Meble kuchenne – inspiracje i najnowsze trendy

meble kuchenne inspiracje

Trendy, trendami, ale przecież przede wszystkim po to urządzamy nasze mieszkania, żeby żyło nam się w nich wygodnie. Okazuje się, że te najnowsze prognozy dotyczące mebli i wystroju we wnętrzach zdążają w kierunku braku sztuczności i wyciszenia, a to w obecnych czasach będzie nam bardzo potrzebne. Stwórzmy więc sobie przytulne gniazdko, do którego będzie nam się chciało wracać. Zacznijmy od kuchni.

Kuchnia to centrum domowego zarządzania. Meble kuchenne powinny w tym pomagać

Dobrze urządzona kuchnia będzie służyła do przygotowywania posiłków, spożywania ich, spotkań rodzinnych, a nawet towarzyskich. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy kuchennym stole wypić kawę z przyjaciółką i zagrać w gry ze znajomymi. Musimy zastanowić się, w co ją wyposażyć, żeby niczego nie brakowało (także miejsca), oraz żeby oprócz spełniania funkcji praktycznych była także piękna wizerunkowo. I tu dochodzimy do punktu spornego, bo przecież nasze gusta są bardzo różne. Czym się więc kierować w wyborze uniwersalnych mebli kuchennych? Inspiracji szukajmy w naturze.

Punkty styczne różnych stylów. Jak wybrać meble kuchenne inspirując się jednocześnie najnowszymi trendami stylu japandi, boho i scandi

Wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego. Wszystkie stawiają na neutralne kolory bazowe. Fronty szafek w odcieniach bieli i szarości, drewniane lub z drewnianymi detalami. Drewno widoczne jest także w blatach, wyeksponowanych półkach. W najnowszych trendach są praktyczne matowe wykończenia, na których znacznie mniej widać plamy, za to ich matowa faktura działa uspokajająco na zmysły, sprawia wrażenie przytulności, delikatności i ciepła. Doskonale też współgra z innymi materiałami takimi jak cegła, beton, drewno, materiał na obiciach krzeseł, dywanikach, zasłonkach i roletach.

Wprowadzanie natury do wnętrza nie kończy się na drewnianym stole. Warto pomyśleć o roślinach, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale także pozwalają odpocząć zmęczonym oczom i wprowadzają do niego życie.

Mając solidną podstawę w postaci mebli budujemy charakter kuchni detalami

Lepszy niedosyt niż nadmiar. Nawet w nieco chaotycznej i kolorowej estetyce boho skupiamy się na tym, żeby nie przesadzić. Ten styl jest dla fanów barw, mieszania wszystkiego, ale tak, żeby w efekcie stworzyć jedną koncepcję. Wykorzystujemy rzeczy z drugiego obiegu, odnawiamy je, nie boimy się etnicznych i folkowych wzorów (na tapetach, płytkach, lampach).

Znacznie spokojniejszy będzie lekko surowy styl japandi doskonale uzupełniający się ze skandynawską filozofią przytulności i swobody. To, co zbędne chowamy za frontami szafek, we wnętrzu powinna panować harmonia. Korzystamy z naturalnych materiałów i miękkich faktur.

Podsumowując – stawiamy na proste jasne fronty mebli kuchennych, które wykorzystują każdy centymetr przestrzeni nowoczesnymi rozwiązaniami. Uzupełnieniem powinno stać się naturalne piękno struktury drewna. Wokół tego budujemy przestrzeń przyjazną użytkownikom, czyli otwartą, estetyczną i jednocześnie sprzyjającą relaksowi.

Shopping Cart
Scroll to Top