Jaki regał wybrać?

jak wybrać regał na książki

Istnieją meble, które przydają się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Wśród nich można wymienić nie tylko szafę i komodę, ale też regał. Jak wybrać jego odpowiedni model? Dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi dowiesz się wszystkiego, co niezbędne na ten temat. To zaś powinno ułatwić Ci zakup konstrukcji idealnie dostosowanej zarówno do Twoich potrzeb, jak i miejsca, w którym zamierzasz ją ustawić. Nie czekaj więc i sprawdź, jak wybrać odpowiedni regał na książki i nie tylko.

Z tego artykułu dowiesz się,

dlaczego warto posiadać w swoim domu lub mieszkaniu przynajmniej jeden regał, jak wybrać ten najbardziej odpowiedni i które modele warto mieć na oku.

Spis treści:

  1. Odkryty czy z szufladami – jaki regał wybrać?
  2. Dlaczego wymiary w przypadku regałów są tak ważne?
  3. Jaki regał wybrać do domu z dziećmi i/lub zwierzętami?
  4. Podsumowanie

Odkryty czy z szufladami – jaki regał wybrać?

Regał to rodzaj mebla, który jest bardzo interesujący pod względem charakterystycznej dla niego różnorodności. Od dawna można bowiem znaleźć na rynku modele stojące, wiszące, o niejednolitych kształtach i rozmiarach oraz wykonane w zgodzie z przynajmniej kilkoma stylami. Zanim więc zdecydujesz się nabyć określoną konstrukcję, pomyśl, do czego ma Ci służyć. Jeśli chcesz dzięki niej wyeksponować swoje książki lub płyty CD, dobrym rozwiązaniem będzie zakup regału bez zbędnych osłon. Gdy uznasz jednak, że lepiej będzie ukryć za jego pomocą określone przedmioty, śmiało możesz postawić na jeden z modeli z pojemnymi szufladami.

Nie zapominaj przy tym, że regały mogą być nie tylko mniej lub bardziej zakryte, ale też nie zawsze muszą znajdować się na podłodze. Dużą popularnością cieszą się także modele wiszące. Kiedy polecamy po nie sięgnąć? Przede wszystkim w przypadku posiadania małych dzieci i zwierząt. Jak na pewno wiesz, mają one wyjątkowy „dar” do przewracania obiektów stojących na podłodze. Lepiej więc postarać się o skuteczniejszą ochronę cennych dla siebie przedmiotów. Pomocne będzie w tym bez wątpienia ustawienie ich na półkach przymocowanych do ściany regałów.

jaki regał wybrać

Dlaczego wymiary w przypadku regałów są tak ważne?

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której nie wiesz jak wybrać regał, by pasował do danego pomieszczenia, zwróć przede wszystkim uwagę na jego wymiary. W mniejszych pokojach lepiej sprawdzą się nieduże meble, w większych natomiast – o pokaźniejszych gabarytach. Warto przy tym wspomnieć, że regały zazwyczaj bardzo dobrze nadają się do wypełniania wolnych przestrzeni. Gdy więc zechcesz zapełnić np. puste miejsce w rogu salonu, możesz być pewien, że wykorzystanie w tym celu właśnie regału będzie świetnym pomysłem.

W czasie poszukiwania odpowiedniego regału dobrze jest zwrócić uwagę zarówno na jego szerokość, jak i wysokość. W przypadku posiadania wąskiej przestrzeni do uzupełnienia, lepiej sprawdzi się sięgający nawet po sam sufit model. Kiedy natomiast okaże się, że lepiej byłoby gdyby był szerszy, a zarazem nieszczególnie wysoki, bez problemu znajdziesz również taki regał. Duże znaczenie będzie mieć także jego głębokość, która im większa, tym więcej przedmiotów pozwala przechowywać na półkach i (ewentualnie) w szufladach. Z drugiej jednak strony nie należy przesadzać pod tym względem, ponieważ zbyt mocno „wysunięty” regał może utrudniać codzienne funkcjonowanie w jego pobliżu. Radzimy zatem zadbać o to, by nie odbiegał mocno pod względem głębokości od innych mebli w danym pomieszczeniu.

jaki regał wybrać

Jaki regał wybrać do domu z dziećmi i/lub zwierzętami?

Wiele osób chciałoby posiadać w kilku pomieszczeniach przynajmniej jeden regał. Jaki wybrać, by móc uzyskać ten efekt? Najlepszym wyjściem w ich sytuacji bywa zakup modelu wyposażonego przed producenta w kółka. Tego typu konstrukcja pozwala szybko i wygodnie transportować ją pomiędzy pomieszczeniami. W dodatku korzystanie z niej daje możliwość dokonywania zmian, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Czasami przecież przesunięcie tylko jednego mebla sprawia, że pokój wygląda wyraźnie inaczej niż dotychczas. Z regałem na kółkach Ty również uzyskasz ten efekt, kiedy tylko zechcesz.

W tym miejscu musimy przypomnieć jednak, że regał na kółkach – jeszcze bardziej w porównaniu do innych stojących mebli – nie powinien być wykorzystywany przez rodziców i właścicieli zwierzaków. Nawet niewielki napór wystarcza czasami do tego, by uległ przesunięciu. To z kolei może doprowadzić do upadku znajdujących się na nim przedmiotów – również tych ciężkich. Nie warto więc ryzykować ich bolesnego kontaktu z głową dziecka, psa lub kota. Łatwo zdołasz tego efektu, wybierając regał gwarantujący większą stabilność i najlepiej z możliwością ukrycia w nim wybranych przedmiotów. Modele z szufladami sprawdzą się w tym przypadku bardzo dobrze.

Podsumowanie

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, jeśli chcesz wiedzieć jaki regał wybrać, by nie żałować? W przypadku tego mebla (i nie tylko) duże znaczenie ma materiał, z którego został wykonany. Drewniane artykuły uchodzą za wyjątkowo trwałe i zarazem ekologiczne. Metalowe konstrukcje też słyną z odporności na uszkodzenia, ale na ogół bywają cięższe. W związku z tym możesz mieć problem z ich przesuwaniem i przenoszeniem, gdy zechcesz co pewien czas zmienić miejsce, w którym mają Ci służyć.

Kiedy wszystkie wymienione przez nas wskazówki weźmiesz sobie do serca, gwarantujemy, że nie będziesz mieć większego problemu z tym, jaki regał wybrać. Jeśli natomiast poszukujesz miejsca, w którym znajdziesz go w wielu odsłonach, sprawdź ofertę MEBLOHAND. To firma od lat dostarczająca różnego rodzaju meble, które łączy atrakcyjność wizualna, trwałość i funkcjonalność.MEBLOHAND oferuje swoim Klientom możliwość zakupu nie tylko gotowych już do sprzedaży konstrukcji, ale też wykonuje je na życzenie. Być może to właśnie skorzystanie z tego rozwiązania pozwoli Ci już niebawem cieszyć się z posiadania idealnie dostosowanych do Twoich potrzeb mebli?

Shopping Cart
Scroll to Top