Niepotrzebne meble – co z nimi zrobić?

niepotrzebne meble

Czasami znajdujemy się w sytuacji, kiedy stare, niepotrzebne meble zajmują zbyt dużo miejsca. Podczas przeprowadzki, remontu czy generalnego porządku zastanawiamy się, co zrobić ze zbędną szafą, komodą czy stołem. Oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem wydaje się wyrzucenie ich, ale czy na pewno jest to najodpowiedniejsze wyjście? W tym artykule przedstawimy Ci kilka alternatywnych rozwiązań.

Z tego artykułu dowiesz się, komu lub gdzie możesz oddać niepotrzebne meble. W ten sposób pozbędziesz się konstrukcji, z których nie zamierzasz korzystać.

Spis treści:

  1. Oddaj potrzebującym lub sprzedaj niepotrzebne meble
  2. Recykling lub upcykling – niepotrzebne meble przetwarzane w ekologiczny sposób
  3. Posiadasz niepotrzebne meble? Możesz pozbyć się ich za darmo lub odpłatnie
  4. Podsumowanie

Oddaj potrzebującym lub sprzedaj niepotrzebne meble

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest przekazanie mebli na rzecz ludzi w potrzebie. Istnieje wiele organizacji charytatywnych, lokalnych schronisk czy domów dziecka, które chętnie przyjmą zbędne Ci konstrukcje. Takie działanie niesie za sobą same korzyści. Pozwoli Ci usunąć rzeczy, których nie potrzebujesz, a dodatkowo sprawi, że przyczynisz się do poprawy warunków życia innych osób. Pamiętaj jednak, aby przekazywane przedmioty były w dobrym stanie – zniszczone meble mogą bowiem przynieść więcej kłopotu niż korzyści. Przed ich oddaniem w inne ręce warto więc postarać się choć trochę o ich renowację. 

Niepotrzebne meble często mają sporą wartość, nawet jeśli w Twoich oczach straciły na użyteczności. Istnieje wiele platform sprzedaży online, takich jak OLX czy Allegro, na których możesz sprzedać poszczególne artykuły. Jeżeli jednak nie zależy Ci na zarobku, ale chciałbyś szybko i sprawnie pozbyć się zbędnych przedmiotów, pamiętaj, że wiele serwisów oferuje możliwość darmowego oddania mebli. Taka forma działania staje się coraz popularniejsza i umożliwia znalezienie nowego domu starym meblom. Tym bardziej, że istnieje szerokie grono poszukiwaczy okazji, zainteresowanych zarówno antykami, jak i nowoczesnymi konstrukcjami (jak je wybrać, pisaliśmy tutaj).  

sprzedaj niepotrzebne meble

Recykling lub upcykling – niepotrzebne meble przetwarzane w ekologiczny sposób

Jeżeli Twoje meble są zniszczone i nie nadają się do dalszego użytku, zawsze możesz zlecić poddanie ich recyklingowi. Coraz więcej firm oferuje usługi odbioru i przetwarzania starych mebli, co umożliwia odzyskanie surowców do produkcji nowych przedmiotów. To niezwykle ważne z punktu widzenia ochrony środowiska i zasobów naturalnych. Jeżeli zatem masz na uwadze los naszej planety, proponowane przez nas rozwiązanie na pewno Cię zainteresuje. Skorzystać można z niego obecnie coraz łatwiej nie tylko w dużych miastach. W małych miejscowościach dostęp do usługi recyklingu także staje się powszechniejszy.

Alternatywą dla recyklingu jest upcykling, czyli przekształcanie niechcianych przedmiotów w coś nowego i lepszego. Wymaga to trochę kreatywności i pracy manualnej, ale efekty bywają najczęściej naprawdę zadowalające. Przemalowany stół czy obite na nowo krzesło mogą stać się pięknym i unikalnym dodatkiem do Twojego wnętrza. Poszukaj zatem w swoim pobliżu miejsca, w którym są świadczone tego typu usługi. Korzystając z nich, możesz łatwo pozbyć się niepotrzebnych artykułów lub zlecić zmodyfikowanie ich w taki sposób, by były dostosowane do Twojego gustu i potrzeb.

niepotrzebne meble

Posiadasz niepotrzebne meble? Możesz pozbyć się ich za darmo lub odpłatnie

Niektóre miasta i gminy organizują dni, kiedy mieszkańcy mogą bezpłatnie pozbyć się swoich starych elementów wyposażenia wnętrz. Są to tzw. punkty odbioru mebli, w których specjalnie wyznaczone ekipy zajmują się wywozem i utylizacją niepotrzebnych artykułów. To bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego warto sprawdzić, gdzie dokładnie i w jakim czasie będzie ponownie organizowana podobna akcja.

Posiadasz dużo mebli do usunięcia? Wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się ich wywozem i utylizacją może okazać się najbardziej efektywne. To usługa płatna, ale za to szybka. Sprawnie i bezproblemowo pozbędziesz się niechcianych rzeczy, nie musząc samodzielnie dostarczać ich w odpowiednie miejsce, tracąc przy tym czas i siły.

Podsumowanie

Kiedy postanowisz pozbyć niepotrzebnych mebli, zastanów się, która z powyższych opcji jest dla Ciebie najbardziej korzystna. Pamiętaj, że wyrzucanie zbędnych konstrukcji do śmieci jest najmniej odpowiedzialnym wyborem. Twoje stare meble mogą przecież służyć innym lub przynajmniej stać się surowcem do produkcji nowych przedmiotów. Dbajmy więc o naszą planetę i korzystajmy z dostępnych możliwości. W celu dokonania zakupu potrzebnych Ci konstrukcji zapraszamy z kolei do nas. W ofercie MEBLOHAND znajdziesz komody, łóżka, szafy, regały i inne artykuły w korzystnych cenach i wielu odsłonach. Zapraszamy! 

Shopping Cart
Scroll to Top