Jak urządzić przedpokój?

jak urządzić przedpokój

Przedpokój to pierwsze miejsce, które widzi wchodząca do Twojego domu lub mieszkania osoba. Pomieszczenie to – niezależnie od metrażu – powinno być w pełni funkcjonalne, by spełniać wszystkie potrzeby domowników. Jeśli nie masz pomysłu jak urządzić przedpokój, zapraszamy do przeczytania tego artykułu, gdzie tłumaczymy najistotniejsze rzeczy w tej kwestii!

Dowiedz się, co zrobić, by Twój przedpokój spełniał wszystkie potrzeby domowników!

Spis treści:

  1. Jakie funkcje powinien spełniać przedpokój?
  2. Jak urządzić przedpokój, by odpowiadał potrzebom domowników?
  3. Jak urządzić przedpokój? – propozycje z naszej oferty

Jakie funkcje powinien spełniać przedpokój?

Przed myśleniem o tym, jak urządzić przedpokój, powinieneś najpierw zastanowić się, do czego ma służyć to pomieszczenie. Wszystko zależy od potrzeb i wieku domowników! Podstawową funkcją przedpokoju jest przechowywanie odzieży wierzchniej – butów, kurtek i dodatków typu czapki, rękawiczki i szaliki. 

Oprócz tego warto wygospodarować miejsce na parasole, które – przed włożeniem do szafy – muszą przecież wyschnąć. Jeśli posiadasz wielu domowników, zastanów się, czy nie wygodniejszym sposobem jest zakup małego stojaka, gdzie mogłyby one swobodnie wyschnąć, bez konieczności rozkładania – w ten sposób zaoszczędzisz miejsce. 

Posiadacze psów także powinni wziąć pod uwagę kupno osobnego wieszaka lub półki na akcesoria spacerowe i zabawki ich pupila. Nie polecamy wieszania smyczy i obroży w tym samym miejscu co kurtek, ponieważ może się na nie dostać sierść pupila. 

Osoby posiadające dzieci będą też potrzebowały miejsca do przechowywania zabawek wykorzystywanych na zewnątrz. Mamy tu na myśli wszelkie skakanki, hula hop, foremki i jeździki, których trzymanie w pokoju dziecięcym może wprowadzać nieporządek. 

jak urządzić przedpokój

Jak urządzić przedpokój, by odpowiadał potrzebom domowników?

Przede wszystkim w przedpokoju powinna znaleźć się szafa, w której będziesz przechowywać wszystkie kurtki, płaszcze i peleryny. Jeśli pomieszczenie to jest małe, postaw na wysoki mebel, z dodatkową przestrzenią na górze do przechowywania ubrań sezonowych. Oprócz tego polecamy postawić w przedpokoju małą szafkę lub komodę, w której szufladach będziesz mógł przechowywać czapki i szaliki, a poniżej na półkach buty. 

Dobrym rozwiązaniem będzie też zakup ściennych wieszaków na odzież, dzięki którym zyskasz więcej miejsca na płaszcze lub kurtki. Jak już wspomnieliśmy, takie rozwiązanie jest też idealną opcją dla właścicieli czworonogów, którym też może się przydać mała półeczka na smaczki i zabawki dla pupila. 

Osoby posiadające dzieci mogą również potrzebować miejsca, w którym ich pociechy będą mogły swobodnie zakładać buty. Warto w tym celu postawić na małą pufę lub taboret, na którym dzieci w bezpieczny sposób będą mogły się samodzielnie ubrać na wyjście z domu. 

Przy aranżowaniu przedpokoju warto pomyśleć też o podłodze – albo raczej o jej czystości. W zimowych miesiącach zazwyczaj osoby wchodzące do Twojego domu nanoszą na butach śnieg oraz resztki soli i piasku z chodników, przez co utrzymanie porządku może być nieco trudniejsze. Warto pomyśleć o tym zawczasu i zamiast paneli położyć w przedpokoju płytki. W ten sposób usuniesz ryzyko ich namoknięcia, które często prowadzi do wybrzuszenia podłogi. Płytki są też zdecydowanie wygodniejsze do czyszczenia – wystarczy ciepła woda z płynem i mop, by szybko zetrzeć smugi.

garderoba w przedpokoju, jak urządzić przedpokój

Jak urządzić przedpokój? – propozycje z naszej oferty

Sklep MEBLOHAND oferuje różnego rodzaju meble, wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu posłużą Ci one przez wiele lat! 

  • szafy – wśród oferowanych przez nas modeli znajdą się zarówno te odpowiadające potrzebom posiadaczy małych przedpokojów, jak i tych przestronnych. Osoby potrzebujące mniejszego mebla z pewnością pokochają szafę LORUP. Klienci szukający większego mebla, powinni postawić na model PORTO, posiadający aż trzy komory do przechowywania. 
  • komody – nasz model ASTON idealnie nada się dla rodzin potrzebujących dużo miejsca do przechowywania. Jeśli jednak nie zależy Ci na aż takim metrażu, polecamy komodę JAKOB.
  • zestaw mebli – dobrym rozwiązaniem są meble skomponowane w cały pakiet. W ten sposób nie musisz tracić czasu na dobieranie poszczególnych modeli, by do siebie pasowały zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji. W tej kategorii polecamy zestaw CARLA i GERBER.
  • wieszak i lustro – lustro w przedpokoju to absolutny must have! Postaw na model z zestawu JUSTUS, który sprawdzi się także w garderobie i łazience. Z tego samego pakietu warto wybrać też wieszak, który przyda się zarówno na smycze, jak i torebki. 
Shopping Cart
Scroll to Top