Meblościanki do pokoju – dlaczego ponownie stały się popularne?

Solid, meblościanki do pokoju, meblościanka

Jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że meblościanka to relikt przeszłości? W takim razie musisz wiedzieć, że ten wyjątkowo popularny zwłaszcza w okresie PRL-u rodzaj mebla obecnie powraca na salony (a właściwie do salonów) w wielkim stylu. Na jego zakup stawiają kolejne osoby, choć nie zawsze z tych samych względów. Dziś postanowiliśmy wziąć je pod uwagę. Być może również Ciebie zachęci do zakupu meblościanki do pokoju, w którym na co dzień odpoczywasz przed telewizorem i wykonujesz inne czynności…

Z tego artykułu dowiesz się

dlaczego meblościanki do pokoju mogą być dobrym rozwiązaniem i kto najczęściej decyduje się z niego skorzystać.

Spis treści:

  1. Nowoczesne meblościanki do pokoju – czym różnią się od dawnych?
  2. Pojemność, czyli jedna z głównych zalet meblościanek
  3. Komu meblościanki do pokoju przypadną do gustu?
  4. Meblościanki nie tylko do salonu?
  5. Podsumowanie

Nowoczesne meblościanki do pokoju – czym różnią się od dawnych?

Meblościanki, jak wspomnieliśmy na wstępie, swój szczyt popularności osiągnęły w poprzednim wieku. Obecnie przeżywają swoisty renesans, stanowiąc ciekawą alternatywę dla mebli modułowych. Najczęściej na ich zakup decydują się osoby, które nie lubią zbyt często zmieniać wystroju wnętrza pomieszczeń w swoich domach i mieszkaniach. Z racji tego, że meblościanki tworzą określoną kompozycję mebli, nie należy raczej dokonywać jej modyfikacji. Jeśli bowiem zostanie przeprowadzona, wcześniejszy efekt może zostać zaburzony, a nowy – okazać się mało satysfakcjonujący.

Warto pamiętać również o tym, że obecnie produkowane i sprzedawane meblościanki do pokoju nie są najczęściej tak duże, jak te, które były popularne przed laty. Dziś, nieco wbrew swojej nazwie, nie zakrywają one w większości przypadków całej ściany. Dzięki temu pomieszczenie wyposażone w ten typ mebla nie wygląda na mniejsze, niż jest w rzeczywistości. To powinno przede wszystkim zainteresować osoby, które na co dzień funkcjonują na niewielkim metrażu i nie chcą optycznie zmniejszać go jeszcze bardziej.

meblościanki do pokoju

Pojemność, czyli jedna z głównych zalet meblościanek

Zaletą meblościanek jest bez wątpienia fakt, że ich nowoczesne modele nie przypominają w dużym stopniu swoich „poprzedniczek”. Dzisiejsze modele są w większości przypadków doskonale dostosowane do obowiązujących trendów, jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń. To zatem sprawia, że łatwo można skomponować je z innymi meblami obecnymi w salonie lub innym pokoju. Tego samego nie można natomiast powiedzieć o dawnych meblościankach, które pod względem wyglądu wyraźnie „gryzą się” z nowoczesnymi stolikami, krzesłami czy komodami.

Cechą wspólną dawnych oraz współczesnych meblościanek do pokoju jest – w odróżnieniu od ich wyglądu – funkcjonalność. Składają się bowiem z różnych elementów o znacznej pojemności. Bez problemu można przechowywać w nich m.in. ubrania, książki, szklane naczynia czy elektronikę. Krótko mówiąc, meblościanka powinna przypaść do gustu każdemu, kto lubi mieć określone przedmioty zawsze pod ręką. Dzięki niej wybrane artykuły nie muszą być dodatkowo przechowywane na widoku. Dla wielu osób ma to duże znaczenie przy wyborze mebli.

Komu meblościanki do pokoju przypadną do gustu?

Możliwe do kupienia obecnie meblościanki do pokoju coraz częściej posiadają ciekawe usprawnienia. Jednym z nich bywa m.in. system otwierania drzwi i szuflad bez konieczności chwytania. W jaki zatem sposób można dostać się do ich wnętrza? Pomaga w tym rozwiązanie polegające na jedynie delikatnym przyciśnięciu dłonią odpowiedniego miejsca na froncie mebla. Kiedy do tego dojdzie, ulegnie on otwarciu szybko i cicho zarazem. Brak klamek w konstrukcji meblościanki sprawi dodatkowo, że będzie ona wyglądała bardziej atrakcyjnie. Stanie się mniej wymagająca w konserwacji i bardziej bezpieczna. Na pewno wiesz, co mamy na myśli, jeśli kiedykolwiek uderzyłeś, np. głową w wystający uchwyt szuflady lub szafki meblościanki starego typu…

Meblościanki śmiało można polecić również osobom, które potrzebują mebli ułatwiających stworzenie w salonie prawdziwego centrum rozrywki. Wśród dostępnych modeli bez problemu można znaleźć takie, które idealnie nadają się do ustawienia na nich telewizora, konsoli wideo czy wieży Hi-Fi. Obok nich znajdzie się natomiast miejsce na płyty i książki, lampki typu LED oraz wiele innych elementów. Nowoczesna meblościanka może bowiem posiadać różnej wielkości wnęki, kształt oraz gabaryty idealnie dostosowane do potrzeb swoich użytkowników.

Meblościanki nie tylko do salonu?

Przy opisywaniu meblościanek do pokoju należy wspomnieć również o tym, że dziś coraz więcej firm oferuje ich produkcję na zamówienie. Nic więc dziwnego, że na zakup tego rodzaju mebli stawiają m.in. osoby oczekujące artykułów o określonym rozmiarze i kształcie. Takie meble ułatwiają przecież w znacznym stopniu umieszczenie ich w wybranym miejscu, a także codzienne funkcjonowanie.

W przypadku meblościanek ważne jest również to, że nadają się do wykorzystania w różnych pomieszczeniach. Choć w przeszłości zdobiły głównie salony domów i pomieszczeń naszych rodziców i dziadków, dziś można spotkać je także w sypialniach czy pokojach dziecięcych. Warto więc pomyśleć nad ich zakupem, chcąc posiadać meble o podobnym wyglądzie i funkcjonalności nawet w kilku pomieszczeniach jednocześnie.

Podsumowanie

Jak widzisz, w naszych czasach meblościanki do pokoju mogą zainteresować osoby poszukujące atrakcyjnych wizualnie i funkcjonalnych mebli. Wymienione przez nas zalety tych konstrukcji sprawiają, że są chętnie kupowane przez kolejnych Klientów firmy MEBLOHAND. To właśnie ona oferuje szeroki wybór meblościanek, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb swoich Klientów. Jeśli więc uznasz, że także potrzebujesz takiej konstrukcji w swoim salonie lub innym pomieszczeniu, skorzystanie z oferty MEBLOHAND będzie dobrym rozwiązaniem. Trafi do Ciebie szybko i w nienagannym stanie bez względu na to, w której części Polski mieszkasz. Gdy już do tego dojdzie, meblościanka będzie służyć Ci przez wiele lat i cieszyć Twoje oko.

Shopping Cart
Scroll to Top