Jak powiększyć korytarz?

jak powiększyć korytarz

Przedpokój pełni ważną rolę w każdym domu – otwiera całą przestrzeń. Warto zadbać o to, by jego wystrój zachwycał odwiedzających Cię gości. Zastanawiasz się, jak powiększyć korytarz, nawet ten o bardzo niewielkich wymiarach? Na szczęście istnieje parę sprawdzonych sposobów, żeby przestrzeń ta stała się optycznie większa. 

Bardzo ważną rolę odgrywają wybrane kolory, oświetlenie, a także meble i nadające klimatu dekoracje. Dowiedz się, jak sprawić, by korytarz już od wejścia zachwycał gości – nawet ten najmniejszych rozmiarów.

Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób urządzić korytarz tak, by wydawał się większy niż jest w rzeczywistości.

Spis treści: 

  1. Kolorystyka i oświetlenie
  2. Jak powiększyć korytarz – meble i dekoracje
  3. Iluzje optyczne
  4. Jak powiększyć korytarz – podsumowanie

Kolorystyka i oświetlenie 

W walce z ograniczoną przestrzenią korytarza w domu pierwszym krokiem jest świadome wykorzystanie kolorów oraz oświetlenia. Jasne odcienie będą zdecydowanie lepszym wyborem niż ciemne barwy. Powiększają one wizualnie przestrzeń i nadają korytarzowi lekkości. Dzięki białym, kremowym lub pastelowym kolorom ścian pomieszczenie stanie się dużo bardziej przestronne.

Drugą, równie ważną kwestią, jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Jasne, punktowe źródła światła, szczególnie te skierowane wzdłuż korytarza, sprawią, że będzie wydawał się większy. Zastosowanie oświetlenia punktowego na sufitach oraz ścianach pozwala na równomierne podświetlenie całego przedsionka. 

Jak powiększyć korytarz – meble i dekoracje

Jak powiększyć korytarz, dobierając odpowiednie meble i dekoracje? Odpowiedź jest prosta – postaw na meble wielofunkcyjne! Wybierając wieszaki na ścianę, półki na buty czy wiszące regały, możesz skutecznie zoptymalizować przestrzeń bez jej nadmiernego obciążania. Pamiętaj, że meble, które nie muszą stać na podłodze, nadadzą korytarzowi lekkości. 

Warto wybrać przezroczyste bądź półprzezroczyste rodzaje umeblowania. Przeszklone szafy czy półki wprowadzą subtelność wystroju. Dodatkowo przepuszczać będą naturalne światło docierające do korytarza. Przy wyborze dekoracji kieruj się zasadą: „mniej znaczy więcej”. Unikaj przesadzonych ozdób czy aranżacji, które mogą przytłoczyć przestrzeń. Delikatne dodatki, takie jak niewielkie obrazy, lustra lub rośliny nie wywołają w wrażenia przepychu, a nadadzą przytulną atmosferę. Podążając za tymi wskazówkami, będziesz w stanie stworzyć zoptymalizowaną, przestronną przestrzeń korytarza. 

jak powiększyć korytarz

Iluzje optyczne

Zastosowanie iluzji optycznych to kolejna dobra strategia, która pomoże Ci powiększyć korytarz. Malowanie pionowych pasów czy linii na ścianach to doskonały sposób na wizualne wydłużenie przestrzeni. Ta co prawda prosta, ale skuteczna technika sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Optycznie podnosi również sufit, co dodatkowo powiększa korytarz.

Pamiętaj, by na końcu przedsionka umieścić ozdobne lustro lub obraz – dzięki temu dodatki te będą skupiały wzrok gości i prowadziły go wzdłuż przestrzeni. Zjawisko to sprawi, że korytarz będzie wydawał się dłuższy. Wprowadzenie różnego rodzaju iluzji optycznych może znacząco zmienić percepcję korytarza. Sprawi, że stanie się wyjątkowo przestronny.

Stosowanie przezroczystych elementów również pozytywnie wpłynie na wystrój korytarza. Szklane drzwi lub panele pozwolą na przenikanie światła na całej jego przestrzeni. Dzięki temu powstanie złudzenie większej otwartości na resztę mieszkania. 

garderoba w przedpokoju, jak powiększyć korytarz

Jak powiększyć korytarz – podsumowanie

Jeżeli zastosujesz się do przedstawionych powyżej wskazówek, takich jak wybór jasnych kolorów, dobrego oświetlenia, a także licznych sztuczek optycznych, możesz być spokojny o przestronność pomieszczenia.

Kluczem do sukcesu jest zrównoważone podejście, w którym funkcjonalność idzie w parze z estetyką. Dzięki temu będziesz w stanie przemienić dostępną przestrzeń w przytulny i przestronny korytarz, który łączyć będzie ze sobą wszystkie zakątki mieszkania w spójną całość. 

Szukasz najlepszych mebli wielofunkcyjnych do przedpokoju w Twoim domu? Zapoznaj się z ofertą sklepu MEBLOHAND i wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Shopping Cart
Scroll to Top