Współczesne aranżacje kuchenne stawiają przede wszystkim na funkcjonalność i ergonomię. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym oraz materiałom, możliwe jest stworzenie kuchni całkowicie spersonalizowanej – oddającej gust, styl i upodobania domowników. Te, jak wiadomo, często się od siebie różnią, jednak zawsze warto śledzić bieżące trendy. W niniejszym wpisie, krótko je scharakteryzujemy.

Koniec z połyskiem

Gładkie i połyskujące wykończenia kuchenne powoli, acz konsekwentnie odchodzą w przeszłość. W ostatnich latach modne było łączenie lśniących frontów z matowymi dekorami, jednak również ten trend jest obecnie wypierany przez fronty matowe. Wykonane z dębowego, sosnowego bądź jesionowego drewna, kolorowe fronty są w stanie ożywić wnętrze każdej kuchni, nadając jej przy tym ciepłego charakteru.

Czas na matowe fronty!

Front matowy jest idealnym rozwiązaniem do zabudowy w niewielkiej kuchni. Nie tylko nadaje im niepowtarzalnego uroku, ale również podkreśla kameralny charakter pomieszczenia. Bez względu na to czy marzy nam się industrialna czy nowoczesna kuchnia, mat wspaniale się w nią wkomponuje.