Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

kuchnia na wymiar

Nasze pomieszczenia są bardzo różne. Ciężko jest dopasować gotowy zestaw szafek kuchennych do nietypowych wymiarów. Ograniczają nas wnęki, hydraulika, rozmieszczenie drzwi i okien. Zwłaszcza małe kuchnie są często pomieszczeniem nieustawnym, trudnym do zagospodarowania. A to wnętrze jest bardzo wymagające. Potrzebujemy tu bowiem przestrzeni do pracy przy przygotowywaniu posiłków, a także jak najwięcej miejsca do przechowywania. Najlepiej też, gdy wszystkie produkty i urządzenia są łatwo dostępne. To przecież znacznie ułatwia proces gotowania. Dobrze zaprojektowana, przemyślana kuchnia to miejsce, w którym chce się przebywać i z niego korzystać. Jeżeli chcesz, żeby kuchnia była idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, żeby wykorzystana została każda przestrzeń, a wszystko było ergonomiczne i funkcjonalne to najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie kuchni na wymiar. A więc ile kosztuje kuchnia na wymiar?

O czym należy pamiętać, planując kuchnię?

Najlepiej podzielić kuchnię na strefy. Powinny być one ustawione w odpowiedniej kolejności, żeby nie nadkładać drogi podczas prac kuchennych. Musimy mieć miejsce na przechowywanie, zmywanie, przygotowanie i gotowanie. W każdej strefie znajdują się szafki i sprzęty AGD. Wcześniej należy zaplanować także oświetlenie. Oprócz głównego warto umieścić światła punktowe nad blatem roboczym.

W kuchni nie można zapomnieć o detalach. Uchwyty (lub ich brak), półeczki na ulubione przedmioty, kolory, rośliny. To wszystko w końcowym efekcie tworzy niepowtarzalny charakter tej właśnie kuchni. Powinna być inna niż wszystkie. Twoja.

Co wpływa na koszt kuchni na wymiar?

Koszt kuchni na wymiar jest sprawą bardzo indywidualną, ponieważ zależy od bardzo wielu czynników, o których jako zleceniodawcy decydujemy sami. Mamy więc wybór (można nawet powiedzieć, że ogromny wybór), a tym samym zmienia się przedział cenowy wraz z każdą podjętą decyzją.

  • To wnętrze wymaga sprzętu AGD (lodówka, piekarnik, płyta grzewcza, zmywarka, mikrofalówka). O ich rozmieszczeniu i wyglądzie (zabudowany lub wolnostojący) trzeba zadecydować odpowiednio wcześnie.
  • Istotna jest także jakość mebli. Panują tutaj wysokie temperatury i niszcząca wilgoć.
  • Ważna jest wielkość kuchni, a dokładniej długość i wysokość zabudowy kuchennej, wszystkie szafy, szafki, blaty.
  • Na cenę wpływa rodzaj materiału, z którego jest wykonana podstawa szafek, fronty (płyta, drewno), blat.
  • Także wnętrza szafek i szuflad mają znaczenie. Nowoczesne systemy prowadnic, szafki typu cargo, systemy do szafek narożnych i inne akcesoria ułatwiające korzystanie z mebli kuchennych.

Wśród tak wielu zmiennych niemożliwe jest określenie jednego kosztu kuchni na wymiar. Czy to jednak musi być od razu duża cena? Niekoniecznie.

Kuchnia to bardzo często miejsce spotkań. Tu wspólnie z innymi jemy codzienne posiłki, razem je wcześniej przygotowując. Wiele osób lubi sobie w kuchni odpocząć. Przy kuchennym stole odbywają się narady rodzinne, spotkania z najbliższymi przyjaciółmi. Od tego, jak kuchnię urządzimy, zależy czy to wnętrze będzie takim właśnie centrum spotkań, przyjemnym i klimatycznym.

Shopping Cart
Scroll to Top