Przechowywanie w sypialni – o czym warto pamiętać?

przechowywanie w sypialni

Współcześnie nie każdy może sobie pozwolić na oddzielne pomieszczenie do przechowywania rzeczy, na przykład garderobę. Wówczas funkcję taką zaczyna nieraz spełniać sypialnia. Na co powinieneś zwrócić uwagę, aby przechowywanie w sypialni różnych rzeczy nie doprowadziło do jej zagracenia i pozbawienia dobrej prezencji?

W tym artykule dowiesz się, jakie są skuteczne metody na przechowywanie w sypialni oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli, które do tego posłużą.

Spis treści:

Przechowywanie w sypialni – o czym warto pamiętać?

Przechowywanie w sypialni – jaką szafę wybrać?

Komoda – czy to dobry sposób na przechowywanie w sypialni?

Szafki nocne a przechowywanie w sypialni

Łóżko też pozwala na przechowywanie w sypialni!

Podsumowanie

Istnieje wiele dobrych rozwiązań na przechowywanie w sypialni rzeczy, które akurat nie są Tobie w danej chwili potrzebne – plastikowe pudełka, kartony, worki próżniowe i wiele innych. 

Podstawą są jednak odpowiednio dobrane meble, które połączą dużą pojemność z funkcjonalnością oraz estetycznym wyglądem. Niemożliwe? To nieprawda! Przekonasz się o tym, sięgając do dalszej części tekstu.

Przechowywanie w sypialni – jaką szafę wybrać?

Szafa służąca do przechowywania w sypialni powinna możliwie efektywnie wykorzystywać dostępną przestrzeń, choć jednocześnie nie może stanowić dominanty pomieszczenia. W ten sposób bowiem wnętrze może stać się nieco klaustrofobiczne, zwłaszcza w przypadku mniejszych przestrzeni.

Niedrogie, a jednocześnie stylowe i ponadczasowe, rozwiązanie stanowić może szafa Malmo, wykonana w kolorze dąb Sonoma. Znajduje się w niej pięć półek oraz drążek do wieszania ubrań, co zapewnia wysoki komfort przechowywania.

Do mniejszych przestrzeni idealnie nada się szafa Maxi 5, która dzięki niewielkiej szerokości idealnie wypełni nawet ciasne wnęki i zapewni miejsce do przechowywania w sypialni. Ten wysokiej jakości mebel w kolorze dąb Sonoma z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Dobrym pomysłem na optyczne powiększenie pomieszczenia jest umieszczenie w nim szafy z dużym lustrem na drzwiach. W tej roli idealnie sprawdzi się model Nico 100, w kolorze białym lub dąb Sonoma. Istnieje możliwość zamontowania w niej oświetlenia LED, co czyni ją tym bardziej atrakcyjnym elementem wystroju.

garderoba louis, przechowywanie w sypialni

Komoda – czy to dobry sposób na przechowywanie w sypialni?

Komody są najczęściej mniej pojemne niż szafy z uwagi na niższą wysokość. Mają też jednak zalety – wszystkie szuflady są łatwo dostępne bez konieczności wchodzenia na taboret, a na jej blacie można umieścić efektowną ozdobę, nad nią zaś zawiesić obraz.

Do niewielkich przestrzeni idealnie nada się komoda Ariel, łącząca w sobie minimalizm oraz nowoczesny wygląd. Występuje w trzech wariantach kolorystycznych – białym, dąb Sonoma oraz łączonym. 

Innym dobrym pomysłem na zaaranżowanie przestrzeni w sypialni jest komoda Elstra, wyróżniająca się nieco futurystycznym frontem. Dzięki dużej szerokości możesz w niej pomieścić sporo rzeczy. Występuje w dwóch odmianach kolorystycznych.

Szafki nocne

Również stoliki nocne mogą zapewnić Ci nieco przestrzeni do przechowywania w sypialni. Możesz trzymać w nich najpotrzebniejsze rzeczy, które powinieneś mieć zawsze pod ręką, np. tabletki, okulary do czytania czy opaskę na oczy.

Dobrą opcją do wyboru są bez wątpienia stoliki nocne Goda, które w zależności od wariantu mogą mieć dwie lub trzy półki, odpowiednio z jedną, dwiema lub trzema szufladami. Występują one w różnych wariantach kolorystycznych.

przechowywanie w sypialni

Łóżko też pozwala na przechowywanie w sypialni!

Nie należy zapominać, że odpowiednio dobrane łóżko również może zapewnić pokaźną przestrzeń do przechowywania rzeczy. Warto umieścić w komorze pod materacem takie przedmioty, które są zbyt duże, aby mogły znaleźć się w szafach czy komodach, a jednocześnie nie są potrzebne na co dzień.

Bardzo praktyczne rozwiązanie oferuje łóżko Living, które dzięki podnoszonemu stelażowi pozwala wykorzystać całą dostępną pod spodem przestrzeń. Możesz wybrać je w kolorze białym lub dąb Sonoma, a ponadto w jednej z trzech szerokości – 140, 160 lub 180 cm. 

Pamiętaj, że do świetnego łóżka powinieneś dobrać równie dobry materac! Zachęcamy do przeczytania kilku sformułowanych przez nas porad, na co zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu materaca, który zapewni Ci zdrowy i komfortowy sen.

Podsumowanie

Sypialnia to jedno z ważniejszych, o ile nie najważniejsze pomieszczenie w domu. Z jednej strony służy celom wypoczynkowym, z drugiej strony każdy z nas chciałby zapewne, aby prezentowało się naprawdę stylowo!

Przechowywanie w sypialni rzeczy nie musi się wiązać z utratą przez nią walorów estetycznych. Wystarczy wybrać odpowiednie meble. Szafy oferują wiele miejsca do trzymania ubrań, butów czy ręczników, komody z kolei, choć nieco mniej pojemne, dają więcej możliwości w zakresie aranżacji. Nie należy też zapominać o stolikach nocnych, w których umieścisz najpotrzebniejsze rzeczy, a także samym łóżku, które także oferuje sporo przestrzeni do przechowywania.

Szukasz mebli do sypialni, które spełnią Twoje oczekiwania i okażą się zarazem praktyczne, jak i estetyczne? W Meblohand z pewnością znajdziesz to, czego pragniesz!

Shopping Cart
Scroll to Top