Krzesła do jadalni – o czym pamiętać przy zakupie?

krzesła do jadalni

Spożywanie posiłków to jedna z największych przyjemności, którymi może cieszyć się człowiek. Aby jednak czynność ta rzeczywiście zawsze sprawiała wiele satysfakcji, należy zadbać nie tylko o smak potraw. Wiele zależy również od tego, w jakich warunkach będą one konsumowane. W stworzeniu ich w należyty sposób pomagają odpowiednie meble, czyli m.in. krzesła do jadalni. Jeśli właśnie przymierzasz się do ich zakupu, lecz nie wiesz, na co zwrócić uwagę, nasz poradnik powinien Ci w tym pomóc.

Z tego artykułu dowiesz się,

o czym pamiętać przy wyborze krzeseł do jadalni, aby nie tylko prezentowały się atrakcyjnie w tym pomieszczeniu, lecz również dobrze służyły swoim użytkownikom.

Spis treści:

  1. Krzesła do jadalni – do czego je dopasować?
  2. Dlaczego rozmiar krzeseł ma znaczenie?
  3. Z czego powinny być wykonane krzesła do jadalni?
  4. Jak wiele krzeseł warto posiadać przy stole?
  5. Podsumowanie

Krzesła do jadalni – do czego je dopasować?

Krzesła do jadalni powinny dobrze prezentować się w połączeniu z innymi meblami. Najważniejsze jest stworzenie odpowiedniej kompozycji ze stołem, bez którego także przecież trudno stworzyć dobre warunki do spożywania posiłków. Jeśli więc chcesz posiadać w danym pomieszczeniu meble idealnie do siebie pasujące, radzimy postawić na zakup gotowego kompletu. Posiadanie zarówno krzeseł, jak i stołu w tym samym stylu i z jednakowych materiałów to bezpieczne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się z niego skorzystać.

W przypadku krzeseł do jadalni oraz możliwych do nabycia razem z nimi stołów różnorodność jest naprawdę duża. Od lat szczególną popularnością cieszą się m.in. meble w stylu industrialnym, wykonywane przede wszystkim z drewna. Bez problemu znajdziesz jednak także metalowe czy z rattanu, dostępne w wielu kolorach. Przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na wygląd pozostałych mebli i innych elementów wyposażenia wnętrza jadalni, by poprawnie wyglądały w przeznaczonym dla nich miejscu.

Dlaczego rozmiar krzeseł ma znaczenie?

Rozmiar to cecha, która w przypadku mebli każdego typu ma duże znaczenie. Jeśli jednak chodzi o krzesła do jadalni, liczy się głównie ich wysokość. Dlaczego? To bardzo proste – nie mogą być zbyt niskie ani za wysokie, ponieważ korzystanie z nich utrudniałoby spożywanie posiłków ze stołu. A na pewno nie chcesz, żeby Twoja rodzina i znajomi kosztowali kolejnych potraw w pozycji stojącej, prawda? Skoro tak, pamiętaj o wybraniu modeli mebli o wysokości polecanej przez ekspertów z zakresie aranżacji wnętrz.

Przy zakupie krzeseł do jadalni warto pamiętać, że ich oparcia nie powinny wystawać więcej niż 20 cm ponad blat. Nie należy zapominać też o siedziskach, w przypadku których odpowiednia wysokość względem najniższego punktu blatu to ok. 30 cm pod nim, a zarazem maksymalnie 50 cm, mierząc od podłogi. Takie wymiary krzeseł sprawią, że praktycznie każda osoba poczuje się na nich komfortowo – niezależnie od jej wzrostu. Same meble natomiast będą wyglądać dobrze w bliskiej odległości od stołu, co także ma przecież duże znaczenie, jeśli chodzi o wygląd wnętrza.

Z czego powinny być wykonane krzesła do jadalni?

Zdążyliśmy już wspomnieć, że krzesła do jadalni są wykonywane z różnych materiałów. Pamiętaj więc, by zwrócić uwagę także na ten aspekt. Jeśli zależy Ci na tym, aby były możliwie jak najbardziej trwałe, możesz postawić na modele z drewna lub metalu. Wadą tych drugich jest jednak fakt, że szybko się nagrzewają. Kiedy więc zechcesz wystawić je wraz ze stołem np. na taras, aby zjeść posiłek na wolnym powietrzu, szybko mogą się nagrzać. A to utrudni korzystanie z nich przy słonecznej pogodzie.

Od dość dawna popularne pozostają m.in. krzesła do jadalni rattanowe, na co wpływa fakt, że są ekologiczne i atrakcyjne wizualnie. Na ich niekorzyść wpływa jednak niski poziom wytrzymałości. Głównie z tego powodu od wieków najpopularniejsze nie tylko w Polsce są – mimo rosnącej konkurencji – meble produkowane z drewna. To bowiem trwałe, obojętne na kontakt z promieniami słonecznymi, a dodatkowo powstające z surowca przyjaznego środowisku naturalnemu wyroby. Poza tym są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach.

krzesła do jadalni

Jak wiele krzeseł warto posiadać przy stole?

Podczas dokonywania zakupu krzeseł do jadalni nie zapomnij zwrócić uwagi na to, w jakiej liczbie znajdują się w interesujących Cię zestawach. Jeśli nawet mieszkasz w pojedynkę, na pewno lepiej zainwestować w nabycie kompletu z co najmniej czterech sztuk. W ten sposób unikniesz konieczności pożyczania krzeseł od sąsiadów, gdy odwiedzą Cię nieoczekiwani goście. W dodatku stół otoczony kilkoma meblami do spożywania przy nim posiłków będzie wyglądał lepiej, niż w sytuacji, gdy tylko przy jednym z jego boków znajdzie się krzesło.

Pamiętaj również o tym, że siedziska i oparcia krzeseł – podobnie jak ich szkielet – powinny charakteryzować się odpowiednim materiałem wykonania. Jeśli posiadasz dzieci i/lub zwierzęta domowe, lepiej będzie, jeśli unikniesz zakupu tapicerowanych modeli. Będą bowiem mogły zostać łatwo zabrudzone i szybko zniszczone w porównaniu do krzeseł posiadających innego rodzaju siedziska i oparcie. Radzimy Ci postawić na meble wykonane w całości z drewna, które nie tylko dłużej pozostaną odporne na uszkodzenia, ale też okażą się mniej wymagające pod względem utrzymania ich w czystości.

Podsumowanie

Jeśli zastosujesz się do powyższych porad dotyczących wyboru krzeseł do jadalni, powinieneś bez większego problemu dokonać ich właściwego zakupu. Pamiętaj, że możesz zrobić to m.in. poprzez skorzystanie z oferty sklepu internetowego MEBLOHAND. Znajdziesz w niej nie tylko różnorodne meble do pomieszczenia, w których spożywasz posiłki, ale też łazienkowe, do sypialni i wiele innych.

MEBLOHAND to firma z wieloletnim doświadczeniem, dostarczająca swoim Klientom meble w najmodniejszych obecnie stylach. Dzięki niej możesz zamówić zarówno pojedyncze artykuły, jak i w dostosowanych do Twoich potrzeb zestawach.

Na asortyment firmy MEBLOHAND składają się m.in. krzesła do jadalni, które pod opisanymi przez nas względami są bardzo niejednolite. Wśród nich bez problemu znajdziesz modele o różnej wielkości i z wysokiej jakości tworzyw. Spożywanie na nich posiłków powinno więc być wygodne jak nigdy wcześniej.

Shopping Cart
Scroll to Top