Jak modnie i stylowo urządzić salon?

jak modnie i stylowo urządzić salon

Czy konieczne jest urządzanie salonu wciąż od nowa wraz z każdym zmieniającym się trendem (dodajmy, że zmieniającym się bardzo szybko)? Czy żeby nasz salon był modny, powinniśmy zrezygnować z własnych upodobań i na siłę dopasowywać się do aktualnej mody? Na szczęście nie. Jeżeli chcemy, żeby w naszym salonie było modnie i stylowo, a także, aby stanowił on wizytówkę naszego domu i jednocześnie był naszym ukochanym miejscem relaksu, wystarczy skoncentrować się na kilku rzeczach.

Rzeczy w salonie, które są stałe i rzadko je zmieniamy

Warto zastanowić się, które rzeczy w tym pomieszczeniu są trwałe, które zmieniamy bardzo rzadko, co kupujemy na więcej niż jeden sezon. Z pewnością takimi rzeczami są meble. Zwłaszcza te duże i ciężkie jak kanapa – ulubione miejsce relaksu. Także szafki, regały i meblościanki RTV, komody – czyli miejsce do przechowywania. Dlatego dobrze jest wybrać meble nie tylko ładne, ale także solidne, z dobrej jakości materiałów, najlepiej klasyczne proste, które w naturalny sposób wkomponują się w różne style i będą pasować do różnych dodatków.

Rzadko zmieniamy też oświetlenie. Miejsce lamp, kinkietów jest uzależnione jest od wcześniej rozprowadzonej instalacji elektrycznej. Natomiast należy pamiętać, że źródła i rodzaje światła mają ogromny wpływ na:

  • wygląd salonu (przytulny i klimatyczny),
  • na funkcjonalność poszczególnych stref wyznaczonych przez światło (do spotkań przy kawie, do czytania, do oglądania TV)
  • na nasze samopoczucie.

Jeżeli nie chcemy zbyt często przemalowywać ścian, dobrze jest także wybrać uniwersalny kolor, który będzie neutralnym tłem. Cała reszta to elementy, do których co prawda się przywiązujemy, ale łatwo je zmienić.

Modne dodatki, które zmieniają wygląd i które łatwo wymienić

Niewielkie nawet zmiany spowodują, że zmieni się wygląd pomieszczenia. Możemy się bawić, zmieniać co sezon, odświeżać, próbować nowych stylów. W tym pomogą nam takie rzeczy jak:

Tekstylia – ozdobne poduszki, zasłony i firanki, rolety, obrusy, dywany, narzuty. Z nimi możemy szaleć z kolorami. Małą rzecz możemy wymienić, jeśli okaże się, że narzuta w najmodniejszym w tym sezonie kolorze zwyczajnie nas drażni.

Rośliny – może ich być coraz więcej, większe, mniejsze, kwitnące lub tylko zielone. Nie tylko wpływają na dobrą jakość powietrza i optymalną wilgotność w pomieszczeniu. Zazwyczaj wśród roślin lepiej się czujemy. Nawet zimą mamy namiastkę natury tuż obok. Na dodatek moda na różnego rodzaju rośliny także zmienia się sezonowo.

Dodatki – ozdoby, bibeloty. Tutaj mamy pełną dowolność, gdyż różne style oferują nam ogromny wybór modnych dodatków.

Urządzając salon, pamiętajmy, że to nasze miejsce odpoczynku i najważniejsze, żeby dobrze czuć się w tym wnętrzu. Poza tym stawiamy na eleganckie meble, które zawsze się obronią. Do nich dobieramy dodatki i kolory, które akurat są w trendach i nie zapominamy, że to wszystko powinno nam się podobać.

Shopping Cart
Scroll to Top