Niestabilne meble – co zrobić, żeby stały prosto? 

niestabilne meble

Posiadanie stabilnych, równo stojących mebli w mieszkaniu lub gdziekolwiek indziej jest bardzo ważne. Dlaczego? Nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z powodu bezpieczeństwa. Jeśli bowiem każdego dnia przechodzisz obok stołu z przekrzywionym blatem, kiedyś to, co się na nim znajduje, może spaść na Twoje nogi (np. rośliny domowe). Jeszcze bardziej zagrożone w ten sposób pozostają małe dzieci i zwierzęta. Zdecydowanie nie warto zatem zaniedbywać nawet najmniejszych defektów wyposażenia pomieszczeń. Tym bardziej, że niestabilne meble to problem, który można dość łatwo rozwiązać.

Z tego artykułu dowiesz się, co zrobić, by niestabilne meble przestały stanowić zagrożenie dla otoczenia. Udowodnimy, że rozwiązanie ich problemu nie musi być trudne.

Spis treści:

  1. Niestabilne meble – z czego wynika ich defekt?
  2. Co pomoże sprawić, że niestabilne meble będą stały równo?
  3. Niestabilne meble stały się problemem po pewnym czasie – co robić?
  4. Podsumowanie

Niestabilne meble – z czego wynika ich defekt?

Niestabilność mebli bardzo często wynika z ich nieprawidłowego montażu. Jak zapewne wiesz, coraz częściej są one sprzedawane w częściach, które kupujący musi następnie samodzielnie dopasować względem siebie. W takich sytuacjach nie każdy jednak jest w stanie wykonać wszystkie kolejne czynności perfekcyjnie, posługując się przy tym odpowiednimi narzędziami. A skoro tak, warto odpowiednio wcześniej przygotować się do procesu składania mebli. Przede wszystkim należy znaleźć wystarczająco dużo czasu i zaopatrzyć się w śrubokręt, młotek i kilka innych, podstawowych przyrządów.

Gdy uda Ci się spełnić dwa powyższe warunki, możesz przejść do scalania ze sobą kolejnych elementów, które składają się na dany mebel. Rób to powoli i dokładnie, zawsze korzystając z instrukcji dołączonej do opakowania. W ten sposób znacznie zmniejszysz ryzyko popełnienia błędu, który może skutkować uzyskaniem krzywo stojącej konstrukcji. A ta – jak już wspomnieliśmy na wstępie – może stanowić spore zagrożenia dla otoczenia. Poza tym niestabilne meble znacznie utrudniają codzienne korzystanie z nich. W końcu na pewno nie chciałbyś jadać ze stołu, który posiada nierówny blat, przez co ustawione na nim talerze delikatne się ześlizgują, prawda?

niestabilne meble

Co pomoże sprawić, że niestabilne meble będą stały równo?   

Jeśli uda Ci się idealnie złożyć kupiony mebel, a mimo to wciąż odnosisz wrażenie, że jest on niestabilny, problem może tkwić gdzie indziej. Mamy tu na myśli podłoże, na którym został ustawiony. Podłogi, jak zapewne wiesz, nie zawsze są idealnie równe. Nie każda ekipa odpowiadająca za ich wykonanie odpowiednio podchodzi do swojego zadania, w związku z czym efekty bywają dalekie od oczekiwanych. Jeśli więc w danym miejscu widać mniejsze lub większe wgłębienia czy „górki”, poszukaj innego. Dzięki temu Twoja komoda, stolik nocny lub inny mebel nie będzie się chwiać.

Gdy dojdziesz do wniosku, że nierówne podłogi utrudniają Ci ustawienie na nich idealnie równo wybranych mebli, może warto spróbować je wyrównać? Nie zachęcamy Cię do ich samodzielnego ponownego wylania. W zamian możesz zainwestować w dywan lub wykładzinę. Odpowiednio ułożone, pozwolą  zamaskować defekty podłoża, sprawiając, że będzie ono bardziej przyjazne w codziennym użytkowaniu. Jednocześnie sprawią, że niestabilne meble zostaną ustawione nieco równiej z korzyścią dla ich prezencji oraz bezpieczeństwa otoczenia.

Niestabilne meble stały się problemem po pewnym czasie – co robić?

Niestabilność mebli to problem, który dość często pojawia się dopiero po dłuższym czasie od ich nabycia. Posiadają one bowiem najczęściej plastikowe stopki, a te – wraz z biegiem czasu – ulegają stopniowemu zużyciu. Warto więc co pewien czas wymienić je na nowe. W ten sposób zagwarantują drewnianym (i nie tylko) konstrukcjom utrzymanie ich w odpowiedniej pozycji. Poza tym mało wyeksploatowane stopki są znacznie bardziej przyjazne podłożu. Nie pozostawiają charakterystycznych wytarć na dywanie czy wykładzinie, a także nie rysują podłogi, gdy nie jest ona zabezpieczona żadną tkaniną.

niestabilne meble

Podsumowanie

Jak widzisz, niestabilne meble nie muszą być problemem nie do rozwiązania. Poza tym możesz zapewnić sobie komfort braku konieczności borykania się z nim w ogóle. Jak? Korzystając z oferty sklepu MEBLOHAND. Znajdziesz w niej konstrukcje najwyższej jakości, które nie posiadają wad produkcyjnych. W związku z tym ich montaż jest mało wymagający, a co za tym idzie – zmniejsza ryzyko uzyskania mebla gwarantującego zbyt małą stabilność. Sprawdź sam/a, zamawiające stolik, komodę, krzesła lub inne artykuły z naszego asortymentu, dostępne w atrakcyjnych cenach i różnych odsłonach.

Shopping Cart
Scroll to Top