Ochrona mebli przed zwierzętami domowymi – co robić, by była skuteczna?

ochrona mebli przed zwierzętami

Jakiś czas temu kupiłeś nową sofę, szafę albo komodę, lecz boisz się spuszczać ją z oka na dłużej w obawie przed jej zniszczeniem przez psa lub kota? Z tego typu problemem boryka się duża grupa właścicieli najbardziej znanych gatunków czworonogów. Nie oznacza to jednak, że nie można go rozwiązać. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób zdołasz to zrobić skutecznie? Ochrona mebli przed zwierzętami domowymi przybiera różne formy, ale my postanowiliśmy przedstawić wyłącznie te, które naprawdę działają.

Na podstawie tego artykułu przekonasz się, że

ochrona mebli przed zwierzętami domowymi może być prosta i efektywna. Wybraliśmy dla Ciebie sprawdzone w praktyce metody.

Spis Treści:

  1. Ochrona mebli przed zwierzętami domowymi w formie maty?
  2. Jak pielęgnować i wychowywać koty i psy, by nie niszczyły mebli?
  3. Behawiorysta – skorzystaj z jego pomocy, by chronić meble przed zwierzakiem
  4. Podsumowanie – o czym pamiętać, by ochrona mebli przed zwierzętami domowymi była skuteczna?

Ochrona mebli przed zwierzętami domowymi w formie maty?

Twój kot lubi ostrzyć pazury, drapiąc nimi meble? Jeśli wszelkie próby zniechęcenia go do tego nie przyniosły zmiany w jego zachowaniu, możesz się z tym pogodzić, ale wcale nie musisz. Warto pomyśleć o zakupie specjalnych artykułów zabezpieczających meble w postaci np. przezroczystych mat. Wystarczy bowiem jedynie przykleić je m.in. do sofy. W ten sposób nie traciła ona na wyglądzie, a zarazem była odpowiednio chroniona przed skutkami kontaktu z kocimi pazurami.

Jeśli dostępne w różnych kształtach i rozmiarach maty nie są – z różnych przyczyn – odpowiednim wyjściem z sytuacji, w której się znajdujesz, dobrze jest poszukać alternatywnego rozwiązania. Może się nim okazać sięgnięcie po odpowiednie… przyprawy. W jakim celu? Pamiętaj, że psy, podobnie jak koty, też lubią niszczyć meble, drapiąc je i gryząc – zwłaszcza te najmłodsze. Na Twoje szczęście nie preferują one zapachu m.in. pieprzu i ostrej papryki. Jeśli więc posiadasz je w swojej szafce z przyprawami, wykorzystaj je. Wystarczy, że włożysz ich niewielką ilość do pojemnika z małymi dziurkami (wykonasz je nawet widelcem), a następnie ustawisz je w odpowiednim miejscu tak, by pupil nie był w stanie ich sięgnąć.

nowoczesna kanapa z funkcją spania, ochrona mebli przed zwierzętami

Jak pielęgnować i wychowywać koty i psy, by nie niszczyły mebli?

Psy i koty nie muszą za każdym razem wykorzystywać swoich pazurów i zębów do niszczenia krzeseł, łóżek czy stołów. Często wystarcza im do tego posiadanie mokrych łap i sierści, którymi następnie ocierają się o meble ustawione w danym pomieszczeniu. Kiedy więc Twój czworonożny przyjaciel wraca „na salony” po dłuższym pobycie na dworze przy niesprzyjającej pogodzie, zawsze dokładnie osusz jego grzbiet, łeb i przede wszystkim łapki. To sprawi, że meble w kontakcie z nimi nie będą się brudzić i niszczeć pod wpływem powstawania na nich mokrych plam. Woda i błoto są groźne zwłaszcza dla konstrukcji z drewna.

Co jeszcze możesz zrobić, by skutecznie i bez większego wysiłku chronić meble przed zwierzętami domowymi? Od najmłodszych lat staraj się uczyć swojego podopiecznego, że nie powinien przebywać w określonych miejscach w domu lub mieszkaniu. Gdy tylko zbliży się np. do komody, daj mu znać, że nie jest to strefa odpowiednia dla niego. Nie zachęcamy tutaj oczywiście do korzystania z kar cielesnych lub podnoszenia głosu na czworonoga. Wystarczy delikatne odepchnięcie go lub przeniesienie w inne miejsce. Początkowo pies lub kot pomyśli zapewne, że to nowa forma zabawy. Z czasem powinien zrozumieć, że nie wszędzie może przebywać – także wtedy, gdy nie ma Cię w pobliżu.

Behawiorysta – skorzystaj z jego pomocy, by chronić meble przed zwierzakiem

Coraz więcej właścicieli psów i kotów decyduje się skorzystać z pomocy specjalistów w zakresie wychowywania zwierzaków. Są to behawioryści, którzy doskonale wiedzą, że niszczenie mebli przez czworonogi bardzo często wynika z ich obaw czy przeżywanego w określonych sytuacjach stresu. Gdy więc zauważysz po raz kolejny podrapane i pogryzione krzesła po powrocie do domu, skontaktuj się z fachowcem. Pomoże Ci zapanować nad emocjami pozostawianego regularnie bez opieki pupila. To bowiem właśnie one sprawiają, że zwierzęta postanawiają wyżyć się na przedmiotach obecnych w pobliżu.

komoda aston, ochrona mebli przed zwierzętami

Podsumowanie – o czym pamiętać, by ochrona mebli przed zwierzętami domowymi była skuteczna?

Stosując się do naszych powyższych rad, nie zapominaj o tym, że bardzo dobrą formy ochrony mebli przed zwierzętami domowymi jest zakup odpowiednio trwałych konstrukcji. Z ich znalezieniem nie mają problemu klienci MEBLOHAND – sklepu, w którego ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do kuchni, salonu, łazienki i innych pomieszczeń. W dodatku zakupów dokonasz całkowicie online i w korzystnej cenie.

Shopping Cart
Scroll to Top