji – oświetlenia LED, wbudowanych głośników.

podgrzewane lustro łazienkowe

Jak działa podgrzewane lustro łazienkowe?

Podgrzewane lustro łazienkowe generuje ciepło, które eliminuje parowanie jego powierzchni. Dzięki temu domownik może korzystać z niego podczas gorącej kąpieli lub prysznica, nie martwiąc się o zaparowanie i brak widoczności. W tym celu wykorzystywane są różnego rodzaju technologie, takie jak folie lub płytki grzewcze umieszczone wewnątrz lub za lustrem. Są one podłączone do źródła zasilania elektrycznego, a także posiadają termostat regulujący temperaturę.

Kiedy wilgoć osadza się na powierzchni lustra, ciepło wygenerowane przez specjalny system grzewczy szybko usuwa skondensowaną parę wodną. Zapewnia wyraźny i klarowny obraz na lustrze w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności powietrza. Korzystając z takiego rozwiązania, nie musisz czyścić lustra po wyjściu spod prysznica bądź czekać aż samo odparuje.

Czy warto zainwestować w podgrzewane lustro?

Lustra podgrzewane, choć zapewniają dodatkową wygodę eliminując parowanie ich powierzchni, mogą być znacznie droższe. Aby tego typu lustra spełniały swoje funkcje, potrzebują podłączenia do źródła zasilania, co powoduje większe zużycie energii elektrycznej. Ponadto, ich instalacja będzie zazwyczaj wymagała pewnych modyfikacji w łazience, w związku z czym wygenerowane zostaną dodatkowe koszty.

Lustra tradycyjne będą zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Choć nie oferują funkcji eliminacji parowania, to wciąż spełniają swoje podstawowe zadanie. Modele podgrzewane lepiej wpasują się do nowoczesnego wystroju łazienek, natomiast zwykłe lustra z łatwością wpasują się w pomieszczenia o różnych stylach. Niezależnie od tego, na które z nich się zdecydujesz, pamiętaj, że wybór odpowiednich mebli do łazienki jest również niezwykle istotny. W pomieszczeniu tym często panuje wilgoć, do czego wybrane przez Ciebie wyposażenie musi być odpowiednio przystosowane.

lustro łazienkowe

Podsumowanie

Podgrzewane lustro łazienkowe z pewnością stanowi ciekawą propozycję dla tych, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań do domu, poprawiających komfort korzystania z łazienki. Jednak mimo funkcji odparowywania powierzchni, lustro podgrzewane posiada również wady. Zdecydowanie wyższy koszt zakupu, jak i wydatki związane z instalacją, a także dalszym użytkowaniem, to tylko niektóre z nich,

Lustra tradycyjne, mimo braku innowacyjnych funkcji, sprawdzają się bardzo dobrze, wypełniając swoje podstawowe zadania. W dodatku są zdecydowanie bardziej przystępnym cenowo rozwiązaniem. Ostateczny wybór pomiędzy nimi zależeć powinien przede wszystkim od indywidualnych preferencji wynikających z potrzeb domowników. Równie ważny jest też dostępny budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na ten właśnie element wyposażenia. 

Szukasz dobrej jakości mebli do łazienki? Sklep MEBLOHAND oferuje najwyższą jakość w najlepszej cenie! 

Shopping Cart
Scroll to Top