Drewniane meble – z czym najlepiej się komponują?

drewniane meble

Meble drewniane są nie tylko trwałe i piękne, ale także bardzo wszechstronne. Bez względu na wystrój danego pomieszczenia mogą stanowić jego duży atut. Aby jednak tworzyły harmonijną kompozycję, należy zadbać o ich odpowiednie zestawienie z innymi elementami wystroju wnętrza. Postanowiliśmy więc podpowiedzieć Ci, z czym najlepiej łączyć komody, szafy czy stoliki z drewna, aby osiągnąć efekt „wow!”. Stosując się do naszych rad, na pewno zdołasz to zrobić.

Z tego artykułu dowiesz się, z czym warto zestawić drewniane meble, aby uzyskać piękny wystrój wnętrza. Dzięki temu każde pomieszczenie będzie wyglądać doskonale.

Spis treści:

  1. Jakie ściany, sufit i podłogę „lubią” drewniane meble?
  2. Tekstylia i oświetlenie – które odpowiednią wyeksponują drewniane meble?
  3. Jakie dodatki sprawią, że drewniane meble będą prezentować się jeszcze lepiej?
  4. Podsumowanie

Jakie ściany, sufit i podłogę „lubią” drewniane meble?

Pierwszy czynnik, który należy wziąć pod uwagę, to barwy dominujące w danym pomieszczeniu. Wiadomo doskonale, że meble drewniane mogą być zarówno ciemne, jak i jasne. Ważne więc, aby pasowały do kolorów ścian i sufitów. Jeśli wnętrze jest utrzymane w jasnych tonacjach, elementy wyposażenia, np. salonu o ciepłym odcieniu będą świetnym wyborem. Z kolei w połączeniu z ciemnymi ścianami i sufitem znacznie lepiej sprawdzą się konstrukcje z drewna w jaśniejszych barwach. To zasada stara jak świat, do której warto się jednak stosować.

Drewniane meble pięknie wyglądają także w duecie z podłogą z tego samego materiału. Śmiało możesz zatem postawić na ich zakup, gdy na co dzień stąpasz po panelach. Dzięki temu wystrój wnętrza stanie się bardziej elegancki i przytulny. Zwłaszcza, gdy wybierzesz konstrukcje o innym odcieniu drewna, niż ten, którym charakteryzuje się podłoga. Jeśli jednak uznasz takie zestawienie za zbyt nudne, pamiętaj, że możesz je urozmaicić. W jaki sposób? Rozkładając dywany w innej kolorystyce, np. pod stołem.

Łóżka do salonu, minimalistyczna sypialnia

Tekstylia i oświetlenie – które odpowiednią wyeksponują drewniane meble?

Drewniane meble będą wyglądać dobrze w każdym pomieszczeniu, gdy dobierzesz do nich właściwe tekstylia. Miękkie poduszki, pledy czy zasłony w stonowanych kolorach stanowią doskonałe tło dla konstrukcji z tego materiału. Możesz zdecydować się na tkaniny o delikatnych wzorach, które wprowadzą do wnętrza odrobinę dynamiki. Ważne jest również, aby uwzględnić fakturę materiałów – drewniane stoły, łóżka czy krzesła świetnie współgrają przede wszystkim z gładkimi tkaninami. Postaw więc np. na tekstylia wykonane z lnu.

Nie zapominaj także o tym, że kluczowym elementem aranżacji wszystkich wnętrz jest oświetlenie. W przypadku większych mebli (takich jak komoda czy stół) dobrze sprawdzą się zwłaszcza wiszące lampy, które podkreślą ich naturalne piękno. Lampka nocna na drewnianym to stoliku również doskonałe rozwiązanie. Pamiętaj przy tym, aby żarówki generowały światło o ciepłej barwie. To właśnie w niej meble wykonywane z naturalnych tworzyw (w tym drewna) wyglądają najlepiej.

Jakie dodatki sprawią, że drewniane meble będą prezentować się jeszcze lepiej?

Chcąc dodać wystrojowi wnętrza życia i energii, warto wziąć pod uwagę kolorystykę dodatków. Drewniane meble doskonale komponują się z odcieniami brązu, zieleni czy beżu. Możesz więc, np. umieścić poduszki na kanapie, obrazy na ścianie i wykorzystać inne ozdoby w kolorach ziemi. Pamiętaj jednak o umiarze – zbyt duża paleta barw może „przytłoczyć” drewno i wprowadzić chaos do wyglądu określonej przestrzeni.Meble powstające z drewna to konstrukcje, które często zestawiane są m.in. z elementami szklanymi. Czy to dobre połączenie? Jak najbardziej! Dzięki niemu wystrój wnętrza wygląda na bardziej elegancki, niekiedy wręcz prestiżowy. Jeśli więc masz taką możliwość, wykorzystaj przezroczyste stoliki czy wazony. Ich obecność w salonie i kuchni wpłynie bardzo pozytywnie na to, jak będą prezentować się te pomieszczenia. 

meblościanki do salonu, meble drewniane

Podsumowanie

Uzyskanie interesującego, pięknego wystroju pomieszczenia z wykorzystaniem drewnianych mebli nie jest trudne. Należy jedynie wziąć pod uwagę to, z czym najlepiej się prezentują. A skoro już posiadasz tę wiedzę, możesz śmiało przystąpić do realizacji własnego projektu. Gdy zaś postanowisz wreszcie kupić niezbędne Ci konstrukcje z drewna, pamiętaj, że oferujemy je Klientom sklepu MEBLOHAND. W naszej ofercie znajdziesz komody, stoły, szafy i wiele innych artykułów. Nie czekaj więc i już dziś wybierz te, które najlepiej trafiają w Twój gust!

Shopping Cart
Scroll to Top