Nowoczesne sofy do salonu. Sofa rozkładana | Meblohand

Nowoczesne sofy do salonu

W ofercie przygotowaliśmy szeroki wybór nowoczesnych sof do salonu, które pozwolą stworzyć stylowy i bardzo komfortowy kącik rekreacyjny. Dostępne są sofy tapicerowane oraz modele z praktycznymi bokami wykonanymi z ekologicznej skóry, które są odporne na zabrudzenia i wilgoć. Komfortowe siedziska i oparcia zapewnią wygodę podczas odpoczynku, a różne kształty wpiszą się w stylowe aranżacje.

Jak dobrać sofę do salonu?

Meble wypoczynkowe stanowią centralny punkt salonu. Dlatego sofa powinna być przemyślaną inwestycją. Warto dokładnie rozważyć, ile miejsc potrzebujemy i jak nasza rodzina spędza czas. W małym salonie dobrym pomysłem może być zastąpienie klasycznej sofy narożnikiem, który zajmuje nieco mniej miejsca, a zapewnia kilka siedzisk.

W większych salonach możemy pozwolić sobie na dużą dowolność. Tutaj sprawdzi się rozłożysta sofa. Warto jednak pamiętać o tym, że nowoczesne, fantazyjne kształty siedzisk i oparć nie zawsze idą w parze z komfortem. Najwygodniejsze są klasyczne sofy z wysokimi, dobrze wyprofilowanymi oparciami i miękkimi podłokietnikami.

A może tak sofa rozkładana?

Sofa jest nie tylko dekoracją salonu i mebel wypoczynkowy. Rozkładana kanapa może zapewnić dodatkowe miejsce do spania. W takim przypadku, warto zadbać o to, aby mebel posiadał pojemny pojemnik na pościel, a całe siedzisko po rozłożeniu zapewniało odpowiednie podparcie dla sylwetki. Możemy również dokupić dodatkowy materac, który pozwoli przemienić sofę w wygodne łóżko sypialniane.