Porady przy aranżacji wnętrz - Meblohand

Jak wybrać szafki do kuchni?

poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:23:13 Europe/Warsaw

Czas urządzić kuchnię! Tylko jak się za to zabrać? Warto poświęcić chwilę na wybór idealnych szafek – to właśnie od nich zależeć będzie Twoja wygoda. Spokojnie, to nie będzie trudne. Wystarczy, że posłuchasz naszych podpowiedzi.

Read More
0 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...

Jak czyścić meble tapicerowane?

czwartek, 17 maja 2018 12:09:47 Europe/Warsaw

Zastanawiasz się nad kupnem mebli tapicerowanych? Znakomity wybór! To może być fotel, który stanie się Twoim ulubionym siedziskiem, rodzinna kanapa lub narożnik do salonu. Aby prezentowały się perfekcyjnie, warto właściwie zadbać o materiał, jakim zostały obite. Czy to skomplikowane? Bynajmniej. Wystarczy tylko zapamiętać kilka podstawowych zasad, dzięki którym fotel lub narożnik na długo zachowa swoje walory.

Read More
0 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...

Jak dobrać narożnik do salonu?

czwartek, 17 maja 2018 12:06:00 Europe/Warsaw

Wybór mebli do salonu to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla właścicieli niewielkich mieszkań. Istnieją jednak rozwiązania umożliwiające stworzenie wnętrza, które spełnia nie jedną, a kilka istotnych funkcji. Mowa tutaj o narożnikach – meblach wypoczynkowych, które pokochasz. Jak wybrać idealny model?

Read More
0 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...

KUCHNIA DOPASOWANA DO SINGLA

środa, 27 lipca 2016 13:57:11 Europe/Warsaw

Single to zazwyczaj aktywne osoby, które gotują najczęściej tylko dla siebie.

Spędzają znacznie mniej czasu w kuchni niż członkowie rodzin wielodzietnych.

W projekcie kuchni dla takiej osoby wyposażenie możemy ograniczyć do niezbędnego minimum.

Read More
0 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...

DOBÓR MEBLI DO SYPIALNI

czwartek, 7 lipca 2016 08:59:48 Europe/Warsaw

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu – to właśnie tu wypoczywamy po ciężkim dniu i regenerujemy siły. Aby pokój właściwie spełniał swoją rolę, musi być odpowiednio urządzony. Nie wystarczy jednak zdecydować się na konkretny styl wnętrza i jego kolorystykę, w sypialni liczy się wszystko: od gatunku tkanin, z jakich wykonano pościel, przez rodzaj oświetlenia, aż po ustawienie sprzętów. Najważniejsze są jednak meble, które powinny gwarantować komfort, a do tego odznaczać się trwałością i funkcjonalnością.

Read More
0 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...

DYLEMATY PRZY WYBORZE KOMODY

czwartek, 30 czerwca 2016 15:52:03 Europe/Warsaw

Wybór mebli niesie za sobą wiele dylematów. Bez względu na to, czy wybieramy je do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego, zawszeprzed podjęciem ostatecznej decyzji należy zadać sobie kilka podstawowych pytań.

Read More
1 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...

KUCHNIA MIEJSCEM PRZYJAZNYM DOMOWNIKOM

piątek, 24 czerwca 2016 08:32:31 Europe/Warsaw

Umiejętne zagospodarowanie przestrzeni w kuchni nie jest proste. Często z tym problemem zmaga się wiele osób, które urządzają ją od podstaw. Należy pamiętać o wielu  kwestiach, które tak naprawdę przesądzają o efektywnym urządzeniu kuchni, dzięki czemu jest ona jak najbardziej funkcjonalna. Dlatego też tak istotna jest tu znajomość kilku podstawowych zasad, które pozwalają uczynić kuchnie miejscem przyjaznym domownikom.

Read More
0 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...

PIELĘGNACJA I UŻYTKOWANIE MEBLI

wtorek, 21 czerwca 2016 13:50:40 Europe/Warsaw

Meble drewniane
W czasie codziennego użytkowania nawet 
najlepsze meble stracą nieco ze swego piękna i blasku. Aby zachować piękno mebli na dłuższy czas i przywrócić im świetność, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację i ochronę. Pielęgnacja mebli zapewnia im piękny wygląd i długotrwałą ochronę. Niezależnie od drewna z jakiego zostały wykonane, wszystkie meble potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Należy też pamiętać, aby odpowiednio użytkować meble. Wrogiem każdego mebla drewnianegojest woda, dlatego należy przecierać je jedynie suchą lub wilgotną miękką ściereczką. Szorstkie szmatki mogą porysować powierzchnię. Meble wykonane z drewna znoszą wyższe temperatury, ale powinny stać co najmniej 1 metr od źródła ciepła. Wszystkie zabrudzenia powinny być natychmiast usuwane. Meble powinny być ustawiane na stabilnym podłożu, aby uniknąć odkształceń. Nie wolno stawiać gorących napojów bezpośrednio na meblu, należy do tego używać podstawek - bardzo łatwo wówczas o białe kółka. Nie należy narażać mebla na działanie detergentów np. płyn do naczyń, gdyż mogą powodować odbarwienia. Dla codziennej pielęgnacji meble z drewna litego powinny być wycierane suchą, ewentualnie wilgotną, ale nigdy mokra ściereczką. Na rynku możemy znaleźć wiele preparatów, które służą do pielęgnacji mebli drewnianych. Preparaty te zawierają wosk lub olej, które zabezpieczają meble przed wilgocią i kurzem, a także nadają drewnu piękny połysk...

 

Read More
0 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...

SZARY - ODPOWIEDNIM KOLOREM DO MIESZKANIA?

poniedziałek, 20 czerwca 2016 12:09:13 Europe/Warsaw

Szary jest kolorem o dużej liczbie odcieni. Powszechnie utarło się przekonanie, że jest to kolor mdły, smutny i nijaki – zupełnie niepasujący do wnętrz. Od jakiegoś czasu jednak coraz więcej osób sięga w swoim mieszkaniu właśnie po ten kolor. A to dlatego, że szary stanowi świetne tło dla prawie każdej aranżacji.

Read More
0 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...

Wybór i rozplanowanie szafy

wtorek, 1 marca 2016 13:53:10 Europe/Warsaw

Mało kto wyobraża sobie mieszkanie pozbawione przynajmniej jednej szafy. Pomimo upływu lat i stale zmieniających się trendów w wystroju wnętrz, szafy pozostają absolutnie niezastąpione. Gwarantują wygodę, porządek, pomagają rozplanować przestrzeń, ale mogą także stanowić dodatkowy element dekoracyjny.

Read More
0 Komentarze Leonard Braun Czytaj więcej...