Łazienka jak urządzić? Aranżacje i pomysły.

łazienka aranżacja, kolor mebli, meble do łazienki

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Na szczęście to wcale nie wyklucza, żeby była także piękna i stała się domowym spa. Tutaj oprócz codziennych czynności związanych z higieną osobistą możesz przecież także wypocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Wszystko zależy od tego, jaką przestrzeń sobie stworzysz.

Łazienka schludna i harmonijna ale nie nudna

Nic tak nie uspokaja, jak uporządkowana przestrzeń. Łatwiej się wyciszyć podczas kąpieli, kiedy nasz wzrok nie bombardują wielokolorowe zbędne rzeczy. W łazience dysponujemy zazwyczaj niewielką przestrzenią, za to ilość akcesoriów jest ogromna. Dlatego niezbędny jest przemyślany system ich przechowywania. Szafki, półki, zamykane, otwarte, koniecznie z lustrem i dużą ilością schowków. Pozwolą na schowanie ręczników, płynów, kosmetyków, urządzeń. Ważne bowiem jest, żeby wszystko miało swoje miejsce i było łatwe do znalezienia. Meble łazienkowe na dodatek powinny być trwałe, odporne na wilgoć. Sprawdzą się więc te stojące na nóżkach, które oddzielają je od podłogi.

Płytki, kolory, armatura – trudny wybór

Jeżeli chcesz by twój salon kąpielowy nie tracił z czasem na nowoczesności, wybierz neutralne kolory ścian i podłogi. Szary, biały, czarny to klasyczne połączenia, które są bezpieczne i zawsze modne. Chcesz dodać łazience charakteru lub pokazać swoją indywidualność? Masz do wyboru całą paletę barw, które ze względu na swój niebanalny odcień z roku na rok pozostają modne we wnętrzach, nawet jeśli świat oszalał właśnie na punkcie nowego koloru. Płytki to nie tylko element dekoracji, ale przede wszystkim ochrona ścian i podłogi przed wszechobecną wodą, dlatego powinny być starannie i szczelnie położone.

Najważniejszą kwestią w łazience jest dobór wanny, prysznica, toalety i umywalki. Ich umiejscowienie i wielkość zazwyczaj narzucone są przez metraż pomieszczenia i piony kanalizacyjne. Nie zmienia to faktu, że możemy wybierać między modelami, kształtami, kolorami i dodatkowymi funkcjami, jakie posiadają.

Etap wyboru płytek i armatury to poważna decyzja, która będzie miała na wygląd i estetykę tego pomieszczenia i zostanie z nami na wiele lat. Zapytaj więc siebie z przyszłości czy ten obecny zachwyt nad jakimś elementem wystroju nie jest chwilowy i czy przetrwa zmiany trendów i będzie funkcjonalny przez lata.

Oświetlenie robi klimat

Klimat spa kojarzy ci się z kąpielą przy świecach? Czemu nie? Ale pamiętaj, że kiedy świece zgasną, wciąż będziesz potrzebować odpowiednio dostosowanego oświetlenia do zwykłych codziennych czynności, jak zrobienie makijażu, dokładne golenie, nocne korzystanie z toalety. Zaplanuj więc oświetlenie łazienki w różnych jej punktach o odpowiedniej mocy, żeby ułatwić sobie działania. Dodatkowo może być ono ozdobą wnętrza zupełnie jak pięknie pachnące i migoczące świece.

Dorze urządzona łazienka wymaga zastanowienia. Nie jest to łatwa przestrzeń do aranżacji, gdyż najczęściej służy więcej niż jednej osobie, jest niewielka, ale musi być pojemna i jest to inwestycja kosztowna na wiele lat. Dlatego bardziej niż aktualnym trendem lepiej sugerować się tym, co tak naprawdę nam się podoba.  

Shopping Cart
Scroll to Top