Mała łazienka – jak ją urządzić? 

mała łazienka

Wiele osób marzy o przestronnej i dużej łazience, która od czasu do czasu zmieni się w strefę relaksu. Niestety większość osób mieszkających w blokach lub kamienicach ma do dyspozycji tylko kilka metrów kwadratowych na stworzenie swojej przestrzeni marzeń. Zastanawiasz się, czy mała łazienka jest prosta do urządzenia? Szukasz wskazówek? Nie wiesz, jak optycznie powiększyć pomieszczenie oraz jakie meble dobrać? Czytaj dalej, podrzucimy Ci kilka pomysłów!

Z tego artykułu dowiesz się, jak urządzić małą łazienkę.

Spis treści:

  1. Mała łazienka – kolorystyka;
  2. Wanna czy prysznic?
  3. Mała łazienka – dobór mebli;
  4. Mała łazienka – jakie lustro wybrać?
  5. Podsumowanie.

Mała łazienka – kolorystyka 

Wybranie odpowiedniego koloru pomieszczenia jest kluczowe! Niektóre barwy potrafią sprawić, że łazienka będzie wydawała się większa.

Jakie barwy wybrać? Postaw na jasne kolory! Biel, odcienie kości słoniowej czy subtelnej szarości sprawdzą się idealnie w małym wnętrzu. Kolory te odbijają największą ilość promieni słonecznych i rozświetlają pomieszczenie. Nie bój się, Twoja łazienka nie musi być nudna i monochromatyczna. Dodaj dywanik, ręczniki i mydelniczkę w jaskrawym kolorze, aby ożywić wnętrze. 

Jak się okazuje, nie tylko odpowiedni kolor sprzyja wytworzeniu iluzji optycznej. Ważny jest także rozmiar płytek. Być może Cię to zaskoczy, ale do małej łazienki lepiej wybrać te o większych rozmiarach. Dodatkowo, aby otrzymać efekt jednolitej płaszczyzny, zadbaj o to, by fuga była jak najcieńsza i dopasowana do koloru płytek.

Wanna czy prysznic?

Musimy rozczarować entuzjastów długich kąpieli. W małej łazience lepiej umieścić prysznic. Aby kąpiel była odprężająca, wanna musi być odpowiedniej długości. W małej łazience niestety nie znajdziemy na to miejsca. Co istotne, wybór powinien paść na prysznic typu walk–in, czyli taki stawiany bezpośrednio na podłodze. Tego typu prysznice są bardzo wygodne i bezpieczne – nie posiadają progu, co jest komfortowe dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. W dodatku łatwo utrzymać go w czystości. Wybierz prysznic, a optycznie powiększysz wnętrze swojej łazienki!

Meble do małej łazienki 

Twoja łazienka musi być przede wszystkim funkcjonalna. Zanim wybierzesz meble, zastanów się nad tym, jakie rzeczy będziesz w nich przechowywać. Zadbaj o to, aby wszystkie meble były w jednym kolorze.

Meble powinny być stosunkowo wąskie ze względu na małą ilość dostępnej przestrzeni. Dąż do tego, aby jak najwięcej przedmiotów było schowanych. Dzięki temu zachowasz w łazience porządek i harmonię. To bardzo istotne w przypadku małych powierzchni. 

Warto kierować się hasłem ,,myśl pionowo”. Na pewno masz kosmetyki, których używasz raz w tygodniu lub rzadziej. Te produkty możesz umieścić na wyższych półkach. Dzięki temu zmieścisz wszystkie preparaty w łazience

Rozważ też kupno wielofunkcyjnych mebli, które pomogą Ci zachować porządek. Wartym uwagi rozwiązaniem jest na przykład szafka z lustrem wisząca nad zlewem. To wielofunkcyjny mebel, który idealnie wpisuje się w zasady aranżacji małych przestrzeni. 

mała łazienka

Mała łazienka – ostatni szlif

Pamiętaj, że Twoim celem powinno być optyczne powiększenie przestrzeni. W małej łazience doskonale sprawdzi się duże lustro. Wspaniale będzie wyglądała tafla bez ram. Dzięki temu rozwiązaniu pomieszczenie wyda się znacznie większe.

Podsumowanie 

Mała łazienka to wielkie aranżacyjne wyzwanie! Pamiętaj – najważniejsze, żeby pomieszczenie było funkcjonalne i umożliwiało Ci swobodne wykonywanie codziennych czynności. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Ci zaprojektowanie łazienki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Skontaktuj się z nami!

Shopping Cart
Scroll to Top