Półki wiszące na ścianę. Półka ścienna do pokoju | Meblohand

Wiszące półki ścienne

Miłośnikom nowoczesnych trendów polecamy prosty mebel w stylu minimalistycznym – wiszące półki na ścianę. Idealnie sprawdzą się one do sypialni, jednak drewniane półki mogą trafić również do innego domowego pokoju.

„Oszczędny” mebel dla minimalistów zastąpi tradycyjną szafkę lub stolik nocny

Taki mebel wykorzystamy jako półeczki na książki, przydatne bibeloty i inne osobiste drobiazgi. Można również ułożyć na nich dekoracje - kolekcję figurek w sypialni czy kolorowych maskotek w pokoju dziecka.

Półki nad zagłówkiem łóżka

Jednym z trendów, który święci duże triumfy w ostatnich latach, są podwieszane meble. Nie chodzi tutaj jednak tylko o wiszące szafki kuchenne, które tworzą dodatkowy ciąg komponujący się z szafkami stojącymi połączonymi blatem, ale także o pojedyncze półki do sypialni. Drewniana półka ścienna będzie niewątpliwie doskonałym rozwiązaniem dla każdego pomieszczenia sypialnego.

Wisząca półka najczęściej trafia nad zagłówek łóżka. Taki sposób jej zamontowania jest nie tylko funkcjonalny, ale i modny. Półki sprawdzą się w niewielkich pokojach, gdzie cenny jest każdy centymetr podłogi. Wiszący mebel pozwoli zaprowadzić ład w sypialni, a jednocześnie nie zajmie miejsca. Podwieszane meble mają jeszcze jedną zaletę – nadają całej aranżacji lekkości. Taki efekt uwypukli zawieszenie lampy tuż nad półeczkami.

Najlepszy efekty uzyskamy, gdy półki będą tworzyć spójną kompozycję z zagłówkiem łóżka.