Meble z nóżkami czy bez? Które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze?

vintage wystrój wnętrz, meble z nóżkami

Wybierając komody, szafy czy regały do swojego domu, często stajemy przed dylematem – wybrać meble z nóżkami czy bez? Zarówno jedne, jak i drugie nich mają swoje zalety oraz wady, dlatego warto dokładnie przemyśleć, które rozwiązanie najlepiej pasuje do naszych potrzeb i stylu życia. Nie potrafisz jednak samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie? Nie martw się! Jest więcej takich osób jak Ty, dlatego chcemy Ci dziś pomóc. Koniecznie więc czytaj dalej, by rozwiać swoje wątpliwości.

Z tego artykułu dowiesz się, jakie zalety oraz wady posiadają meble z nóżkami oraz konstrukcje pozbawione tych niewielkich elementów.

SPIS TREŚCI:

  1. Meble z nóżkami – połączenie elegancji i lekkości
  2. Meble bez nóżek – gwarancja solidności stabilności
  3. Podsumowanie – meble z nóżkami czy bez nich?

Meble z nóżkami – połączenie elegancji i lekkości

Meble na nóżkach są często spotykane w różnych pomieszczeniach – zarówno tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych. Ich główną zaletą jest fakt, że nadają przestrzeni lekkości i elegancji. Dzięki interesującym nas w tym miejscu niewielkim akcesoriom konstrukcje te wyglądają na delikatniejsze i lżejsze. A to może być szczególnie ważne w małych pomieszczeniach, w przypadku których każdy centymetr przestrzeni ma duże znaczenie.

Poza tym meble z nóżkami pozwalają łatwiej utrzymać czystość pod nimi. Dzięki temu, że są nieznacznie uniesione nad podłogą, można łatwiej przetrzeć pod nimi kurze czy umyć zabrudzenia. Utrzymanie należytego porządku w domu staje się więc mniejszym kłopotem i zajmuje niewiele czasu. Inną zaletą mebli na nóżkach jest z kolei możliwość swobodnego dokonywania zmiany ich lokalizacji. Ze względu na fakt, że posiadają małe akcesoria „unoszące je nad podłogą” można w łatwiejszy sposób dokonać ich przeniesienia (np. między pokojami). To także znacznie ułatwia sprzątanie, a dodatkowo nie zniechęca przed dokonywaniem przemeblowania pomieszczeń co jakiś czas.

Istnieją jednak również pewne wady związane z opisywanymi meblami. Po pierwsze, mogą być one mniej stabilne niż modele ich pozbawione – szczególnie jeśli zostaną umieszczone na nierównej powierzchni. Dodatkowo nóżki są niekiedy dość łatwe w uszkodzeniu, na przykład w wyniku uderzenia w nie czymś ciężkim.

meble systemowe, meble z nóżkami

Meble bez nóżek – gwarancja solidności stabilności

Meble bez nóżek charakteryzują się solidnością i stabilnością. Ich główną zaletą jest to, że są one bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ nie posiadają elementów, które mogłyby ulec złamaniu lub zgnieceniu. Warto wspomnieć też, że tego typu artykuły są zazwyczaj bardziej stabilne niż modele posiadające nóżki, co bywa istotne w przypadku dużych i ciężkich elementów wyposażenia, takich jak kanapy czy łóżka. Z uwagi na to, że są one bezpośrednio wsparte na podłodze, zachodzi mniejsze ryzyko ich przewrócenia się czy przemieszczania pod wpływem choćby niewielkiego nacisku.

Meble bez nóżek mogą również zapewnić bardziej minimalistyczny wygląd wnętrza, powinno stanowić atut dla osób preferujących prostotę i funkcjonalność. Uznaje się je za łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, ponieważ nie ma konieczności odkurzania pod nimi ze względu na ich konstrukcję.

A jakie są wady mebli nieposiadających nóżek? Ich posiadacze wskazują na to, że sprawiają wrażenie cięższych niż inne konstrukcje, co może być niekorzystne w przypadku małych pomieszczeń. Brak nóżek powoduje też, że meble te są trudniejsze, jeśli chodzi o ich przestawianie w razie takiej potrzeby.

meble z nóżkami

Podsumowanie – meble z nóżkami czy bez nich?

Wybór między meblami na nóżkach a bez nich zależy głównie od indywidualnych preferencji oraz potrzeb użytkownika. Pierwsze z wymienionych nadają przestrzeni lekkości i elegancji, drugie zaś charakteryzują się stabilnością i solidnością. Przy ostatecznym wyborze warto również wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia, styl aranżacji oraz funkcjonalność obu rodzajów konstrukcji.

Bez względu jednak na to, czy zdecydujesz się na meble na nóżkach, czy bez, pamiętaj o tym, że możesz nabyć je w naszym sklepie – MEBLOHAND. Swoim Klientom zapewniamy stały dostęp do najwyższej jakości, zróżnicowanych konstrukcji przeznaczonych do korzystania z nich w poszczególnych pomieszczeniach. Jeśli więc uznasz, że nadszedł czas wymiany mebli na nowe, nie czekaj i od razu sprawdź, co możemy Ci zaoferować. Na pewno nie pożałujesz!

Shopping Cart
Scroll to Top