Jak urządzić stylowy gabinet do pracy w domu?

stylowy gabinet

Praca zdalna szczególnie w dzisiejszych czasach stała się bardzo powszechna. Wiele firm rezygnuje z dotychczasowej formy pracy stacjonarnej proponując swobodniejszą formę wykonywania zawodu w zaciszu domowym. W popandemicznej rzeczywistości tak zwany home office zyskuje coraz bardziej na popularności. Pozostaje tylko zapytać, czy rzeczywiście jesteśmy dobrze przygotowani do takiej formy pracy biorąc pod uwagę aranżację miejsca, w którym wykonujemy powierzone nam obowiązki? Czy znajdziemy odpowiednie pomieszczanie na stylowy gabinet?

W poniższym artykule znajdziesz cenne wskazówki dotyczące pomysłów na zorganizowanie biura w domu. Uwzględniamy przy tym komfort, wygodę oraz organizację przestrzeni, czyli cechy, które powinien zapewnić każdy gabinet.

Stylowy gabinet – wygoda i komfort pracy

Jedną z najważniejszych rzeczy, o które należy zadbać podczas pracy przy komputerze, jest odpowiednie biurko i wykorzystywane przez nas krzesło. Wówczas należy znaleźć taki mebel, który nie tylko będzie przestronny i zapewni dużo miejsca na biurku, ale także zadba o prawidłową postawę naszego ciała nie przeciążając zbytnio kręgosłupa. 

Myśląc o wyborze biurka warto ustalić wcześniej swoje priorytety dotyczące funkcjonowania miejsca pracy. Jeśli wiesz, że najważniejsze, czego potrzebujesz to komputer, warto rozważyć wybranie biurka Bartek. Zapewnia dużą przestrzeń na ekran, a także wysuwany blat przeznaczony na klawiaturę do komputera. 

Inną grupą osób będą ci, którzy w pracy zajmują się dokumentami, a także potrzebują notatek i segregatorów. W tym wypadku świetnie sprawdzi się biurko LEO 3 dostępne w dwóch różnych kolorach. Posiada ono aż sześć bardzo pojemnych szuflad do przechowywania materiałów. Pozwala na pracę przy komputerze dając jednocześnie swobodę umieszczenia go na biurku wraz z klawiaturą na wysuwanej półeczce.

stylowy gabinet

Odpowiednia postawa ciała jest niezbędna podczas pracy zdalnej

Oprócz zorganizowania odpowiedniej przestrzeni na rzeczy warto zadbać o właściwą postawę przy pracy. W tym celu dobierz krzesło lub fotel do swoich indywidualnych potrzeb. Należy wybrać takie krzesło, które pozwoli zniwelować długotrwałe napięcie mięśniowe i pozwoli uniknąć późniejszego bólu pleców czy kręgosłupa.

Bardzo ważnym czynnikiem jest między innymi odpowiednia regulacja wysokości fotela oraz podnóżek, który odciąży uda poprawiając krążenie krwi. Osobom, które dużo piszą na klawiaturze, polecamy zwrócić uwagę na prawidłowy dobór podłokietników w celu utrzymania ramion w sprzyjającej pozycji.

Stylowy gabinet i dużo miejsca na przechowywanie? Mamy rozwiązanie!

W każdym biurze czy miejscu pracy potrzebna jest dodatkowa przestrzeń na przechowywanie dokumentów czy materiałów niezbędnych do pracy. Mamy na to idealne rozwiązanie! Oprócz wbudowanych szuflad i miejsca dostępnego przy Twoim biurku warto pomyśleć o dodatkowej komodzie, która będzie przeznaczona tylko na Twoje rzeczy osobiste. 

Jeśli potrzebujesz dużo miejsca, koniecznie zerknij na komodę Ariel 2 dostępną w czterech różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki pojemnym szufladom zapewnisz sobie dodatkowe miejsce do przechowywania dokumentów i artykułów biurowych. Komoda sprawi, że zmniejszysz liczbę rzeczy na biurku, co pozwoli na uporządkowanie oraz sprawne korzystanie z Twojego miejsca pracy. 

W przypadku gdy dodatkowa przestrzeń w biurku nie jest dla Ciebie rzeczą pierwszorzędną, zapoznaj się z ofertą komody Alana 1. Świetnie sprawdzi się jeśli chodzi o przechowywanie drobnych rzeczy i dokumentów. Twój stylowy gabinet będzie harmonijny i zapanuje w nim ład.

Pracując zdalnie nie zapomnij o odpoczynku, czyli kilka propozycji na sofę 

Jeśli zdarza Ci się przyjmować gości w swoim gabinecie lub potrzebujesz miejsca, w którym pozwolisz sobie na chwilę odpoczynku w przerwie od pracy, to przychodzimy z pomysłem! Urządzając własne biuro warto pomyśleć o wygodnej, lecz niezajmującej dużo miejsca sofie. 

Jeśli szukasz czegoś, co sprawdzi się w obu wspomnianych wcześniej przypadkach, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą sofy Como. Mając do wyboru wspomnianą sofę w aż trzech wariantach idealnie dopasujesz ją do charakterystyki swojego wnętrza, przez co stanie się wyrazistym akcentem

stylowy gabinet

Plan na stylowy gabinet? Dobre oświetlenie!

Urządzając gabinet oprócz mebli, czyli podstawowego elementu aranżacji każdego pomieszczenia, należy również zadbać o prawidłowe oświetlenie. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo odcień światła wpływa na wydajność i efektywność w pracy. 

Wybierając lampkę biurową należy pamiętać, żeby podczas pracy emitowała światło białe. To pozytywnie wpłynie na skupienie podczas wykonywania obowiązków, a także sprawi, że nasze miejsce pracy będzie wyglądało bardziej naturalnie. 

Czy wiesz, że żółte oświetlenie na biurku wpływa rozluźniająco i może delikatnie rozleniwiać? Taka kolorystyka światła nastawia organizm na odpoczynek i relaks. Dlatego też nie najlepiej sprawdzi się w przypadku biura nastawionego na efektywne wykonywanie obowiązków zawodowych.

Podsumowanie

Urządzając swój stylowy gabinet warto pamiętać, że na jego wygląd mają wpływ przede wszystkim meble,  gdyż to one stanowią podstawową i największą część pomieszczenia. Ich kolor i rodzaj nadają gabinetowi swoisty charakter utrzymując go w harmonijnym stylu. Ważne jest, aby odpowiednio wcześniej pomyśleć o miejscu do przechowywania dokumentów, co pozwoli na doskonałą organizację pracy przy jednoczesnym uporządkowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy.

Shopping Cart
Scroll to Top