Meblościanka – hit czy kit?

meblościanka

Meblościanki to meble pokaźnych rozmiarów, które od lat stanowią integralną część wielu domów. Dla niektórych mogą być wyrazem funkcjonalności, natomiast innym kojarzyć się będą z przestarzałym rozwiązaniem. Zdania na ich temat są mocno podzielone. Mimo wszystko, wciąż cieszą się dużą popularnością i mogą stanowić praktyczne uzupełnienie wystroju wnętrz. Dobrze dobrana meblościanka może stanowić harmonijną całość z resztą wykorzystanych mebli i akcesoriów. Dzięki szerokiej gamie kolorów, wzorów i stylów dostępnej na rynku, możesz być spokojny – na pewno uda Ci się znaleźć tę wymarzoną!

Poznaj zalety meblościanki i przekonaj się do jej zakupu!

Spis treści:

  1. Zmiana trendów w projektowaniu meblościanek
  2. Meblościanka – zalety i wady
  3. Nowoczesny design wnętrz
  4. Meblościanka – podsumowanie

Zmiana trendów w projektowaniu meblościanek

Zmiana potrzeb i gustów domowników, a także dynamicznie rozwijająca się technologia, znacząco wpływają na zmianę panujących trendów w projektowaniu meblościanek. W ostatnich latach na topie wciąż utrzymuje się tworzenie mebli o minimalistycznym designie. Projektanci coraz częściej stawiają na proste linie, gładkie wykończenie i stonowane kolory. Tego typu modele idealnie skomponują się z wnętrzem w nowoczesnym stylu.

Popularnością cieszą się przede wszystkim meblościanki o konstrukcji modułowej. Dzięki niej bez problemu dostosujesz zakupione wyposażenie do swoich potrzeb oraz rozmiaru pomieszczenia. W odpowiedzi na zwiększającą się świadomość i odpowiedzialność ekologiczną wśród klientów, do produkcji meblościanek coraz częściej wykorzystywane są materiały przyjazne dla środowiska – drewno certyfikowane FSC, płyty wiórowe bądź MDF, a także tworzywa podlegające recyklingowi.

W związku z postępem technologicznym, meblościanki coraz częściej wyposażone zostają w różnego rodzaju udogodnienia. Należą do nich chociażby wbudowane głośniki, systemy oświetlenia LED lub specjalne miejsca przeznaczone do ładowania urządzeń elektronicznych. Obecnie meblościanki coraz częściej wykorzystuje się nie tylko jako wyposażenie salonu, ale również w sypialniach, pokojach dziecięcych oraz biurach domowych.

Meblościanka salsa z firmy Meblohand, meblościanka

Meblościanka – zalety i wady

Meblościanka to idealny wybór dla osób, którym zależy na uzyskaniu dodatkowego miejsca do przechowywania rzeczy. Jednak maksymalnie wypełnione mogą wprowadzać w pomieszczeniu wrażenie zagracenia. By temu zapobiec, postaw na model o lżejszym designie – z otwartymi przestrzeniami i w jasnych kolorach. Jednym z minusów meblościanek są również ich rozmiary. Zazwyczaj są duże i ciężkie, przez co trudno je przestawić i wymaga to współpracy przynajmniej kilku osób. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest wybór modelu modułowego – łatwego w montażu i demontażu.

Do zalet meblościanek należy bez wątpienia efektywne wykorzystywanie przestrzeni. Dostępność różnego rodzaju półek, szafek i szuflad pozwala zorganizować dostępne miejsce w taki sposób, by każdy centymetr został odpowiednio zagospodarowany. W związku z tym, ułatwiają one utrzymanie porządku w pokoju.

Nowoczesny design wnętrz

Jaka meblościanka najlepiej wpasuje się w nowoczesny wystrój wnętrz? Zdecydowanie ta o prostym, geometrycznym designie! Wśród nich dominować będą neutralne kolory, takie jak biel, szarość czy beż. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami będzie szkło, metal oraz lakierowane płyty MDF – o gładkiej, jednolitej powierzchni nadającej meblom estetyczny wygląd.

Wspomniana już wcześniej konstrukcja modułowa również bez problemu skomponuje się z resztą wyposażenia w stylu nowoczesnym. Zapewni ona możliwość szybkiego i bezproblemowego dostosowania wyglądu meblościanki do charakteru pomieszczenia. Elastyczność, którą zapewnia ten model, jest jedną z kluczowych cech nowoczesnego designu.

Solid, meblościanki do pokoju, meblościanka

Meblościanka – podsumowanie

Meblościanka, mimo podzielonych opinii na jej temat, wciąż cieszy się dużą popularnością i uznaniem. Stanowi praktyczne rozwiązanie, które łatwo wpasuje się w nowoczesny wystrój wnętrz. Obserwując zmieniające się trendy w projektowaniu meblościanek, wyraźnie widać, że obecnie idą one w kierunku minimalistycznego designu i wykorzystania konstrukcji modułowej. Przy ich wykonaniu nie brakuje oczywiście materiałów przyjaznych środowisku, takich jak chociażby drewno certyfikowane FSC, płyty wiórowe bądź MDF czy tworzywa z recyklingu.

Prostota, geometryczne kształty oraz neutralne kolory to cechy, dzięki którym meblościanki bez problemu wkomponują się w wystrój każdego domu! Szukasz wytrzymałego modelu, który posłuży Twoim domownikom przez długie lata? Sprawdź ofertę sklepu MEBLOHAND i ciesz się najwyższą jakością w najlepszej cenie.

Shopping Cart
Scroll to Top