Białe meble do salonu – hit ostatnich miesięcy

białe meble do salonu

Salon to pomieszczenie, w którym spędzasz najwięcej czasu. To w nim przyjmujesz swoich gości. Nic więc dziwnego, że pragniesz, aby był elegancki i przykuwał uwagę. Coraz częściej do aranżacji wykorzystywane są białe meble do salonu. To rozwiązanie stało się szczególnie popularne w ostatnich miesiącach. Białe meble do salonu będą świetnie sprawdzały się w przypadku prostych, minimalistycznych aranżacji, ale również takich z wykorzystaniem intensywnych kolorów.

Z tego artykułu dowiesz się

czy warto postawić na białe meble do salonu, a jeśli tak, to jak dobrać kolory ścian i dodatki oraz w jaki sposób połączyć białe meble w salonie z innymi pomieszczeniami. 

SPIS TREŚCI

Białe meble do salonu – czy to dobry pomysł?

Białe meble do salonu a dodatki

Jak dobrać kolor ścian do białych mebli?

Białe meble a inne pomieszczenia

Podsumowanie

Białe meble do salonu – czy to dobry pomysł?

Białe meble do salonu to zdecydowanie dobry pomysł! Dlaczego? Jest to rozwiązanie  ponadczasowe, którego popularność nie przemija, a wręcz wciąż rośnie. Co więcej, jest to idealny wybór do każdego rodzaju wnętrza. Białe meble sprawdzą się zarówno w dużych, przestronnych przestrzeniach, jak i w salonie o małym metrażu, który dzięki wykorzystaniu bieli zostanie optycznie powiększony. 

Biel to barwa neutralna i estetyczna, dlatego białe meble do salonu dają ogromną dowolność, jeśli chodzi o aranżację i styl. Jako uniwersalna baza pozwolą Ci na późniejsze zmiany wyglądu wnętrza jedynie przy użyciu różnych, kolorowych detali i dodatków. 

Nie od dziś wiadomo też, że biel wprowadza spokój i harmonię. Jasne wnętrza są radosne i pozytywnie wpływają na samopoczucie ich mieszkańców. Białe meble pozwalają także na dużo efektywniejszy odpoczynek, ponieważ jest to kolor, który wycisza i uspokaja. 

Warto podkreślić, że białe meble do salonu to gwarancja jakości i trwałości, ale przede wszystkim łatwość w utrzymaniu czystości. Zabrudzenia na powierzchniach mebli pojawiają się bez względu na ich kolor. Faktem jest jednak, że na białych są one bardziej widoczne, a co za tym idzie, zdecydowanie szybciej można je usunąć! 

tanie meblościanki, białe meble do salonu

Białe meble do salonu a dodatki

W przypadku wykorzystania białych mebli do salonu niezmiernie ważne jest zwrócenie ogromnej uwagi na wprowadzenie dodatków i detali. Za ich pomocą stworzysz dowolny styl i klimat swojego wnętrza. Poza tym dodatki pozwolą Ci na szybkie zmiany, które nie będą wymagać dużych nakładów czasu i pieniędzy. 

Białe meble do salonu świetnie komponują się z każdym materiałem zarówno ze szkłem, drewnem, jak i cegłą. To samo dotyczy się kolorów, ponieważ można z powodzeniem wykorzystać każdą możliwą barwę. Ograniczenia stanowią jedynie Twoje indywidualne upodobania i wizje wnętrza. Co więcej, jeśli jesteś fanem roślin, białe meble również będą dla Ciebie, ponieważ kwiaty szczególnie pięknie wyglądają w otoczeniu bieli! 

Jak dobrać kolor ścian do białych mebli?

Białe meble do salonu wprowadzają do pomieszczenia lekkość i subtelność. Jeśli chodzi o dobór koloru ścian, warto pamiętać, że meble w odcieniach bieli potrzebują mniejszego lub większego kontrastu. Najczęściej wyróżnić można kilka opcji kolorów ścian, a wśród nich:

  • biel –  z białymi meblami do salonu świetnie skomponują się białe ściany. Warto wykorzystać to w małych pomieszczeniach, ponieważ w pełni biała aranżacja powiększy je optycznie. Jeśli zdecydujesz się na biel, nie zapomnij o wykorzystaniu kolorowych dekoracji, które ocieplą i ożywią miejsce;
  • szarość – połączenie bieli z szarością to najpopularniejsze i efektowne rozwiązanie. Wykorzystanie jasnych odcieni spowoduje optyczne powiększenie wnętrza. Dodatkowo białe meble do salonu na szarym tle będą prezentować się elegancko i świeżo;
  • intensywne kolory, np. czerwień, turkus – jeśli Twój salon jest dużych rozmiarów, bardzo dobrze sprawdzą się w nim białe meble na ciemnym, intensywnym tle. Pomieszczenia w kolorach takich jak turkus, granat czy też zieleń sprawiają, że salon wygląda niezwykle elegancko. 
  • pudrowe kolory typu róże, fiolety – wykorzystanie pudrowych kolorów ścian i białych mebli to połączenie, które sprawi, że salon będzie prezentował się delikatnie i przytulnie. Warto zadbać wtedy również o dodatki. Najlepiej sprawdzą się złote lub srebrne.
białe meble do salonu

Białe meble a inne pomieszczenia

Gdy już zdecydujesz się na białe meble do salonu, warto pomyśleć także o innych pomieszczeniach, tak aby zachować w całym mieszkaniu spójny styl. Rozwiązaniem może być na przykład długo utrzymujący się trend w aranżacji wnętrz, jakim jest połączenie kuchni z salonem. Otwarcie tych przestrzeni sprawi, że zostaną one optycznie powiększone, ale również wpłynie pozytywnie na relacje domowników. 

Otwarta kuchnia połączona z salonem sprawia, że musimy dopasować umeblowanie tych dwóch pomieszczeń, aby zachować spójny wygląd całego mieszkania. Białe meble idealnie sprawdzą się w obu tych pomieszczeniach!  Delikatnym oddzieleniem kuchni od salonu może być na przykład umieszczony pomiędzy nimi regał lub komoda. Taki subtelny podział wpłynie pozytywnie na komfort korzystania z obu pomieszczeń. Często stosowanym rozwiązaniem jest także wykorzystanie stołu, aby jednocześnie stworzyć część jadalną. 

Jeśli Twoje mieszkanie ma mały metraż, warto pomyśleć także o wykorzystaniu bieli w większej ilości pomieszczeń. Dzięki temu zostanie ono optycznie powiększone, ale wciąż zachowa wrażenie lekkości. Aby nie wprowadzić monotonnego i sterylnego wyglądu, należy wtedy przełamać biel kontrastującymi kolorami: od czerwieni aż po czerń. Można do tego wykorzystać stoliki, szafki pod sprzęty AGD i RTV, fotele, wazony czy dywany. 

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli nie chcesz co kilka lat zmieniać mebli, aby dopasować styl do zmieniających się trendów, idealnym rozwiązaniem będą białe meble do salonu

Dzięki dużemu wyborowi, jaki mamy w naszym sklepie, na pewno wybierzesz coś do twojego wnętrza. 

Posiadając neutralną bazę, jaką są białe meble, możesz być spokojny o zmieniające się trendy, ponieważ biel jest ponadczasowa! Dodatkowo w łatwy sposób możesz przy pomocy dodatków zmieniać całkowicie aranżację pomieszczenia! 

Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zapraszamy do naszego internetowego sklepu.

Shopping Cart
Scroll to Top