Jak urządzić salon nowocześnie? Najlepsze porady na rok 2022

jak urządzić salon nowocześnie

Na przełomie starego i nowego roku wypuszczane są prognozy tego, co będzie najmodniejsze w najbliższym czasie. Te trendy nie są przypadkowe. Nie biorą się znikąd w głowach prognostów. Wynikają z obserwacji tego, co dzieje się na świecie, jak na to reagują ludzie i czego im aktualnie najbardziej potrzeba. A więc jak urządzić salon nowocześnie?

Zmiany w trendach aranżacji wnętrz są widoczne dużo wcześniej, zanim zostaną oficjalnie potwierdzone. Prawdziwi eksperci, którzy się tym pasjonują, trzymają rękę na pulsie i dla nich tak naprawdę to żadne zaskoczenie. Jeden trend wynika z innego i jest to płynne przejście.

Na co należy zwrócić uwagę w 2022 roku, żeby wpisać się w nowoczesny nurt urządzania wnętrz? Jak urządzić salon nowocześnie?

Kolory, które mają znaczenie

Kolorem roku 2022 Pantone ogłosił Veri Peri, niebiesko fioletową barwę z nutą czerwieni. Ten kolor ma pobudzać naszą kreatywność, ciekawość świata i zachęcać do działania. Jest ściśle powiązany z naszą coraz większą obecnością w wirtualnej rzeczywistości. Ma odzwierciedlać to, jak bardzo te dwa światy się przenikają i jak na siebie i na nas wpływają.

Taki kolor we wnętrzach to mocny akcent, ale siła jego przesłania jest dla nas jak najkorzystniejsza. Dlatego z pewnością zagości w dodatkach, tkaninach, farbach. To kolor, który w pozytywny sposób pobudza nasz umysł, a tego właśnie potrzebujemy. Spokoju ciała i nieszablonowego myślenia.

Kolory dla zmysłów, a co dla ciała?

Czego najbardziej poszukujemy w naszych wnętrzach? Oczywiście wygody. Po kilku sezonach spędzonych przez pandemię w domach zaczęliśmy doceniać funkcjonalność. Rozkład pomieszczeń, komunikacja, wielofunkcyjne meble i urządzenia. Dlatego te multifunkcjonalne (ze schowkami, bardzo pojemne, rozkładane) są chętnie kupowane. Wpływają na ergonomię pomieszczeń, łatwo nimi zaaranżować przestrzeń a tej potrzebujemy bardzo. W biurach open space przeszkadza w skupieniu, w domu pozwala utrzymać bliskość. Połączenie salonu z kuchnią i przedpokojem tworzy wspólny teren dla wszystkich. Jednocześnie przy użyciu odpowiednich mebli możemy wydzielić strefy, które w razie potrzeby zapewnią komfort prywatności.

Ekologia – stary nowy trend przyszłości

Nie mamy wyjścia i musimy naszą planetę ratować coraz intensywniej, stawiając na ekologię. To już nie tylko trend, ale też konieczność. Jakie nasze zachowania w dziedzinie dekorowania wnętrz zmierzają w tym kierunku? Z pewnością chętniej używamy mebli z drewna i naturalnych materiałów. Drewno powinno mieć certyfikat FSC i pochodzić ze zrównoważonych hodowli. Jakość mebli ma duże znaczenie. Powinny służyć nam jak najdłużej. Zamiast wyrzucić lepiej odnowić.

Mamy też w domach coraz więcej roślin zielonych. Tęsknimy za przyrodą, więc tworzymy sobie jej namiastkę we wnętrzach. Rośliny w salonie zawsze będą pięknie wyglądać i tworzyć dobry klimat do życia.

Pojawiające się trendy mają uzupełniać braki i tęsknoty w naszym życiu. Jeżeli więc chcesz, żeby twój salon był nowoczesny wybierz z nich to, czego najbardziej ci potrzeba. Nie bój się eksperymentów, otwórz się na nowoczesne rozwiązania. Najwyżej zmienisz aranżację jeszcze raz.

Shopping Cart
Scroll to Top