Stolik kawowy czy ława – co wybrać?  

Aranżacja SOLID, stolik kawowy

Lubisz oglądać telewizję i przyjmować gości, spożywając przy tym ulubiony napój i zajadając ciasto? W takim razie przydatny w obu tych (i nie tylko) sytuacjach będzie Ci stolik kawowy czy ława. Który mebel jednak wybrać, nie posiadając żadnego z nich? Dziś postanowiliśmy poruszyć ten temat, co powinno okazać się pomocne każdemu, kto potrzebuje odpowiedniego elementu wyposażenia swojego salonu lub innego pomieszczenia, np. sypialni.

Z tego artykułu dowiesz się:

który mebel będzie lepszym wyborem – stolik kawowy czy ława, czym (i czy w ogóle) się różnią i w jakich sytuacjach najlepiej służą swoim nabywcom.

Spis treści:

  1. Stolik kawowy a ława – czy to ten sam rodzaj mebla?
  2. Jakiego rodzaju stoliki/ławy są obecnie popularne?
  3. Co wyróżnia nowoczesny stolik kawowy/ławę?
  4. Podsumowanie

Stolik kawowy a ława – czy to ten sam rodzaj mebla?

Jeśli chodzi o stoliki kawowe i ławy, wiele osób sądzi, że tymi terminami śmiało można określać ten sam rodzaj mebla. Inni twierdzą jednak, że istnieją pomiędzy nimi pewne różnice, o których warto pamiętać. Ich zdaniem pierwsza ze wspomnianych konstrukcji wyróżnia się mniejszym rozmiarem i zwartością. Dodatkowo często wyposażona jest w półkę lub szufladę poniżej blatu, przydatną do przechowywania np. sztućców i naczyń. Ława zaś – według zwolenników dokonywania podziału mebli salonowych – bywa wyższa i najczęściej również cięższa od swojego „konkurenta”. I na tym w zasadzie różnice pomiędzy opisywanymi konstrukcjami się kończą.

Jak zatem widzisz, rację mają raczej Ci, którzy sądzą, że bez względu na to, czy dany mebel nazywamy stolikiem kawowym, czy ława – to w zasadzie ta sama konstrukcja. Zwłaszcza że służy ona do ustawiania na niej naczyń ze spożywanymi w danej chwili napojami oraz talerzy i sztućców potrzebnych do kosztowania (najczęściej) słodkości w postaci, np. ciasta. Warto też wspomnieć, że meble do salonu są obecnie dostępne w wielu wariantach gabarytowych, co także utrudnia ich rozróżnienie.

Jakiego rodzaju stoliki/ławy są obecnie popularne?

Chcąc dokonać zakupu stolika kawowego czy ławy, należy wziąć pod uwagę nie tylko wymiary, kolorystykę i styl, w którym został wykonany dany mebel. Pamiętaj, by przed sięgnięciem do portfela przyjrzeć się dokładnie przestrzeni przeznaczonej do jej zaaranżowania. Jeśli jest ona duża, postaw na jeden z większych modeli. W ten sposób nie „zginie” on w pomieszczeniu, lecz będzie stanowił wyraźny, ważny punkt jego wystroju. Nie zapominaj też o tym, że interesujące nas w tym miejscu meble nierzadko bywają wykorzystywane w innych pomieszczeniach, np. w sypialni.

Aby nie żałować swojej decyzji staraj się wybierać pomiędzy stolikami kawowymi/ławami wykonywanymi z drewna. To bowiem materiał od wieków kojarzony z ekologią, szlachetnym wyglądem i wysokim stopniem trwałości. Kiedy postanowisz nabyć wykonany z niego mebel, na pewno nie pożałujesz. Posłuży Ci przez długi czas, zachowując przy tym pierwotną barwę i zawsze prezentując się świeżo. Obecnie bardzo pożądane na rynku są przede wszystkim modele z dębu i posiadające dodatkowo wyraźny połysk. Do nowocześnie urządzonych wnętrz świetnie będą pasować głównie ławy/stoliki kawowe w białym kolorze, polecane m.in. zwolennikom stylu skandynawskiego.

Co wyróżnia nowoczesny stolik kawowy/ławę?

Meble przydatne podczas przyjmowania gości w postaci stolika kawowego czy ławy obecnie coraz rzadziej cechuje tradycyjny kształt. To także wyróżnia obecnie produkowane konstrukcje. Wiele z nich nie posiada nóg, lecz podstawę w formie prostokątnej płyty, łączącą się z pozostałymi elementami. Dzięki temu można odnieść wrażenie, że tego typu mebel posiada harmonijną, zwartą budowę. Każda jej część jest tak samo ważna dla wyglądu i stopnia praktyczności stolika/ławy. Nic więc dziwnego, że są chętnie wykorzystywane nie tylko w domach i mieszkaniach, ale też biurach, hotelach i wielu innych obiektach.

Podsumowanie

W ofercie MEBLOHAND znajdziesz każdy interesujący Cię mebel, niezależnie czy chcesz nazywać go ławą czy stolikiem kawowym. Oferujemy modele łączące w sobie konstrukcje, które łatwo zdołasz dopasować do nowocześnie urządzonych wnętrz. Ich wysokość sprawia, że oglądanie telewizji czy prowadzenie rozmowy z inną osobą nie będzie stanowić problemu nawet przy zastawionym stoliku.

Shopping Cart
Scroll to Top