Meble dąb sonoma – jaki kolor podłogi wybrać? Podłoga jasna czy ciemna?

meble dąb sonoma jaki kolor podłogi wybrać

Kolor dąb sonoma to od 40 lat, kiedy wszedł na rynek wciąż najchętniej wybierany odcień. Tę barwę stosuje się jako okleinę frontów mebli, paneli podłogowych, blatów kuchennych, czy drzwi. Nic dziwnego, bo ta imitująca naturalny surowiec okleina jest neutralna i pasuje do wielu stylów. meble dąb sonoma zawsze wyglądają nieskazitelnie!

Jaki to kolor dąb sonoma?

Nazwa wzięła się od miejsca w Kalifornii, znanym z dużej liczby rosnących tam dębów. Dębowe meble drewniane znane są od czasów średniowiecza i w każdej kolejnej epoce był to surowiec ceniony za trwałość, odporność na uszkodzenia. Poza tym ceniony był szlachetny jego wygląd, czyli jasny, delikatny i ciepły odcień drewna. Podobnie jak dąb sonoma w okleinie. Naturalności dodają jej liczne słoje, które stanowią niewątpliwą ozdobę powierzchni, oraz imitacja cięcia piłą, która sprawia wrażenie połączonych desek dębowych.

Zalety okleiny w kolorze dąb sonoma

Nie bez powodu jest najczęściej wybieranym przez klientów kolorem frontów mebli do domu. Drewno nadaje pomieszczeniom szlachetności i jednocześnie tworzy przytulny klimat. Jasny kolor dąb sonoma pasuje do wielu aranżacji, rozjaśnia przestrzeń i sprawia, że wystrój nie przytłacza. Fronty szafek w tym odcieniu doskonale sprawdzają się w kuchni, ponieważ pomiędzy słojami nie widać drobnych plamek i kurzu. W salonie stworzą klasyczny prosty wystrój, bazę do zabawy kolorami.

Jaki kolor podłogi wybrać do mebli w odcieniu dąb sonoma?

To najczęściej pojawiające się pytanie, ponieważ podłoga to element w naszych domach, który powstaje znacznie wcześniej, niż pojawią się meble. Warto zatem przemyśleć na etapie remontu, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeżeli ma być pokryta panelami lub drewnem najlepiej, żeby podłoga była o ton ciemniejsza lub jaśniejsza od samych frontów szafek. Ten sam odcień sprawi, że meble, nawet najładniejsze wizualnie stopią się z otoczeniem. Najlepiej też, żeby podłoga miała chłodny odcień. Jeżeli będzie pokryta płytkami, unikaj jasnego beżu. Lekki kontrast wydobędzie urok wszystkich powierzchni.

Co jeszcze pasuje do mebli w kolorze dąb sonoma?

Zbliżone do naturalnego wyglądu drewna meble dąb sonoma będą idealnie komponować się z innymi dodatkami z materiałów naturalnych, czyli z ciemniejszym drewnem, metalem, szkłem, betonem, marmurem. Wszystko zależy jaki klimat w ostateczności chcesz uzyskać. Czy będzie to prosty styl skandynawski? Wtedy pamiętaj o ociepleniu go pledami, dywanami i zasłonami o widocznym splocie. W nowoczesnym wydaniu postaw na połączenie naturalnie wyglądających mebli z intensywnym kolorem ściany, narożnika czy dywanu.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem mebli w tym kolorze to możesz mieć pewność, że dzięki swojej uniwersalności pozostanie z nami na kolejne lata.

Shopping Cart
Scroll to Top