Ława kawowa w salonie

ława kawowa

W obecnych czasach salon często utożsamiany jest z sercem domu. To miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz strefa relaksu. Nic więc dziwnego, że jego aranżacja stała się priorytetem dla domowników pragnących stworzyć klimatyczną i funkcjonalną przestrzeń. Ława kawowa to jeden z podstawowych elementów, których nie może zabraknąć w Twoim salonie! Nada ona przestrzeni nie tylko charakteru, ale zapewni również komfortowe warunki w trakcie spotkań towarzyskich.

Dobierz model, który dobrze wpasuje się w wystrój wnętrza Twojego domu. Martwisz się, że nie znajdziesz na nią miejsca? Spokojnie, nie wszystkie ławy kawowe muszą być dużych rozmiarów!

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto kupić ławę kawową do salonu w Twoim domu!

Spis treści:

  1. Ława kawowa – funkcjonalny wybór codziennego użytku
  2. Wybór idealnej ławy kawowej
  3. Trendy w designie ław kawowych na sezon 2024
  4. Ława kawowa – podsumowanie

Ława kawowa – funkcjonalny wybór codziennego użytku

Ława kawowa to nie tylko elegancki dodatek do wystroju salonu, jest to przede wszystkim wielofunkcyjny mebel. Jeżeli zależy Ci na zaaranżowaniu klimatycznego miejsca do relaksu i rozmów ze znajomymi, to jej zakup będzie strzałem w dziesiątkę! W równym stopniu przyda się przy porannej kawie i w czasie wieczornych spotkań ze znajomymi przy planszówkach.

Rola ławy kawowej nie ogranicza się jedynie do praktycznych kwestii. Jest to również niezwykle istotny element wystroju wnętrza, który może podkreślić charakter pomieszczenia. Dzięki różnorodności dostępnych modeli, nie będziesz miał najmniejszego problemu z dopasowaniem jej do stylu panującego w Twoim domu.

Lawy kawowe, ława kawowa

Wybór idealnej ławy kawowej

Wybierając ławę, zadbaj o to, by była ona proporcjonalna do rozmiarów salonu. Powinna zachować odpowiednią odległość od innych mebli, takich jak kanapa czy fotele. Dokonując wyboru, zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest ława kawowa. Bardzo ważne jest to, by dobrze komponowała się z resztą wystroju. Najczęściej wykorzystywane materiały przy jej produkcji to drewno, szkło, metal bądź rattan – rodzaj naturalnego tworzywa pochodzenia roślinnego, wykorzystywanego przy produkcji mebli.

Największym uznaniem cieszą się modele wyposażone w dodatkowe półki bądź szuflady. Dzięki temu pełnią funkcję nie tylko stolików, ale również dodatkowych schowków na niewielkie przedmioty. Istotne jest również dostosowanie ławy do wieku domowników. Jeżeli w mieszkaniu przebywają małe dzieci, warto wybrać model o zaokrąglonych krawędziach, lub dodatkowo zabezpieczyć je specjalnymi nakładkami amortyzującymi. Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na wysokość mebla, by nie okazał się zbyt wysoki bądź niski względem kanapy.

Trendy w designie ław kawowych na sezon 2024

Trendy w designie ław kawowych w roku 2024 kładą nacisk na innowacyjność oraz połączenie estetyki z funkcjonalnością, nie zapominając przy tym wszystkim o ekologii. Dzięki temu odpowiadają wysokim oczekiwaniom coraz bardziej świadomych i wymagających klientów.

Zgodnie z przewidywaniami, projektanci będą eksperymentować z wykorzystaniem nietypowych materiałów, takich jak żywica epoksydowa. Jej połączenie z drewnem albo metalem jest idealnym sposobem na nadanie salonu unikalności i nowoczesności. Kolejna kwestia to coraz większa świadomość ekologiczna, w związku z którą coraz więcej ław wykonywanych jest z materiałów przyjaznych dla środowiska, takich jak bambus lub rattan.

Prostota i funkcjonalność wciąż będą na topie. W związku z tym, nie trudno będzie kupić ławę kawową w minimalistycznym stylu, charakteryzującą się prostymi liniami, neutralnymi kolorami i detalami nadającymi elegancji. Popularne będą również modele inspirowane motywami natury – nawiązujące do fal morskich czy kształtów roślin.

Nowoczesne ławy do salonu, ława kawowa

Ława kawowa – podsumowanie

Salon to pomieszczenie utożsamiane z sercem domowego życia, właśnie dlatego wymaga starannego urządzenia. Ława kawowa stanowi niezwykle istotny element domowej aranżacji wnętrza, który nadaje pomieszczeniu charakteru i zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania mniejszych przedmiotów.

Z mody nie wychodzą modele minimalistyczne, takie jak ława DANTE, która bez problemu wkomponuje się w wystrój każdego domu! W 2024 roku na popularności zyskują również meble wykonywane z materiałów przyjaznych środowisku, takich jak bambus czy rattan. Są one rozwiązaniem nie tylko ekologicznym, ale także bardzo wytrzymałym. Wykonane z nich ławy posłużą domownikom przez długie lata. Zależy Ci, by umeblować swój dom raz a porządnie? Sprawdź ofertę sklepu MEBLOHAND!

Shopping Cart
Scroll to Top