Przesuwające się łóżko nie daje Ci spać? Sprawdź, co zrobić

przesuwające się łóżko

Każdego wieczora kładziesz się na swoim łóżku, by na drugi dzień po wstaniu z niego odnieść wrażenie, że nieco się przesunęło? Wbrew pozorom to nie muszą być „omamy”. Z podobnym problemem boryka się wiele  innych osób, a zwłaszcza te, które posiadają w swojej sypialni gładką podłogę. To właśnie ona najczęściej sprawia, że mebel służący do spania na nim nie gwarantuje pozostania tam, gdzie być powinien. Czy można jednak zrobić, by przesuwające się łóżko przestało wreszcie zmieniać swoją lokację? Oczywiście, że tak! Gdy zastosujesz nasze porady, mebel przestanie się „ślizgać” pod naporem Twojego ciężaru i niezależnie od wykonywanych na nim ruchów.

W tym artykule wyjaśnimy, co możesz zrobić, by przesuwające się łóżko przestało być problemem utrudniającym zasypianie i negatywnie wpływającym na stan podłogi.

Spis treści:

  1. Przesuwające się łóżko – dlaczego zmienia swoje położenie?
  2. Skuteczne sposoby na przesuwające się łóżko
  3. Jak przesuwające się łóżko może utrudnić życie?
  4. Podsumowanie

Przesuwające się łóżko – dlaczego zmienia swoje położenie?

Twoje łóżko często ulega przesunięciu? Zacznij od dokładnego przyjrzenia się mu. Jeśli zauważysz, że posiada ono kółka, zdejmij je. Wbrew pozorom ich zablokowanie nie zawsze jest wystarczającym rozwiązaniem. Jeśli więc nie zapewnia oczekiwanych rezultatów również Tobie – usuń wspomniane elementy. W jaki sposób? To proste! Zacznij unosić powoli każdą nogę łóżka pojedynczo, a następnie za pomocą śrubokręta odkręcaj kolejne kółka.

Problem przesuwającego się łóżka można rozwiązać również za pomocą podłożenia pod nie dywanu bądź wykładziny. Ich struktura sprawi, że mebel pozostanie w przeznaczonym dla niego miejscu, a w dodatku przestanie rysować podłogę w wyniku wykonywania na niej „ślizgu”. Aby jednak osiągnąć zamierzony efekt, konieczne jest odpowiednie dopasowanie wielkości tkaniny względem wymiarów łóżka. Jeśli bowiem część z jego nóg pozostanie na „gołej” podłodze, niewykluczone, że mebel dalej będzie ulegał przesunięciom.

Łóżka do salonu, minimalistyczna sypialnia,  przesuwające się łóżko

Skuteczne sposoby na przesuwające się łóżko

Aby przesuwające się łóżko przestało być nieustannym problemem, możesz zmienić jego dotychczasową lokalizację. Najlepiej będzie, jeśli ustawisz je w rogu sypialni. Gdy bowiem zostanie ustawione tuż przy ścianie, wtedy łatwiej unikniesz jego „ruchów” w przynajmniej w dwóch kierunkach – tam, gdzie znajduje się wezgłowie oraz jeden z boków. Tego typu rozwiązanie może być jednak złym wyjściem z sytuacji, gdy w łóżku sypiają dwie osoby. Jedna z nich musi bowiem przebywać bardzo blisko ściany, co po pewnym czasie może stać się irytujące.

Kolejną formą walki z przesuwaniem się łóżka może być przymocowanie do każdej z jego nóg gumowej podkładki chwytającej. Tego rodzaju produkt można znaleźć bez większego problemu w różnych sklepach z AGD. Wystarczy tylko odpowiednio dopasować jego rozmiar do odpowiedniego elementu mebla. Sam montaż także nie powinien sprawić kłopotu. Polega przecież tylko na chwilowym przewróceniu łóżka do góry nogami w celu przymocowania do nich podkładek i ponownym jego ustawieniu we właściwy sposób.

Jak przesuwające się łóżko może utrudnić życie?

Przesuwające się łóżko to irytujący problem, którego nie warto bagatelizować. Jeśli bowiem nie zostanie odpowiednio prędko rozwiązany, wówczas mogą pojawić się kolejne. Jakie? Między innymi porysowana podłoga. Poza tym brak możliwości odpoczywania na znajdującym się cały czas w tym samym miejscu meblu nierzadko skutkuje trudnościami z przesypianiem całej nocy. Osoby wrażliwe na to, co dzieje się dokoła na nich, często odczuwają nawet delikatne przesunięcia się łóżka. Nic więc dziwnego, że w wyniku tego miewają mniej lub bardziej poważne trudności ze zrelaksowaniem się po ciężkim dniu w pracy. A to z kolei sprawia, że w mocniej odczuwają trudy każdego kolejnego.

materac do sypialni,  przesuwające się łóżko

Podsumowanie

Nie chcąc sypiać na przesuwającym się łóżku, zawsze – w ostateczności – można dokonać jego zmiany na nowe. Jeśli więc dojdziesz do wniosku, że nadszedł na to czas, skorzystaj z oferty naszego sklepu. W MEBLOHAND znajdziesz różnego rodzaju, wysokiej jakości meble sypialniane i wiele innych: krzesła, komody, regały, meblościanki czy stoliki nocne. Wszystkie są wykonywane z trwałych, ekologicznych materiałów, a ich konstrukcja sprawia, że nie „ślizgają” się nawet po najbardziej gładkiej powierzchni. Zamów już dziś i przekonaj się sam/a! Gwarantujemy, że nie pożałujesz swojego wyboru, a proponowane przez nas ceny jeszcze bardziej zachęcą Cię do skorzystania z naszych usług.

Shopping Cart
Scroll to Top