Stylowa aranżacja regału – jak zrobić to dobrze?

aranżacja regału

Urządzanie mieszkania to zawsze wielkie wyzwanie. Szczególnie wówczas, gdy pragniesz pogodzić ze sobą atrakcyjny wystrój oraz funkcjonalność. Przemyślana aranżacja regału służy przechowywaniu rzeczy i pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni. Co jednak zrobić, aby nie stały się wyłącznie miejscem składowania mniej czy bardziej niepotrzebnych rzeczy?

W tym artykule przeczytasz, jak pomysłowo i ze smakiem zaaranżować regały, a także jak odpowiednio dobrać je do pomieszczenia oraz funkcji, jaką mają pełnić.

Spis treści:

  1. Po pierwsze: umiejscowienie regału w mieszkaniu
  2. Po drugie: aranżacja regału a jego przeznaczenie
  3. Po trzecie: zachowanie bilansu między ozdobnością i funkcjonalnością
  4. Stylowa aranżacja regału gdzie szukać tego właściwego?
  5. Stylowa aranżacja regału – podsumowanie

Po pierwsze: umiejscowienie regału w mieszkaniu

Pierwszym pytaniem, na jakie musisz sobie odpowiedzieć, jest to, w jakim pomieszczeniu chcesz umieścić regał. W zależności od tego, gdzie będzie się znajdował, zostaną mu przypisane odmienne funkcje. To istotne, ponieważ jednym z głównych czynników decydujących o wyborze danego regału powinno być to, czy jest dostosowany do roli, jaką ma odgrywać w mieszkaniu.

Najczęściej regały stosowane są w salonach i gabinetach, gdzie stanowią miejsce do przechowywania książek, ale również eksponowania ozdób. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby mebel tego typu znalazł się np. w kuchni. Może tam oferować miejsce na słoiczki z przyprawami albo drobne elementy wyposażenia czy ozdobne naczynia.

Nie mniej istotne jest to, w jakim punkcie danego pomieszczenia ma stanąć regał. Jeśli planujesz jego umieszczenie w jednym z rogów pokoju, to warto rozważyć zakup mebla narożnego. Jeśli brakuje dla niego miejsca na podłodze, to być może dobrym pomysłem jest regał podwieszany? Wreszcie, nie należy od razu odrzucać pomysłu regału na kółkach – zwłaszcza, jeśli zależy Ci na możliwości dynamicznego zmieniania aranżacji pomieszczenia.

aranżacja regału

Po drugie: aranżacja regału a jego przeznaczenie

Aranżacja regału w dużej mierze zależy od tego, jakie przewidujesz dla niego funkcje. Do jednej z najczęstszych należy przechowywanie książek, które tworzą domową biblioteczkę. O tym, jak pomysłowo ją urządzić.

Regały mogą również służyć do eksponowania ozdób. Wymienić tu należy rzeźby, figurki, świece, dekoracyjne pudełka czy lampy. W tym przypadku warto pamiętać o dwóch zasadach:

  1. Nie możesz sobie pozwolić na nadmiar dekoracji, ponieważ wówczas znikną one pośród ogólnego chaosu i przestaną cieszyć oko;
  2. W celu wyeksponowania walorów estetycznych przedmiotów umieszczanych na regale on sam powinien być możliwie prosty i nieprzyciągający uwagi. Oczywiście, sam regał też może stanowić ozdobę pomieszczenia – wówczas jednak nie powinno się go łączyć z nadmiarem bibelotów.

Regał może też stanowić dobre miejsce do trzymania niewielkich roślin doniczkowych, zwłaszcza tych preferujących stanowiska zacienione. W tym przypadku warto jest zainwestować w ozdobne osłonki na donice, dzięki którym rośliny będą się dobrze komponować z wystrojem wnętrza.

Po trzecie: zachowanie bilansu między ozdobnością i funkcjonalnością

Dobrze dobrany regał sam w sobie może stać się efektownym elementem wystroju wnętrza. Położenie nacisku na design idzie jednak w parze ze spadkiem funkcjonalności – tego typu mebel oferuje zawsze mniej miejsca do przechowywania niż jego odpowiednik w najbardziej typowym kształcie.

W związku z tym sam musisz zadać sobie pytanie, czego oczekujesz od regału, jaki wybierzesz. Odpowiedź zaś powinieneś uzależnić od tego, jak dużą ilością miejsca dysponujesz oraz czy możesz sobie pozwolić na mebel, którego główną cechą będzie dobry wygląd, czy też potrzebujesz czegoś pojemnego. Kilka porad dotyczących tego, jak znaleźć wymarzony regał.

aranżacja regału

Stylowa aranżacja regału gdzie szukać tego właściwego?

Nasza firma ma do zaoferowania ciekawe propozycje jeśli chodzi o podjęcie ważnej decyzji, jaką jest aranżacja regału. Godny polecenia jest model Zoe, który łączy w sobie minimalizm i funkcjonalność oraz estetyczny styl. Może występować w sześciu wariantach kolorystycznych (biały, dąb Sonoma, artisan, atelier, czarny, grafit) oraz w różnych wysokościach (od dwóch do pięciu półek).

Wart uwagi jest też regał Mero, występujący w dwóch barwach (biały lub dąb Sonoma). W idealny sposób łączy on w sobie prostotę z elegancją, a przy tym zapewnia wiele komfortowej powierzchni do przechowywania.

Stylowa aranżacja regału – podsumowanie

Wybór odpowiedniego regału z pewnością nie należy do łatwych zadań. Decyzja ta wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, o których wspominaliśmy powyżej. Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik ułatwi Ci podejmowanie decyzji zakupowych. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu!

Shopping Cart
Scroll to Top