Wybór mebli do łazienki – jakich błędów unikać?

meble do łazienki

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego jej odpowiednia aranżacja i wyposażenie są bardzo ważne. Jednym z kluczowych elementów są meble łazienkowe, które nie tylko wpływają na wygląd pomieszczenia, ale również na jego funkcjonalność. Przy wybieraniu mebli łazienkowych wiele osób popełnia błędy, które mogą negatywnie wpłynąć na użytkowanie tego pomieszczenia. Śpieszymy z odpowiedzią, jakich błędów unikać kupując meble do łazienki!

W niniejszym artykule:

omówimy, jakich błędów unikać przy aranżacji łazienki oraz jak zapewnić sobie wygodne i funkcjonalne wyposażenie tego pomieszczenia.

Spis treści:

  1. Meble do łazienki – podstawowe błędy w wyborze
  2. Brak dostatecznej ilości szafek i półek w łazience – jak temu zaradzić?
  3. Meble do łazienki – niedostateczne zabezpieczenie
  4. Podsumowanie

Meble do łazienki – podstawowe błędy w wyborze 

Pierwszym i jednym z najczęstszych błędów przy wyborze mebli do łazienki jest niezwracanie uwagi na dopasowanie rozmiaru wyposażenia do wielkości pomieszczenia. Bardzo często wybiera się meble, które są piękne, ale… w ostateczności okazują się zbyt duże lub za małe. Przed dokonaniem wyboru dokładnie zmierz pomieszczenie. Nie zapomnij uwzględnić miejsca na drzwi, okno, wannę czy prysznic. Meble powinny być odpowiednio dopasowane do przestrzeni i nie mogą przytłaczać ani wprowadzać chaosu.

Drugim najczęściej popełnianym błędem jest niezwracanie uwagi na jakość produktów. Meble do łazienki powinny być wykonane z trwałych materiałów, które zapewnią im odporność i bezawaryjność. Szczególnie istotne jest zabezpieczenie mebli przed wilgocią i zabrudzeniami.

Kolejnym uchybieniem, jakie często się zdarza, jest nieuwzględnianie ergonomii. Meble do łazienki powinny być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Przykładowo szafka z lustrem musi być na tyle duża, by pomieścić wszystkie niezbędne kosmetyki.

Kolejnym błędem jest wybieranie mebli, które nie pasują do ogólnego stylu łazienki. Meble w stylu retro w nowoczesnej łazience? Nie ma mowy! Całkowity chaos! Zwróć na to uwagę i kup meble, które wpasują się w planowany styl. W tym przypadku pomocne mogą być zestawy, takie jak zestaw łazienkowy ADEL.

Brak dostatecznej ilości szafek i półek w łazience – jak temu zaradzić?

Meble do łazienki mają służyć do przechowywania różnych przedmiotów. Niestety wiele osób popełnia błąd i nie wyposaża swojej łazienki w odpowiednią ilość szafek i półek. Często wynika to z braku miejsca lub mylnego przeświadczenia, że nie potrzeba ich dużo, aby pomieścić używane na co dzień przybory. Najczęściej jednak po pewnym czasie zaczyna brakować przestrzeni na kosmetyki, ręczniki i inne przedmioty, przez co w łazience tworzy się niepożądany bałagan.

Aby temu zaradzić, warto zastanowić się nad różnymi sposobami wykorzystania dostępnego miejsca. Warto rozważyć wykorzystanie przestrzeni pod umywalką i zainstalować tam szafkę. Innym rozwiązaniem może być zakup słupka, który w zależności od potrzeb i preferencji może być niski lub wysoki. Jest to niezwykle korzystne wyjście, ponieważ ten mebel posiada zarówno otwarte półki, gdzie możesz umieścić najpotrzebniejsze i najczęściej wykorzystywane przedmioty, jak i zamykane szuflady, w których bez problemu zmieścisz rzadziej używane rzeczy. Możesz także wybrać lustro z ukrytymi półkami!

Meble do łazienki – niedostateczne zabezpieczenie 

Łazienka to pomieszczenie, w którym panują specyficzne warunki, takie jak wilgoć i wysoka temperatura. W tym pomieszczeniu ciężko również uniknąć wylania wody na podłogę. Właśnie dlatego meble do łazienki muszą być wykonane z materiałów odpornych na wpływ tych niekorzystnych czynników. W przeciwnym razie z czasem mogą one ulegać uszkodzeniom, takim jak rozwarstwienie się materiałów, odklejanie warstw czy zniekształcenia. Sposób montażu mebli musi umożliwiać swobodną cyrkulację powietrza.

Meble do łazienki od Meblohand to produkty wykonane ze starannością z wysokiej jakości materiałów, co daje możliwość użytkowania ich przez długie lata. Co ważne, dzięki klasycznemu wyglądowi i uniwersalnym kolorom, takim jak biel czy okleina imitująca drewno, zdecydowanie nigdy nie wyjdą z mody. 

Ponadto wszystkie meble wyposażone są w plastikowe nóżki, które chronią przed zalaniem i zniszczeniem. Dzięki temu masz pewność, że tym eleganckim zestawom rozlana woda nie będzie straszna.  

Podsumowanie

Meble do łazienki muszą być niezwykle przemyślanym zakupem! Pamiętaj, że projektowanie tego specyficznego wnętrza to nie tylko wybór stylu czy kolorów, ale również funkcjonalnych przedmiotów. Meble muszą być odporne na specyficzne warunki panujące w łazience.

Zakup odpowiednich mebli może mieć decydujący wpływ na komfort korzystania z łazienki i jej estetykę. Dlatego warto unikać podstawowych błędów i pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, które zostały wymienione w artykule. Dzięki temu Twoja łazienka będzie piękna i posłuży Ci przez długie lata.

Shopping Cart
Scroll to Top