Porady przy aranżacji wnętrz - Meblohand - Jak dobrać narożnik do salonu?

Jak dobrać narożnik do salonu?

Wybór mebli do salonu to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla właścicieli niewielkich mieszkań. Istnieją jednak rozwiązania umożliwiające stworzenie wnętrza, które spełnia nie jedną, a kilka istotnych funkcji. Mowa tutaj o narożnikach – meblach wypoczynkowych, które pokochasz. Jak wybrać idealny model?

Trudno wyobrazić sobie salon bez miejsca, w którym można spokojnie usiąść i odpocząć po długim dniu. Nic bardziej nie sprzyja takiemu lenistwu niż narożnik, na którym zmieści się cała rodzina. Podczas wyboru mebla idealnego należy wziąć pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale także rozmiar, kształt oraz rodzaj obicia. Od tego zależeć będzie komfort każdego spędzonego na nim popołudnia.

Wybór rozmiaru

Kanapa ma stanąć w kawalerce czy może loftowym salonie? Zanim zdecydujesz się na zakup weź pod uwagę, że to mebel o sporych gabarytach. Wielkość należy dopasować do metrażu wnętrza tak, aby uniknąć późniejszych problemów z jego ustawieniem. To istotne zwłaszcza, jeśli Twój wybór padł na narożnik z funkcją spania. W sprzedaży dostępne są meble o różnych wymiarach, przeznaczone dla kilku, a nawet kilkunastu osób.

Kształt też ma znaczenie

Czym różni się narożnik L-kształtny od U-kształtnego? To pytanie zadaje sobie wielu kupujących, a odpowiedź jest bardzo prosta: liczbą szezlongów. Dla mieszkań o mniejszym metrażu zaleca się wybór mebla w kształcie litery L, natomiast w przestronnych wnętrzach można pozwolić sobie na obecność narożnika U-kształtnego z dwoma szezlongami. Zależy Ci na swobodzie? Idealnym rozwiązaniem będą meble modułowe – poszczególne części można zestawiać w dowolny sposób. To spore ułatwienie dla osób, które lubią zmieniać wystój wnętrza lub planują zapraszać gości.

Obicie: praktyczne i wygodne

Ostatnią kwestią pozostaje wybór obicia. Pod uwagę należy wziąć nie tylko rodzaj materiału, ale także rozwiązania kolorystyczne. Mebel powinien pasować do wystroju salonu – przy czym warto kierować się zasadą, że jasne barwy optycznie powiększają, a ciemne pomniejszają wnętrze. Narożniki z funkcją spania wykonane są z przyjemnych w dotyku tkanin tapicerskich i są bardzo wygodne, trudniej je jednak pielęgnować. Meble wypoczynkowe z ekoskóry są za to łatwe w czyszczeniu, ale znacznie bardziej będą pasować do eleganckich, minimalistycznych salonów.

Post Comments czwartek, 17 maja 2018 12:06:00 Europe/Warsaw

Dodaj komentarz
* wymagane pola