Czy gotowe meble łazienkowe to dobry wybór?

gotowe meble łazienkowe

Łazienki najczęściej nie należą do największych pomieszczeń, stąd też kiedy wybierasz meble łazienkowe, szczególnie istotne stają się funkcjonalność oraz ergonomia. Niektórzy twierdzą, że pomieszczenie to urządzone z wykorzystaniem mebli katalogowych nigdy nie będzie praktyczne w użytkowaniu. To jednak nie jest prawda! Gotowe meble łazienkowe pozwalają odpowiednio zagospodarować przestrzeń nawet w najmniejszej toalecie!

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego gotowe meble łazienkowe to, wbrew niektórym opiniom, dobry sposób na urządzenie łazienki oraz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Spis treści:

 1. Meble łazienkowe na wymiar – nie zawsze dobry wybór
 2. Co w zamian – gotowe meble łazienkowe
 3. Dlaczego gotowe meble łazienkowe to dobre rozwiązanie?
 4. Na co zwrócić uwagę wybierając meble łazienkowe?
 5. Podsumowanie

Meble łazienkowe na wymiar – nie zawsze dobry wybór

Często spotykaną, w przypadku mebli łazienkowych, opinią jest to, że warto zamówić je u stolarza na wymiar, ponieważ w ten sposób możliwe będzie zagospodarowanie wszelkich dostępnych przestrzeni z dokładnością co do centymetra.

To w dużej mierze prawda, jednak należy chwilę się zastanowić przed wybraniem tej opcji:

 • Po pierwsze, usługi stolarza są najczęściej drogie, przez co meble na wymiar kosztują znacznie więcej niż porównywalne, wybrane z katalogu firmy meblarskiej;
 • Po drugie, meble gotowe cechują się zazwyczaj znacznie ciekawszą stylistyką, ich wygląd bardziej przyciąga wzrok. W przypadku korzystania z usług stolarza wykonanie podobnie skomplikowanych mebli może kosztować krocie. Ponadto nie każdy wykonawca podejmie się tego zadania, ze względu na brak odpowiednich narzędzi;
 • Po trzecie, wybór gotowych mebli łazienkowych jest na tyle szeroki, że nietrudno jest znaleźć propozycje idealnie dopasowane do dostępnej przestrzeni. Wystarczy tylko nieco poszperać w sieci.
gotowe meble łazienkowe

Co w zamian? Gotowe meble łazienkowe

Meble łazienkowe z katalogów firm meblarskich to często bardzo dobre rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność i estetykę, nawet w przypadku niewielkich łazienek. W Meblohand mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji na urządzenie tej przestrzeni.

Szafka pod umywalkę Adel stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie, które dobrze dopasuje się do większości łazienek. Dzięki przemyślanemu układowi szafek i półek pozwala ona na przechowywanie wszystkiego, co potrzebne na co dzień. Występuje w trzech kolorach: białym, dąb Sonoma lub Artisan.

Dobrym uzupełnieniem powyższej propozycji jest szafka z lustrem Adel, która skrywa w sobie dodatkową wnękę oraz kilka półek na drobne przedmioty. Jeżeli potrzebujesz jeszcze więcej przestrzeni do przechowywania, możesz się zdecydować dodatkowo na słupek niski Adel lub słupek wysoki Adel, które stanowią idealną odpowiedź na Twoje potrzeby.

Wymienione powyżej meble można również zamawiać w zestawach liczących po dwa, trzy lub cztery elementy. Każdy z nich może występować w trzech wariantach kolorystycznych: białym, dąb Sonoma lub Artisan.

Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Dzięki gotowym meblom łazienkowym możesz stworzyć naprawdę atrakcyjnie wyglądające pomieszczenie! Stanowią one dobre uzupełnienie wystroju wnętrza, a dzięki raczej stonowanej kolorystyce oraz wykonaniu z drewna, dobrze dopasują się do różnych aranżacji.

Producenci mebli katalogowych dbają o to, aby były one możliwie ergonomiczne i nie sprawiały kłopotów w codziennej eksploatacji. Dlatego też warto im zaufać i wybrać ich propozycje do umeblowania łazienki.

Zaletą wyboru gotowych mebli łazienkowych jest też ich praktyczność. Możesz je dowolnie przestawiać, a w razie przeprowadzki zabrać ze sobą. Większość mebli na wymiar jest montowanych w łazience na stałe. Wreszcie, nie można też zapomnieć o aspekcie finansowym – zakup gotowych produktów po prostu bardziej się opłaca.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble łazienkowe?

Przy wybieraniu mebli łazienkowych warto poświęcić uwagę kilku istotnym kwestiom:

 • Zmierz dokładne rozmiary miejsc, w których przewidujesz ustawienie mebli. Następnie wybieraj takie rozwiązania, które dobrze dopasowują się rozmiarowo do punktów, w którym mają stanąć;
 • Nie zapominaj o walorach estetycznych! Zasadniczo meble powinny stanowić kontrapunkt względem reszty wystroju. Jeżeli, np. zdecydowałeś się na jednolite kafelki, pozbawione wzoru, to powinny być w miarę ozdobne, aby przełamywać monotonię. Z kolei w przypadku kafelków z nadrukowanymi ozdobami bądź w kilku kolorach lepiej sprawdzą się jednolite, proste meble;
 • Zadbaj o funkcjonalność – ze względu na specyfikę rzeczy przechowywanych w łazience, dobrze jest wybierać szafki dające przynajmniej część przestrzeni do przechowywania schowanej za zamykanymi drzwiami. Dobrym rozwiązaniem są meble ustawione na nóżkach, np. plastikowych – to ułatwia sprzątanie i usuwa ryzyko podciekania pod nie wody;
 • W przypadku mebli łazienkowych szczególnie ważna jest wysoka jakość wykonania. Przede wszystkim powinny być odporne na wilgoć – niewłaściwie zabezpieczone meble prędko zaczną pod jej wpływem odkształcać się, a przez to prezentować się gorzej.
gotowe meble łazienkowe

Podsumowanie

Wybór wyposażenia łazienki nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć. Nie oznacza to jednak, że musisz przeznaczać mnóstwo pieniędzy na meble na wymiar, które niekoniecznie muszą sprostać Twoim oczekiwaniom! Skorzystaj z oferty Meblohand, a przekonasz się, że gotowe meble łazienkowe to dobry wybór!

Shopping Cart
Scroll to Top