Sofa czy narożnik – który mebel wypoczynkowy do salonu wybrać?

brest, sofa czy narożnik

Zamierzasz kupić meble wypoczynkowe do swojego salonu? Na pewno więc staniesz przed odwiecznym dylematem, a mianowicie, który z nich będzie lepszym wyborem – sofa czy narożnik? Podjęcie przez Ciebie decyzji nie powinno być jednak tak samo trudne jak w przypadku wielu innych osób. Wystarczy, że wcześniej dowiesz się wszystkiego, co najistotniejsze na temat wymienionych mebli. Pomoże Ci w tym nasz dzisiejszy artykuł, którego lektura zajmie tylko chwilę.

Z tego artykułu dowiesz się,

który mebel do salonu – sofa czy narożnik – będzie w Twoim przypadku lepszym wyborem. Poznasz ich cechy, które powinny ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji.

SPIS TREŚCI:

  1. Sofa czy narożnik – na co zwrócić uwagę ?
  2. Co różni sofę od narożnika?
  3. Sofa czy narożnik – Podsumowanie

Sofa czy narożnik – na co zwrócić uwagę? 

Nowoczesne sofy oraz narożniki to meble, które posiadają wiele zalet. Jedną z największych jest fakt, że coraz częściej doskonale nadają się nie tylko do wielogodzinnego przesiadywania na nich, ale też spania. Jeśli więc lubisz dłużej posiedzieć przed telewizorem, a po skończonym seansie nie masz siły lub ochoty przejść do sypialni, śmiało możesz pozostać w salonie. Wystarczy, że rozłożysz obecny w nim mebel, nakryjesz go prześcieradłem lub kocem, a na siebie narzucisz kołdrę. To zapewni Ci doskonałe warunki do szybkiego zaśnięcia i porannej pobudki bez uciążliwego bólu pleców lub innego rodzaju dyskomfortu.

Skoro interesujące nas w tym miejscu meble pozwalają wypoczywać na nich w wygodny sposób, z czego wynika wspomniany przez nas początku dylemat – sofa czy narożnik? Jedną z podstawowych różnic pomiędzy nimi stanowią ich wymiary po rozłożeniu, co dla wielu osób ma szczególne znaczenie. Jeśli bowiem dysponują niewielkim salonem, lepszym rozwiązaniem w ich przypadku powinien okazać się zakup narożnika. Dlaczego? Mebel ten nie zwiększa w znaczny sposób swojej wielkości po rozłożeniu go. Tego samego nie można powiedzieć na temat sofy. Przygotowywanie jej do spania na małej przestrzeni bywa więc problematyczne. Lepiej zatem unikać jej zakupu, gdy zechcesz ustawić ją np. w kawalerce.

narożnik bardot, sofa czy narożnik

Co różni sofę od narożnika?

Kształt narożnika oraz sofy to kolejna cecha, którą należy wziąć pod uwagę podczas przeglądania kolejnych ofert z meblami wypoczynkowymi. Pierwszy z nich zazwyczaj pozwala usiąść na nim w tym samym momencie przynajmniej sześciu osobom – czterem na dłuższym boku i dwóm na krótszym. Z kolei sofa pod względem miejsca do wypoczynku wypada nieco gorzej, ponieważ z większości jej modeli mogą skorzystać maksymalnie cztery osoby. Z drugiej jednak strony zajmuje mniej przestrzeni, co doceni na pewno każdy, kto nie ma jej zbyt wiele do wykorzystania.

Jeśli nie wiesz, co będzie lepszym wyborem – sofa czy narożnik – pamiętaj, że są to meble różniące się pod względem tego, jak „współpracują” z innymi. Jeśli chodzi o narożniki, rzadko są one dostępne w zestawach z pufą lub fotelem, które też przecież mogą się przydać w salonie. Sofy natomiast znacznie łatwiej jest znaleźć w komplecie z nimi, a dodatkowo charakteryzują się tym samym stylem wykonania. W związku z tym ustawienie ich wszystkich w tym samym miejscu i czasie pozwala uzyskać spójną całość. Kupując narożnik możesz mieć z tym problem, ponieważ będziesz musiał najpewniej oddzielnie nabyć pufę, fotel lub inne meble, jeśli uznasz, że także są Ci potrzebne. 

Narożnik, jak sama jego nazwa wskazuje, to mebel przeznaczony do ustawienia go w konkretnym miejscu – w rogu pomieszczenia. Sofa jest znacznie bardziej uniwersalna pod względem możliwości jej ulokowania wewnątrz salonu. Co to oznacza w praktyce? Możliwość dokonywania zmiany jej ustawienia w celu odświeżenia wystroju wnętrza, gdy uznasz, że potrzebujesz jego modyfikacji. Jeśli jednak nie lubisz zbyt często przesuwać swoich mebli wypoczynkowych, a zarazem posiadasz dość duży salon, ustawienie w nim narożnika także będzie dobrym rozwiązaniem.

sofa como, sofa czy narożnik

Sofa czy narożnik – Podsumowanie

Z powyższych informacji jasno wynika, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, gdy nie wiadomo, który mebel do salonu wybrać – sofę czy narożnik. Liczy się przede wszystkim wielkość pomieszczenia, możliwość dopasowania go do innych elementów wyposażenia oraz to, w którym miejscu chciałbyś, aby był ustawiony. Kiedy rozważysz te aspekty, na pewno łatwiej dokonasz właściwej decyzji. Gdy już to zrobisz, polecamy skorzystanie z oferty Meblohand. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko sofy i narożniki w nowoczesnych odsłonach, ale też wiele innych mebli do różnych pomieszczeń.

Shopping Cart
Scroll to Top