Jak wybrać stolik nocny?

stolik nocny

Obecnie stolik nocny to nie tylko miejsce do postawienia lapmki, telefonu albo szklanki z wodą – spełnia zdecydowanie więcej funkcji. Jest to mebel, który w znacznym stopniu wpływa na wygląd sypialni i spełnia różnorodne potrzeby domowników. Przy wyborze odpowiedniego stolika nocnego musisz kierować się nie tylko jego wyglądem, ale również funkcjonalnością. W końcu chcesz być zadowolony ze swojego zakupu, prawda?

Wielkość sypialni, rozkład mebli w pokoju czy Twoje indywidualne upodobania – to wszystko będzie wpływało na proces zakupu stolika. Pamiętaj, że nie tylko ułatwi on codzienne funkcjonowanie, ale również stanie się nieodłącznym elementem wystroju sypialni.

Spis treści: 

  1. Stolik nocny – wygląd i funkcjonalność
  2. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
  3. Stolik nocny w nowoczesnej sypialni
  4. Podsumowanie

Stolik nocny – wygląd i funkcjonalność 

Stolik nocny to nie tylko praktyczny dodatek do sypialni, ale również element wpływający na jej odbiór i estetykę. Na szczęście w dzisiejszych czasach na rynku nie brakuje ofert stolików nocnych w przeróżnych stylach. Możesz być pewny, że znajdziesz taki, który odpowie wszystkim Twoim upodobaniom. 

Jednak wybierając stolik, musisz brać pod uwagę również jego funkcjonalność. W końcu dobrze wiesz, jak często potrzebujesz miejsca na szafce nocnej, żeby położyć na niej kubek, książkę albo zegarek. Miejsce do trzymania ładowarek też by się przydało, prawda? Właśnie dlatego wybierz stolik nocny z szufladami bądź półkami, które pomogą Ci mieć pod ręką wszystko to, czego potrzebujesz

stolik nocny

Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy rozmiar stolika jest proporcjonalny do przestrzeni sypialni i łóżka, przy którym będzie stał. Powinien być on spójnym dodatkiem do reszty wystroju, dlatego właśnie sprawdź, jak dobrze usytuować również łóżko w sypialni! Oczywiście równie ważna jest wspomniana wcześniej funkcjonalność. Szuflady i półki to nieoceniona pomoc przy przechowywaniu przedmiotów. Pomogą one w utrzymaniu porządku. 

Jeśli lubisz czytać przed snem, to zastanów się nad stolikiem nocnym z wbudowanym oświetleniem lub miejscem na lampkę. Kolejny punkt to materiał, z którego wykonany jest stolik. Solidne drewno czy eleganckie szkło? Wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz stylu, w jakim urządzasz swoją sypialnię. Pamiętaj też, że kolor stolika powinien współgrać z resztą mebli

Jeżeli weźmiesz wszystkie te czynniki pod uwagę, to możesz być spokojny – na pewno będziesz zadowolony!

Stolik nocny w nowoczesnej sypialni

Nowoczesna sypialnia to miejsce, gdzie funkcjonalność łączy się z minimalistycznym designem. Razem tworzą harmonijną przestrzeń i pozwalają nacieszyć się chwilą odpoczynku i odpowiednio się zregenerować. W nowoczesnych aranżacjach warto postawić na stolik o prostym, geometrycznym kształcie. Dobrze, by wykonany był z takich materiałów jak drewno, szkło lub metal. 

Stolik nocny w nowoczesnej sypialni dobrze skomponuje się z łóżkiem o minimalistycznej konstrukcji, z liniowym zagłówkiem i w neutralnych kolorach. Współczesny charakter wystroju podkreślić dodatkowo może oryginalna lampka nocna z geometrycznym kloszem. Styl nowoczesny zachęca również do eksperymentowania z nieco większymi kontrastami w meblach i dodatkach. Stolik z metalowymi akcentami dobrze komponuje się z drewnianym łóżkiem i jasnymi ścianami

Daj się ponieść fantazji! W końcu stolik nocny w nowocześnie urządzonej sypialni to nie tylko funkcjonalny mebel, ale również element dekoracyjny. Pamiętaj, że jednym dodatkiem możesz nadać całemu pomieszczeniu zupełnie innego charakteru. 

Podsumowanie

W wyborze stolika, tak jak każdego innego mebla do domu, bardzo ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy funkcjonalnością a estetycznym wyglądem. Stolik nocny musi być dopasowany do rozmiaru pomieszczenia, by nie zaburzał występujących w nim proporcji. Kolor i materiał, z którego jest wykonany, to kolejne ważne kwestie do sprawdzenia przy zakupie. 

Eksperymentowanie z kontrastami oraz wykorzystanie metalu i szkła, to podstawowe wskazówki dla tych domowników, którzy pragną stworzyć nowoczesne, funkcjonalne wnętrze sypialni. Stolik może pełnić w nim rolę zarówno praktycznego rozwiązania, jak i wyrazistego elementu dekoracyjnego. 

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz dobrej jakości meble do domu? Stoliki nocne, łóżka, szafy i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu MEBLOHAND!

Shopping Cart
Scroll to Top