Półki stojące: rtv pod telewizor, na książki | Meblohand

Półki na sprzęt RTV

Oferujemy półki pod telewizor i inny sprzęt RTV, które pozwolą stworzyć w salonie kącik multimedialny. Stojące półki i szafki wykonane z wysokiej jakości materiałów staną się nie tylko praktycznym dodatkiem, ale i doskonale uzupełnią aranżację całego wnętrzna. Ważne jest, aby pasowały stylistycznie do innych mebli w salonie.

Jak wybrać idealną półkę pod telewizor?

Półka pod telewizor musi być dopasowana do wielkości ekranu. Większe telewizory wymagają wybrania odpowiednio szerokiego mebla. Najlepiej zmierzyć szerokość ekranu i dobrać półkę nieco większą od uzyskanego w ten sposób wyniku. Obok TV warto przewidzieć także miejsce na głośniki, odtwarzacz DVD. Miłośnicy gier, będą potrzebować także dodatkowej przestrzeni na konsolę.

Stojąca półka nie powinna być zbyt wysoka ani zbyt niska – wysokość musi być wygodna do oglądania obrazu (środek odbiornika telewizyjnego powinien znajdować się nieco ponad wysokością oczu siedzących osób).

Nie tylko telewizor…

Praktycznym rozwiązaniem będą meble, które posiadają półki lub szuflady pod blatem głównym przeznaczonym na sprzęt RTV. Taka dodatkowa przestrzeń pozwoli ułożyć kolekcję płyt oraz innych drobiazgów. Przestrzeń ta znakomicie może sprawdzić się także na książki (o ile nie posiadamy bardzo obszernej biblioteczki). W miejsce książek można również ułożyć różne dekoracje.