Jakie meble do małego mieszkania wybrać?

meble do małego mieszkania

Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej zagospodarować niewielką przestrzeń w swoim domu? Jakie meble do małego mieszkania okażą się najlepsze? Właśnie na te pytania udzielimy odpowiedzi w poniższym artykule! Wbrew pozorom ograniczona przestrzeń nie oznacza ograniczonego wyboru! Przy wyborze mebli do niewielkiego mieszkania zwróć uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność.

Spis treści: 

  1. Smart design dla mniejszych przestrzeni
  2. Jakie meble do małego mieszkania nadadzą mu przestronności?
  3. Funkcjonalność to podstawa
  4. Meble do małego mieszkania – podsumowanie

Smart design dla mniejszych przestrzeni 

Smart design stanowi kluczową kwestię w przypadku gospodarowania niewielkimi przestrzeniami. Każdy centymetr odgrywa w nich ważną rolę. Musisz zatem w optymalny sposób wykorzystać dostępny metraż – nie zastanawiaj się i postaw na funkcjonalne rozwiązania! 

Mniejsza przestrzeń często wymaga bardziej precyzyjnego podejścia do przechowywania rzeczy. Smart design to takie rozwiązania jak ukryte schowki czy meble z wbudowanym miejscem do trzymania rzeczy. Dzięki nim będziesz w stanie pomieścić naprawdę pokaźną liczbę osobistych skarbów w niewielkim pokoju. 

Dodatkowo, inteligentne podejście do urządzenia niedużej przestrzeni mieszkalnej pomoże w nadaniu jej przestronności. Używanie jasnych kolorów czy strategiczne umiejscowienie luster to znane i lubiane rozwiązania, które sprawią, że nawet najmniejsza sypialnia będzie wydawać się większa.

meble systemowe do pokoju, meble do małego mieszkania

Jakie meble do małego mieszkania nadadzą mu przestronności? 

Odpowiednio dobrane meble do małego mieszkania to już połowa sukcesu w jego urządzeniu. Aby nadać mu przestronności, warto postawić na meble, które maksymalnie wykorzystają dostępne miejsce. 

Wybierz meble wielofunkcyjne – lubiane rozwiązanie dwa w jednym! Rozkładana sofa z wbudowanym schowkiem na pościel albo pufa z miejscem na drobne rzeczy osobiste. Ciekawą opcją są także wszelkiego rodzaju meblościanki i półki wiszące. Nie będą zajmować niepotrzebnej przestrzeni na podłodze, więc nie przeszkodzą Ci w swobodnym poruszaniu się po pokoju. 

W Twoim mieszkaniu nie może zabraknąć mebli składanych – stołu, krzeseł czy nawet biurka. Dzięki temu będziesz mógł łatwo dostosować swoje otoczenie do tego, co aktualnie robisz i jak dużo przestrzeni na to potrzebujesz. W przypadku niewielkich metraży dobrze sprawdzą się tak zwane lekkie meble. Charakteryzują je chociażby delikatne nogi, które zapewniają otwartą przestrzeń pod nimi, a co za tym idzie, swobodny przepływ światła. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się nieco większe niż jest w rzeczywistości.

Meble z przezroczystymi powierzchniami również optycznie powiększą pokój. One również zapewnią większy przepływ światła i nadadzą wystrojowi lekkości. Dodatkowo pamiętaj, żeby za wszelką cenę unikać zagracenia mieszkania. Im mniej przedmiotów na widoku, tym lepiej. Otwarta przestrzeń będzie zdecydowanie bardziej przestronna. 

Funkcjonalność to podstawa

Jak już ustaliliśmy, meble do małego mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Co w takim razie pomoże zarówno w zachowaniu pożądanej funkcjonalności, jak i nadaniu przytulnej atmosfery? 

Przede wszystkim jasne kolory! Zarówno przy wyborze mebli, jak i koloru ścian postaw na ciepłe barwy. Takie barwy odbijają światło oraz sprawiają, że pomieszczenie wydaje się przestronniejsze. Innymi słowy – nic nie powiększy optycznie małej przestrzeni tak, jak jasne meble i kolor ścian! Umieszczenie lustra w niewielkim pokoju także pomoże w stworzeniu iluzji większej przestrzeni. Tutaj również dobrze zadziała funkcja odbijania światła.

Trudno nie wspomnieć o konieczności dostosowania mieszkania do własnych, indywidualnych preferencji. W końcu każdy z nas ma inne potrzeby, więc funkcjonalność zagospodarowanej przestrzeni musi odpowiadać właśnie Tobie. Warto zaznaczyć, że kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, które bez względu na swoją wielkość, musi być maksymalnie zoptymalizowane pod względem funkcjonalności. Ułożenie szafek, stołu czy sprzętów AGD sprawia Ci trudności? Koniecznie sprawdź, jak najlepiej urządzić małą kuchnię

meble do małego mieszkania

Meble do małego mieszkania – podsumowanie

Minimalizm, meble wielofunkcyjne, lustra i jasne kolory – tak można by w skrócie przedstawić przepis na zagospodarowanie niewielkiej, ale końcowo funkcjonalnej przestrzeni w małometrażowych mieszkaniach. 

Wybierz meble w jasnych barwach, które od razu powiększą optycznie każde pomieszczenie! Pamiętaj, że w przypadku niewielkich przestrzeni mniej znaczy więcej – nie trzymaj swoich rzeczy na wierzchu, pochowaj je w schowkach. Nie zapomnij też o dobraniu odpowiedniego oświetlenia. Jego naturalna barwa także wpłynie pozytywnie na wrażenie przestronności. 

Shopping Cart
Scroll to Top