Jak urządzić pokój gościnny?

pokój gościnny

Często przyjmujesz gości w swoim domu i zależy Ci na tym, by czuli się w nim jak u siebie? Chcesz urządzić przytulny pokój gościnny, który zachwyci każdego odwiedzającego? Dobrze trafiłeś! W tym artykule zdradzimy parę sekretów, które pomogą Ci w urządzeniu wymarzonego pokoju z niezwykłą atmosferą. Twoi goście bez dwóch zdań poczują się w nim jak u siebie!

Czego nie może zabraknąć w przytulnym pokoju gościnnym? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Spis treści: 

  1. Pokój gościnny – wizytówka Twojego domu
  2. Co musi znaleźć się w pokoju gościnnym?
  3. Dlaczego warto urządzić pokój gościnny?
  4. Podsumowanie

Pokój gościnny – wizytówka Twojego domu

Pokój gościnny to miejsce w domu, które w całości dedykowane jest odwiedzającym Cię osobom. Warto zadbać o ich komfort i przyjemny pobyt – w końcu który gospodarz nie chciałby, żeby wizyta w jego domu przebiegła jak najlepiej i stała się miłym wspomnieniem? Każdy pokój gościnny powinien mieć przytulny, domowy charakter. Dobrze dobrane meble, dodatki i ciepła kolorystyka mogą pomóc w stworzeniu pożądanej atmosfery. 

Wszelkiego rodzaju dekoracje są niezbędne w pokoju gościnnym! To właśnie one nadają temu pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Rośliny będą jednym z podstawowych dodatków, które warto umieścić w pokoju dla gości. Od razu nadadzą mu przytulnego charakteru. Podobnie będzie z plakatami albo obrazami – dostosuj je do stylu, który panuje w Twoim domu!

Nie zapominaj, że poza ciekawym wystrojem pokój gościnny musi być także praktyczny. Zapewnij odwiedzającym Cię gościom łatwy dostęp do gniazdek elektrycznych oraz włączników światła. Pamiętaj, żeby wygospodarować odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie rzeczy osobistych.

pokój gościnny

Co musi znaleźć się w pokoju gościnnym? 

Dobry pokój gościnny to takie pomieszczenie, które zapewnia zarówno przytulną, domową atmosferę, jak i praktyczne rozwiązania dla gości. Na pewno nie może zabraknąć w nim wygodnego łóżka. Zadbaj o dobrej jakości materac i świeżą pościel przygotowaną na przyjazd odwiedzających. Obok niego powinna znajdować się niewielka szafka nocna – a w jej pobliżu najlepiej również gniazdko elektryczne.

Szafa to kolejny must have – w końcu goście na pewno przyjadą z bagażem, który będą chcieli gdzieś rozpakować. Pamiętaj, by umieścić w niej kilka wieszaków. Przy oknach dobrze jest zamontować rolety lub powiesić zasłony, tym bardziej jeśli pokój znajduje się akurat od wschodniej strony. Pomogą one w regulacji intensywności wpadającego światła, które często potrafi bezlitośnie budzić z samego rana.

Zwróć uwagę także na to, by pokój gościnny był wyposażony w zegar, lustro czy kosz na śmieci. Są to z pozoru małe rzeczy, ale potrafią zdecydowanie podnieść komfort pobytu Twoich gości.

pokój gościnny

Dlaczego warto urządzić pokój gościnny?

Urządzenie pokoju gościnnego bez wątpienia pozwala odwiedzającym poczuć się mile widzianymi. Dzięki osobnemu pomieszczeniu, przygotowanemu konkretnie na takie okoliczności, nie będą mieli oni wrażenia, że w jakikolwiek sposób się narzucają. Jest to także wyraz gościnności i troski.

Pokój gościnny pozwala na zachowanie prywatności i intymności. To przestrzeń, która pozwoli gościom się zrelaksować i złapać oddech. Ponadto jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli posiadasz liczną rodzinę, która lubi Cię często odwiedzać. To dodatkowy plus w sytuacji, w której zdecydujesz się zorganizować u siebie w domu imprezę lub inną uroczystość. Nie musisz wtedy martwić się o miejsce do spania przynajmniej dla części gości. 

Dobrze urządzony pokój gościnny sprawi, że odwiedzający Cię przyjaciele bądź rodzina poczują się wyjątkowo. Bez wątpienia wpłynie to bardzo pozytywnie na ich komfort! Możesz być pewny, że jeszcze nie raz będą chcieli do Ciebie przyjechać!

pokój gościnny

Podsumowanie

Pokój gościnny dzięki przytulnej atmosferze i funkcjonalności zdecydowanie umili pobyt przyjezdnych. Jest wyrazem uprzejmości i troski o wygodę gości.
Pamiętaj, że udekorowanie pokoju gościnnego za pomocą takich dodatków jak zegarki, lustra, ozdobne poduszki czy obrazy i plakaty to świetna zabawa! Baw się kolorami, wzorami i stwórz niezwykle przytulną przestrzeń, do której Twoi goście będą bardzo chętnie wracać. Podstawowymi elementami każdego pomieszczenia gościnnego jest wygodne łóżko i pojemna szafa. Koniecznie sprawdź, na jakie kryteria warto zwrócić uwagę przy jej wyborze!

Shopping Cart
Scroll to Top