Jakie krzesła warto wybrać do białego stołu?

jakie krzesła do białego stołu

Chcesz urządzić jasną, przestronną i nowoczesną jadalnię? Zacznij od stołu. Dużego, rozkładanego, który pomieści rodzinę i przyjaciół. W jasnych odcieniach drewna lub zupełnie biały. Ale jakie krzesła wybrać do białego stołu? Okazuje się, że wcale nie jesteśmy skazani na ten sam kolor. Możemy bawić się barwami i fakturami, a także materiałem. To dobra wiadomość. Wszystko będzie tu pasować. Kierujmy się raczej tym, jaki efekt chcemy uzyskać w całym pomieszczeniu.

Zostajemy w klimacie bieli, biały stół i jasne dodatki

Jakie krzesła do białego stołu? Zacznijmy od połączenia bieli z bielą. Najlepsze do tego będą krzesła miękkie, tapicerowane, ponieważ faktura obicia sprawi, że komplet będzie bardziej przytulny. Jednocześnie będzie to bardzo eleganckie zestawienie. Całość będzie się prezentować równie dobrze, jeżeli biel obicia przełamiemy naturalną jasną barwą drewnianego korpusu krzesła.

Do takiego zestawu sprawdzi się minimum dodatków, najlepiej także w jasnych barwach. To sprawi, że nawet duży stół i ciężkie krzesła nie przytłoczą pomieszczenia. Kontrastem niech stanie się żywa soczysta zieleń roślin.

A może jednak biel połączona z kolorem

Jeżeli stawiamy na kontrast, to tutaj naprawdę można zaszaleć. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać – chłodnej surowości czy swobodnej nonszalancji.

Kolor kontrastowy może być surowy jak czerń, granat, butelkowa zieleń lub bardzo żywy jak czerwień, zieleń, żółć. To od ciebie zależy, czy chcesz do tego miejsca wprowadzić spokój i harmonię, czy beztroską radość.

Baw się nie tylko kolorem, wybierz różne materiały

Równie wygodne co tapicerowane będą profilowane krzesła plastikowe. Te znajdziemy w najróżniejszych odcieniach. Są lekkie i takie też sprawiają wrażenie ustawione wokół dużego blatu białego stołu. Drewniany stół i plastikowe krzesła? Jak najbardziej.

Biały stół nie musi być z drewna. Może być z marmuru, bielonego szkła, gładkiego laminatu. Takie błyszczące, zimne powierzchnie warto złagodzić fakturą materiału na krzesłach. Nowoczesne tkaniny obiciowe są trwałe, plamoodporne i łatwe w czyszczeniu.

Kolor to nie wszystko liczy się wygoda

Nawet najpiękniejsze krzesło nie sprawdzi się, jeżeli będzie niewygodne. Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu?

  • Wysokość – stopy powinny swobodnie spoczywać na podłodze.
  • Oparcie – zdecydowanie uprzyjemnia siedzenie, najlepiej kiedy jest wyprofilowane i miękkie. Nic nie powinno wbijać się w kręgosłup.
  • Solidność – każdy powinien czuć się pewnie na swoim krześle niezależnie od wagi.
  • Stabilność – zbyt mały rozstaw nóg może sprawić, że krzesło będzie wywrotne.
  • Waga – powinno być stabilne, ale nie ciężkie. Manewrowanie nim podczas siadania i wstawania nie powinno sprawiać problemu.

Biały stół sprawdzi się tak w jadalni jak i w kuchni, jeżeli to w niej chcemy urządzić miejsce spotkań. Krzesła powinny być przede wszystkim wygodne, jeżeli chcemy, żeby najbliżsi i znajomi chętnie na nich gościli i długo z nami zostawali. Ich kolor, materiał i kształt to indywidualny wybór. Żaden nie będzie zły. 

Shopping Cart
Scroll to Top