Porady przy aranżacji wnętrz - Meblohand - Jak wybrać szafki do kuchni?

Jak wybrać szafki do kuchni?

Czas urządzić kuchnię! Tylko jak się za to zabrać? Warto poświęcić chwilę na wybór idealnych szafek – to właśnie od nich zależeć będzie Twoja wygoda. Spokojnie, to nie będzie trudne. Wystarczy, że posłuchasz naszych podpowiedzi.

Po pierwsze: projekt

Zanim wybierzesz się do sklepu musisz wiedzieć, gdzie staną kuchenne szafki i jaką przybiorą formę. Przemyślany plan pozwoli uniknąć nietrafionego zakupu. Przyjrzyj się wnętrzu – określ metraż, wykonaj pomiary, zdecyduj, czy wolisz meble wiszące czy stojące, zaznacz miejsce na blat, sprzęt AGD oraz zlewozmywak. Określając to wszystko w projekcie zyskasz więcej swobody.

Urządź się ze stylem

Marzysz o kuchni nowoczesnej czy może nawiązującej wyglądem do stylu prowansalskiego? Nie podejmuj tej decyzji w ostatniej chwili, ponieważ to od tego zależeć będzie charakter zabudowy. Jeśli zależy Ci na lekkim i jasnym wnętrzu, przemyśl zamontowanie drzwiczek ze szklanymi witrynami. Chcesz stworzyć przestrzeń przytulną i elegancką? Ciemne meble spełnią swoje zadanie.

Naturalnie czy nowocześnie – wybieramy fronty

W sklepach dostępnych jest mnóstwo rozwiązań – od lakierowanych i metalicznych szafek, po drzwiczki wykonane z drewna lub płyty MDF. To, jaką decyzję podejmiesz, zależy od wybranego stylu, ale nie tylko. Materiał, z jakiego wyprodukowano fronty powinien być na tyle solidny, aby przetrwać najgorsze panujące w kuchni warunki – zmiany temperatury, nadmierną wilgoć, obecność tłustych plam i zacieków. Podczas zakupów zapytaj sprzedawcę o to, z czego zostały wykonane.

Meble wymiar czy gotowe?

To dylemat wielu, z którym należy zmierzyć tuż przed zakupem kuchennych szafek. Pomieszczenie o małym metrażu lub niestandardowym układzie będzie Ci wdzięczne za zamontowanie szafek wykonanych na zamówienie. To znakomita opcja, jeśli myślisz o niecodziennych rozwiązaniach, takich jak np. zabudowana spiżarnia czy sprytne schowki. Gotowe meble sprawdzą się natomiast w przestronnych wnętrzach w układzie L lub U, w których nie będzie problemu z ich ustawieniem.

Post Comments poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:23:13 Europe/Warsaw

Dodaj komentarz
* wymagane pola