Pomysły na stylowe urządzenie garderoby

urządzenie garderoby

Aranżując przestrzeń mieszkalną bardzo często poszukujemy pomysłów, które świetnie sprawdzą się w naszym domu. Choć może wydawać się, że to właśnie kobiety stawiają na urządzenie garderoby w domu, w ostatnim czasie zauważa się, że coraz więcej mężczyzn również decyduje się na jej wydzielenie ze względu na dużą liczbę koszul, pasków czy butów używanych na co dzień.

Ze względu na rosnącą potrzebę posiadania powierzchni do przechowywania coraz popularniejsze stają się garderoby i specjalne pomieszczenia sprawiające, że nasze ubrania mają swoje miejsce w domu i mogą być odpowiednio poukładane i posegregowane. Do ich stworzenia wystarczy wygospodarować niewielką część domu lub mieszkania – wystarczą już nawet trzy metry kwadratowe.

Trzy cechy garderoby? Duża, pojemna i harmonijna

Rozpoczynając urządzanie garderoby, warto zrobić plan obrazujący, co będzie dla Ciebie najważniejsze przy projektowaniu tego pomieszczenia. Bez względu na preferencje dotyczące aranżacji danej przestrzeni nie sposób się nie zgodzić, że tym, co łączy wszystkie garderoby, jest fakt, iż muszą one posiadać dużo miejsca na przechowywanie wszystkich potrzebnych ubrań, butów, a także dodatków. 

Ważne jest, aby znalazło się w niej duże lustro, które pozwoli Tobie ocenić skomponowane wcześniej stylizacje. Warto też zwrócić uwagę na fakt, aby można było się po niej swobodnie poruszać. W tym celu należy pomyśleć o odpowiednim ustawieniu mebli. Dzięki temu znajdziesz w garderobie harmonię i sprawisz, że będziemy się tam czuć bardzo dobrze i komfortowo.

Plan na urządzenie garderoby – prostota 

Garderoba, jako że stanowi w domu ważne i często używane pomieszczenie, powinna być przede wszystkim funkcjonalna i dość łatwa w utrzymaniu. Ze względu na to warto odpowiednio wcześniej zaplanować ją tak, aby w pełni odpowiadała Twoim indywidualnym potrzebom. Przykładowo jeśli wiesz, że potrzebujesz dużo miejsca na buty, zadbaj o to, aby wybrać szafy z otwartymi szafkami zapewniającymi ich komfortowe przechowywanie. 

Prawidłowe urządzenie garderoby – meble jako najważniejszy aspekt

Jak wiadomo, oprócz odpowiedniej organizacji przestrzeni, to właśnie meble stanowią podstawę tworzenia garderoby. To one zapewniają miejsce do przechowywania wszystkich potrzebnych rzeczy. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na urozmaicenie własnej aranżacji i stylowe urządzenie garderoby:

  • Jeśli chcesz pozbyć się zmartwień związanych z brakiem miejsca w szufladach, koniecznie zapoznaj się z ofertą komody ELSTRA 1. Jest ona dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych i świetnie sprawdzi się między innymi w przypadku przechowywania koszulek, bielizny czy swetrów. Dzięki pojemnym szufladom będzie możliwe posegregowanie ubrań w zależności od potrzeb czy upodobań, według ich rodzajów czy kolorów;
  • Kolejnym ważnym elementem jest lustro. W związku z tym proponujemy szafę MARITA. Idealnie łączy w sobie funkcjonalność zapewnianą przez ergonomiczne szuflady i półki, a także dużą ilość miejsca do przechowywania nawet pudełek lub butów. Posiada także wielkie lustro, które rewelacyjnie uzupełnia całokształt szafy. Jeśli posiadasz dużo koszul i spodni, to warto pamiętać o wybraniu mebla, który zawiera drążek do ubrań. Umożliwi to swobodne przechowywanie eleganckich części naszej garderoby bez narażania ich na jakiekolwiek zagniecenia. Z pewnością szafa HIDAKA wspaniale spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób!;
  • Pamiętaj, że w garderobie najłatwiej zarządzać organizacją, kiedy wszystko ma swoje miejsce i nic nie leży na wierzchu. Warto zastanowić się nad wyborem szafy lub komody pozwalającej na umieszczenie w niej różnych koszy czy ozdobnych pudełek. Z pewnością ułatwią utrzymanie porządku. Idealnym wyborem będzie komoda SHINE, która dzięki swej wielofunkcyjności sprawdzi się także w innych pomieszczeniach domu, pozwalając na umieszczenie w niej dużej ilości rzeczy.

Sposoby na praktyczne i funkcjonalne urządzenie garderoby

Tworząc garderobę należy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiednia organizacja całej przestrzeni. Decydując się na jedną, główną szafę, należy pamiętać, że powinny znaleźć się w niej rzeczy, których używasz na co dzień, takie jak koszulki, spodnie, koszule i akcesoria czy dodatki. 

Warto pomyśleć o wybraniu drugiej komody lub szafy, w której będą przechowywane rzeczy i ubrania sezonowe oraz te używane tylko przy specjalnych okazjach. W ten sposób unikniesz bałaganu związanego z nieodpowiednim ułożeniem rzeczy, a także sprawisz, że łatwiej będzie Ci utrzymać porządek. 

Innym godnym polecenia rozwiązaniem jest zastosowanie pudełek ozdobnych lub koszy. Podpisane, pozwolą na idealne uporządkowanie oraz zorganizowanie ubrań. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy jesteś mocno ograniczony ilością dostępnego miejsca.

Nowoczesna szafa przesuwna

Oświetlenie jako nieodłączny element każdej garderoby

Przy przeglądaniu się w lustrze i porównywaniu stylizacji światło odgrywa ogromną rolę. Warto rozważyć zainstalowanie w szafie żarówek LED, które pozwolą na podświetlenie przechowywanych tam rzeczy, a jednocześnie nadadzą pomieszczeniu wyjątkowy charakter. 

Oprócz tego należy pamiętać, że bardzo istotne jest także główne oświetlenie. Spoglądając w lustro zadbaj o to, aby światło odpowiednio padało i nie przełamywało innych kolorów.

Podsumowanie

Decydując się na urządzenie garderoby w swoim domu należy pamiętać o bardzo wielu czynnikach. Nie zapominaj, że najważniejszym elementem opisanego pomieszczenia są meble. To one służą spełnianiu głównej funkcji garderoby, jaką jest przechowywanie ubrań i akcesoriów. Odpowiednio dobrane wprowadzą do pomieszczenia świetny klimat, a także sprawią, że poczujesz się tam doskonale przy kompletowaniu swoich stylizacji.

Shopping Cart
Scroll to Top