Meble modułowe – co warto o nich wiedzieć?  

meble modułowe

Chciałbyś zmienić wyposażenie swojej kuchni, salonu lub innego pomieszczenia, ustawiając w nich nowe meble? W takim razie pamiętaj, że nie musisz decydować się na szczególnie popularne jeszcze nie tak dawno meblościanki czy segmenty. Coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród Polaków są bowiem meble modułowe. Dzięki nim zdołasz uzyskać wyjątkowy wystrój wnętrza. Jednocześnie zapewnisz sobie możliwość wygodnego funkcjonowania w wybranych pomieszczeniach swego domu lub mieszkania.

Z tego artykułu dowiesz się

czym są meble modułowe, dlaczego są obecnie tak bardzo popularne i czy w Twoim przypadku również okażą się optymalnym rozwiązaniem.

SPIS TREŚCI

Czym są meble modułowe i co różni je od pozostałych?

Gdzie najczęściej wykorzystywane są meble systemowe?

Meble modułowe, czyli gwarancja tworzenia z nich różnych konfiguracji

Podsumowanie – gdzie możesz nabyć meble systemowe?

Czym są meble modułowe i co różni je od pozostałych?

Meble modułowe, które często bywają nazywane także systemowymi, wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Dlaczego tak się dzieje? Ich główny atut stanowi fakt, że za ich pomocą można uzyskać różnego rodzaju efekty. Mieszkasz w małej kawalerce i chciałbyś umieścić w niej szafy, szafki lub komody dostosowane do wymiarów Twojego miejsca zamieszkania? Zrobisz to bez problemu, jeśli postawisz na meble określane jako modułowe lub systemowe. Są to bowiem zestawy przygotowywane przez producentów w taki sposób, by z ich elementów – zarówno wszystkich, jak i wybranych – móc tworzyć „kompozycje” dopasowane do swoich potrzeb.

Z tego rozwiązania chętnie korzystają jednak nie tylko właściciele małych mieszkań, ale też np. zwolennicy posiadania mebli rozstawionych inaczej niż w jednym rzędzie, zmuszonych do wyposażenia wnętrza pomieszczeń ze skośnymi ścianami, a także wiele innych osób. Niewykluczone więc, że Tobie również meble modułowe przypadną do gustu. Tym bardziej że są to także konstrukcje o wysokiej trwałości i na tyle pojemne, by można było przechowywać w nich długo i wygodnie przedmioty nawet wyjątkowo ciężkie i o nieregularnych kształtach.  

Gdzie najczęściej wykorzystywane są meble systemowe?

Opisywany w tym miejscu rodzaj mebli sprawdza się w różnych pomieszczeniach, ale najczęściej służą one swoim nabywcom do wyposażenia kuchni. To bowiem właśnie w niej praktyczne rozwiązania są szczególnie pożądane. Jeżeli więc chcesz mieć zawsze pod ręką wszystko, co niezbędne do przyrządzania posiłków dla siebie i swoich bliskich, bardzo prawdopodobne, że za sprawą mebli systemowych zdołasz sobie zapewnić taką możliwość. Poza tym nawet profesjonalne kuchnie charakteryzują się właśnie tym, że dostępne w nich systemy meblowe są tworzone z uwzględnieniem potrzeb osób, które będą z nich korzystać.

Elementy składające się na poszczególne moduły są jednak nie tylko wyjątkowo praktyczne. Ich zróżnicowanie ułatwia kolejnym osobom pozyskanie tych najbardziej odpowiadających ich potrzebom i gustom. Meble modułowe są obecnie bardzo niejednolite pod względem wymiarów i brył, co zdecydowanie ułatwia łączenie ich w interesujące konfiguracje. Zazwyczaj są także bardziej atrakcyjne cenowo w porównaniu choćby do segmentów projektowanych na wymiar. W dodatku można nabyć je o wiele prędzej, co także dla wielu osób ma duże znaczenie.

Meble modułowe, czyli gwarancja tworzenia z nich różnych konfiguracji

Pisząc na temat mebli systemowych, należy wspomnieć również o tym, że są one jak najbardziej odpowiednie dla osób lubiących co pewien czas zmieniać wystrój wnętrza . Jeśli należysz do tego grona, na pewno docenisz możliwość łatwego i szybkiego przestawiania szaf, komód i innych konstrukcji z drewna (i nie tylko). Część z nich zdołasz np. bez problemu umieścić na podłodze. Pozostałe będą mogły wisieć nad Twoją głową, jeżeli dotychczas były ustawione w innej konfiguracji. Czasami taka niewielka zmiana może sprawić, że dane pomieszczenie zyska zupełnie inny wygląd, nie wymagając przy tym ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Meble modułowe do kuchni, salonu czy sypialni mogą posiadać najbardziej odpowiadające Ci ubarwienie oraz fronty, co także powinno skłonić Cię do zainteresowania się nimi. Podobnie zresztą jak fakt, że bardzo często posiadają one praktyczne rozwiązania w postaci np. powolnego systemu zamykania. To właśnie za jego sprawą można łatwo uniknąć efektu trzaskania drzwiami czy hałaśliwego zamykania szuflad. Dzięki niemu meble pozostają również w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia niezależnie od częstotliwości ich otwierania i zamykania. Nie trzeba przy tym chyba wspominać, że wyglądają zawsze tak, jakbyś dopiero co odebrał je ze sklepu.

Podsumowanie – gdzie możesz nabyć meble systemowe?

Meble modułowe – o czym warto pamiętać – umożliwiają swoim użytkownikom stworzenie z nich takich konfiguracji, by po ich ukończeniu pozostała maksymalna ilość wolnej przestrzeni do zagospodarowania w przyszłości. Meblościanki i segmenty nie charakteryzują się tą zaletą. To powoduje, że z biegiem czasu tracą na zainteresowaniu zwłaszcza wśród projektantów wnętrz. Meble – nawet najpiękniejsze – nie powinny zajmować zbyt wiele miejsca niezależnie od tego, w pomieszczeniu o jakich wymiarach je ustawisz. Warto zatem zadbać o to, by poruszanie się między nimi lub wykorzystanie innych elementów wyposażenia było całkowicie bezproblemowe.

Meble systemowe gwarantują ten komfort, co sprawia, że chętnie sięgają po nie m.in. klienci sklepu Meblohand. W jego ofercie znajdziesz właśnie tego rodzaju elementy w zróżnicowanych zestawach, po nabyciu których zdołasz bez problemu stworzyć z nich konfiguracje niespotykane nigdzie indziej. Jeżeli cenisz sobie indywidualne rozwiązania, zdecydowanie nie pożałujesz swojej inwestycji, z efektów której będziesz mógł korzystać przez wiele lat. Zyska na tym przede wszystkim Twój domowy budżet, którego większą część przeznaczysz na spełnienie innych potrzeb, niż kupowanie kolejnych mebli.  

Shopping Cart
Scroll to Top